Pajūrio naujienos
Help
2018 Balandis
Pi 29162330
An 3101724
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną13°C debesuotumas 64 %
Naktį9°C debesuotumas 56 %
Apklausa

Ar dalyvaujate aplinkos švarinimo talkose?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Į nusikaltimą įtraukė ir jaunėlį brolį

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2017-04-07

Ne kartą teistas 22 metų palangiškis Evaldas Žemeikis paskui save tempiasi ir brolį – 19 metų Egidijų Žemeikį, gyvenantį Kretingos r., Klibių k. Jie abu prisipažino šių metų sausį pasikėsinę iš statomo namo Palangoje pavogti įvairių matmenų radiatorius, kurių vertė – beveik 11 tūkst. eurų.

Evaldas Žemeikis, apklausiamas Palangos miesto apylinkės teismo posėdyje, kuris įvyko praėjusią savaitę, prisipažino buvęs nusikaltimo sumanytojas – iš anksto nusižiūrėjęs įrengiamą namą S. Daukanto g., Palangoje, ir šių metų sausio 16 dieną apie 14 val. čia kartu su broliu atvyko išsinuomotu automobiliu „Ford Focus“.

Evaldas Žemeikis anksčiau gyveno prie pat statomo pastato, tad turėjo pultelį, leidžiantį įvažiuoti į požeminį garažą, be to, žinojo, kurių vietų neapima čia įrengtos videokameros.

Evaldas Žemeikis kibo į darbą: išmontavo 14 vienetų naujų įvairių matmenų radiatorių, išsidėsčiusių per 3 pastato aukštus, ir juos kartu su broliu nešė ir krovė į automobilio priekabą. Ją Evaldas Žemeikis buvo specialiai išsinuomojęs vagystei įvykdyti.

Pavogtus radiatorius Žemeikiai atvežė į metalo supirktuvę Kretingoje. Pamelavę, kad radiatoriai parduodami bankrutavus statybų bendrovei, broliai už juos uždirbo 140 eurų.

Šitaip sėkmingai pasipildžius kišenes, Evaldas Žemeikis į tą patį įrengiamą namą sugrįžo ir rytojaus dieną. Išmontavęs dar 19 vienetų įvairių matmenų radiatorių ir juos susinešęs į namo pirmąjį aukštą, Evaldas Žemeikis, paskambinęs telefonu, į pagalbą išsikvietė jaunėlį brolį, kuris, tuo metu važinėdamas automobiliu, tvarkė reikalus mieste.

Tačiau šįkart vyrai spėjo į priekabą įkelti tik 4 radiatorius, nes juos, bedarančius nusikaltimą, užklupo apsaugos darbuotojas. Kad vagys nepabėgtų su grobiu, jis buvo įvažiavimą užblokavęs savo mašina.

Nukentėjusiai įmonei pavyko atgauti metalo supirktuvei parduotus radiatorius, tad ji dėl radiatorių išmontavimo patirtus nuostolius įvertino 1 tūkst. 712 eurų – tokią sumą, pateikdama civilinį ieškinį, paprašė priteisti iš kaltinamųjų.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras Raimundas Galdikas teismo paprašė iš kaltinamųjų išieškoti ir 4 tūkst.212 eurų, nes tokios vertės yra automobilis ir priekaba, kurių, kaip nusikaltimo priemonių šiuo atveju negalima konfiskuoti, nes jos priklauso kitiems asmenims.

Antradienį Palangos miesto apylinkės teismas paskelbė nuosprendį – Egidijui Žemeikiui, kuris nusikalto pirmą kartą ir teisinosi tai padaręs tik todėl, kad norėjo padėti broliui, skirta 1 m. 4 mėn. laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 1 m. 6 mėn. Vyras taip pat įpareigotas pradėti dirbti arba užsiregistruoti Darbo biržoje.

Evaldui Žemeikiui, kuris buvo nusikaltimo iniciatorius, paskirtą bausmę Palangos miesto apylinkės teismas subendrino su ankstesne bausme, kurią jam paskyrė Kretingos rajono apylinkės teismas, tad vyrui iš viso nelaisvėje teks praleisti 2 m. 6 mėn.

Taigi Evaldas Žemeikis, kuris šiuo metu dirba padangų montuotoju bei taksi automobilio vairuotoju, panašu, taip ir neišnaudojo savo galimybės grįžti į doros kelią – Kretingos rajono apylinkės teismas 2016 metų balandžio 27 dieną jam buvo skyręs laisvės atėmimą 2 metams, tačiau bausmės vykdymą atidėjęs dvejiems metams. Tąkart, nagrinėjant bylą teisme, Evaldas Žemeikis prisipažino 2015 metų rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais iš transporto priemonių bakų naktimis vogdavęs dyzelinį kurą, o kartą įsibrovęs į vienos bendrovės garažą ir išsinešęs smūginį veržliasukį bei aukšto spaudimo plovimo aparatą.

Ir tuomet, ir šįkart, kai buvo apklausiamas Palangos miesto apylinkės teisme, Evaldas Žemeikis teisinosi nusikaltęs, nes pritrūkęs pinigų.

„Darbai sezoniniai, žiemą mažai uždarbio, o reikia butą nuomotis, turiu vaiką, sugyventinę. Juk niekas neitų nusikalsti iš gero gyvenimo“, – Palangos miesto apylinkės teisme sakė Evaldas Žemeikis, žadėjęs daugiau nenusikalsti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas