Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 1 %
Naktį17°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Juokas ir šypsena – raktas į širdis

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Šventės
  • 2017-04-07

Šiemet jau tryliktąjį kartą Padvarių socialinės globos namuose buvo surengta nuotaikinga tradicinė respublikinė humoro šventė. Joje savo parengtas programas, be kretingiškių, dar parodė ir svečiai iš 4 globos namų: Telšių raj. Duseikių, Šilutės raj. Macikų, Gargždų Viliaus Gaigalaičio ir Akmenės raj. Ventos globos namų.

Juokų šventės sumanytoja – meno vadovė Daiva Pocienė (viduryje), socialinio darbo vadovė Nijolė Jazbutienė ir šventės vedantysis Ričardas Dvornikovas.

Mokė pasijuokti iš savęs Padvarių socialinės globos namų socialinio darbo vadovė Nijolė Jazbutienė tvirtino, jog jų įstaigos gyventojai šios šventės, kaip ir pavasario atgaivos, labai laukia: „Iš anksto ruošiame programėles, kuriose vaidina patys gyventojai, – taip atsiskleidžia jų gebėjimai. Neįgalūs žmonės suvokia, kad jie yra tokie patys, kaip ir sveikieji, – jie moka pasijuokti iš savo ydų, bėdų, ir tame suranda džiaugsmo krislų. O meno vadovai programose kiekvienam saviveiklininkui suranda vietą ir vaidmenį pagal jo gebėjimus ir talentus“. Juokų šventė, anot N. Jazbutienės, prieš 13 metų gimusi kaip alternatyva rimtoms patriotinėms šventėms, Padvarių globos namų meno vadovės Daivos Pocienės iniciatyva, per laiką gerokai išaugo marškinėlius, ir dabar kaskart į Kretingą kviečiami kolektyvai iš kitų šalies socialinės globos įstaigų. Šventę, kaip jau įprasta, buvo patikėta vesti bei kolektyvų pasirodymus pristatyti Padvarių socialinės globos namų gyventojui Ričardui Dvornikovui. Šis pastebėjo, kad lietuvių linksma tauta nepavadinsi: „Esame labiau tūkstančių poetų tauta. Bet šypsotis ir džiaugtis verta, nes geros emocijos padeda įveikti negandas ir ne vieną gyvenimo kliūtį. Todėl tam, kad lietuviai neišnyktų kaip tie dinozaurai, kviečiu iš širdies pasijuokti visų pirmiausia iš savęs, o po to – iš juokingų situacijų“, – ragino R. Dvornikovas.

Padvariškiai nekantriai laukia savojo pasirodymo.

Teigiamų emocijų svarba

Padvarių socialinės globos namų direktorė Rima Narmontienė patikino, jog geros emocijos ir diena, darbuotojų pradėta su šypsena, ypač svarbi jų įstaigoje. „Mes pastebime, kad užsieniečiai daug šypsosi, kiti kritikuoja, girdi, jų šypsenos – dirbtinės. Bet aš manau, jog geriau dirbtinė šypsena, negu rūškanas veidas. Todėl ir savo darbuotojų prašau, kad eilinę dieną pradėtų nuo šypsnio ar pasilabinimo su kiekvienu sutiktu žmogumi. Nepaisant problemų namuose, reikia stengtis dieną pradėti geru žodžiu, gera emocija. To reikia ir sveikiems žmonėms, o ką jau bekalbėti apie neįgaliuosius“, – tvirtino direktorė.

Anot jos, šypsena, geras žodis ir emocija – tarsi raktas į žmogaus širdį. „Ir kai kviečiame savo žmones į darbo terapiją – valyti ir tvarkyti aplinką – turi prie kiekvieno prieiti ramiai, kalbėtis su šypsena ir geranoriškai. Nes jei pasakysi įsakmiai, gero rezultato nė nesitikėk“, – neslėpė įstaigos vadovė.

Ji pasidalijo neseniai patirta džiaugsminga situacija: „Pasižvalgyti po įstaigą dėl giminaičio apgyvendinimo ankstį rytą buvo atvykusi pora medikų iš Klaipėdos. Tuo metu salėje vyko susirinkimas, ir darbuotojai, praeidami prošal laukiančią porą, su jais pasilabindavo. Po to sutuoktiniai prisipažino to buvę nustebinti: sakė abu dirbantys privačiose klinikose, o ten tokio šilto santykio nesą. Jie sakė, jog peržengę mūsų įstaigos duris, iš darbuotojų pajuto gerų emocijų pliūpsnį“, – pasidžiaugė R. Narmontienė ir sakė šia puikia pamoka suskubusi pasidalinti su darbuotojais.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas