Pajūrio naujienos
Help
2017 Balandis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 1 %
Naktį1°C debesuotumas 38 %
Apklausa

Ar einate į Kretingos turgų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pranciškonų gimnazijoje – gabalėlis Prancūzijos

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Švietimas
  • 2017-04-07

Pranciškonų gimnazijos IV aukšte įkurta meno galerija užvakar lankytojus pakvietė pasigrožėti skirtingų Prancūzijos regionų gamtos vaizdų grožiu bei architektūros statinių įvairove, – Prancūzijos ambasados Lietuvoje atstovė Snieguolė Kavoliūnienė atvežė ir pristatė skirtingų prancūzų fotomenininkų 17 darbų parodą.

Prancūziškos dvasios dvelksmas Pranciškonų gimnazijoje, – mokinių madomis džiaugėsi ir viešnia Snieguolė Kavoliūnienė (sėdi centre).

„Labai džiaugiuosi, galėdama atvežti šią fotoparodą į Kretingą, ir būtent iš čia pradėti jos kelionę po Lietuvą, po tas mokyklas, kuriose mokomasi prancūzų kalbos. Įprastai visiems Prancūzija asocijuojasi su Eifelio bokštu, vynu ir austrėmis. Visa tai – teisinga, tačiau Prancūzija turtinga įvairių regionų su jiems būdinga gamta, architektūra ir žmonėmis, kurie mėgsta išeiti į gatves, sėdėti kavinėse. Prancūzams valgymas – tarsi malda, bendrystė, dalis šios tautos kultūros. Dalis kultūros taip pat yra ir kalba, – mokydamiesi svetimų kalbų, jūs praturtėjate ir dar geriau išmokstate savąją kalbą “, – tvirtino S. Kavoliūnienė. Anot jos, šios parodos idėja kilo prieš metus, kai Pranciškonų gimnazijos direktorius Alvydas Virbalis susitiko su tuometiniu Prancūzų instituto Lietuvoje kalbos atašė Nicolas Torres ir aptarė bendradarbiavimo galimybes. „Prisimenu įspūdžius, kai N. Torres atvyko į Kretingą ir mes šnekučiavomės, kaip prancūzų kalba labiau sudominti mokinius. Ir šiandien žengtas pirmasis žingsnis ta linkme: mokiniai iš nuotraukų geriau pažins Prancūziją, jos vietoves bei įžymybes, o kartu pajus ir šios šalies fotografijos meno estetiką“, – dėkodamas už parodą, kalbėjo A. Virbalis.

Kretingoje kelionę po prancūzakalbes šalies mokyklas pradėjo Prancūzijos ambasados organizuota šios šalies fotomenininkų paroda.

Viešnia taip pat pabrėžė frankofonijos – prancūziškai kalbančių šalių šeimos – svarbą šiuolaikiniame pasaulyje: „Frankofonijos idėja kilo iš Afrikos žemyne esančių prancūzakalbių šalių, šia kalba Europoje, be Prancūzijos, dar kalbama Šveicarijoje, Belgijoje, Liuksemburge ir Šiaurės Amerikos žemyne – Kanadoje. Lietuva į tarptautinę Frankofonijos organizaciją įsiliejo nuo 1997 m., ir labai džiugu, kad Kretingos Pranciškonų gimnazijoje vyksta Frankofonijos dienai, kuri pažymima kovo 20-ąją, skirti renginiai“.

Pranciškonų gimnazijos prancūzų kalbos mokytoja Alma Razmienė sakė, jog jų gimnazijoje prancūzų kalbos VI-XII klasėse mokosi 111 mokinių. „Ši paroda – tai ne vien svarbus kultūrinis ryšys su Prancūzija, bet ir mokomoji priemonė: nuotraukose mokiniai pažins vietas, apie kurias jie mokosi. Tai bus puiki mokomoji priemonė“, – patikino ji.chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas