Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Sportuoti gali absoliučiai kiekvienas – net ir tas, kuris peržengė 70 metų amžiaus slenkstį ar yra neįgalus. Tuo įsitikinusi kretingiškė Ieva Tamašauskienė, vienuolika metų dirbanti trenere ir besidžiaugianti, kad daug metų jos treniruotes lankantys žmonės tiesiog nebegali gyventi be sporto.

Augant sportą mėgstančių žmonių bendruomenei, neseniai „Ievos sporto-šokių studija“ persikėlė į naujas patalpas, kur atšventė įkurtuves.

„Mano klientai beveik nesikeičia – tie, kurie pradėjo lankyti treniruotes prieš 10 metų, dar tebelanko jas ir toliau. Jiems nėra blogo oro ar blogos nuotaikos, kuo galėtų pateisinti praleistą treniruotę. Atvirkščiai – girdžiu nusivylimo atodūsius, kad treniruotės nevyksta ir per didžiąsias metų šventes. Tai įkvepia mane dar labiau tobulėti ir stengtis“, – kalbėjo I. Tamašauskienė.

Augant sporto mėgėjų bendruomenei, I. Tamašauskienė prieš porą mėnesių savo „Ievos sporto-šokių studiją“ perkėlė į naujas patalpas Laisvės g., Kretingoje – čia daugiau erdvės ir patogumo.

Grupines treniruotes lanko ir vyrai

Užsibrėžusi tikslą Kretingoje pasiūlyti ne prastesnio lygio treniruotes negu prestižiniuose didmiesčių sporto klubuose, I. Tamašauskienė nuolat dalyvauja įvairiuose seminaruose ir mokymuose Lietuvoje bei užsienyje. Savo veiklą pradėjusi nuo linijinių šokių grupės, kuri sėkmingai gyvuoja iki šiol, laikui bėgant I. Tamašauskienė į Kretingą atvežė Zumba Fitness, Crossfit užsiėmimus ir treniruotes su kamuoliais ir Gymstick lazdomis – šios ypač tinka žmonėms, turintiems didesnį antsvorį bei kenčiantiems nugaros skausmus.

„Džiaugiuosi, kad dabar mano treniruotes lanko ir vyrai, nors dar prieš 10 metų koks nors vyras, prisipažinęs, kad eina į grupines treniruotes, Kretingoje turbūt būtų buvęs užbadytas pirštais, – kaip keičiasi visuomenės požiūris į sportą, pasakojo I. Tamašauskienė. – Dalis vyrų eina ir į treniruoklių salę, ir į mano vedamas funkcines treniruotes, nes per jas dirba gilieji raumenys. Be specialisto pagalbos „atrasti“ giliuosius raumenis nėra paprasta, kartais žmogus juos išmoksta taisyklingai treniruoti tik po 2 mėnesių treniruočių. Tačiau šie gilieji raumenys yra labai svarbūs, nes laiko visą žmogaus kūną, neleidžia jam susmukti.“

Per funkcines treniruotes, naudodamasis TRX diržu, kuris pritvirtintas prie sienos, žmogus krūvį raumenims suteikia, keldamas tik savo kūno svorį – tad dirba absoliučiai visas raumenynas.

Laukiami ir senjorai, ir neįgalieji

Prieš pusmetį I. Tamašauskienė atidarė ir grupę senjorams – joje vis dar laukiami naujokai.

„Senjorai ateina labai nedrąsiai ir tai liūdina. Vilniuje rytinėmis valandomis nepateksi į sporto klubą, nes tuo metu jį okupavę senjorai. O pas mus senjorai mieliau bando mankštintis namuose pagal TV programas ar patarimus internete. Kadangi sportuoja vieni, neretai pratimus daro netaisyklingai ir patiria traumų. Atsiradęs skausmas tampa dar viena priežastis bėgti nuo sporto. O gaila – juk jei iš karto ateitų pas trenerį, kuris parinktų pratimus pagal fizinį krūvį ir turimas ligas, sportas pagerintų sveikatą. Mažiau skaudėtų nugarą, sąnarius, būtų tvirtesnis visas kūnas“, – įsitikinusi I. Tamašauskienė.

Trenerė tvirtino, kad kone kas antras žmogus į jos užsiėmimus atėjo turėdamas stuburo išvaržą arba skųsdamasis nugaros skausmais. „Pradėję lankyti sporto užsiėmimus, klientai džiaugiasi, kad jiems nebereikia vaistų“, – sakė I. Tamašauskienė, akcentavusi, kad turint stuburo išvaržą žmogus sportuoti gali, bet su viena sąlyga – prižiūrimas kompetentingo trenerio.

I. Tamašauskienė prisipažino turinti siekį – dirbti ir su neįgaliaisiais, kurie, jos nuomone, neturėtų būti atskirti nuo visuomenės. „Neįgalus žmogus gali sportuoti tiek, kiek leidžia jo galimybės – fizinė veikla sustiprintų sveikatą, o taip pat suteiktų daug teigiamų emocijų, džiaugsmo, pasitikėjimo savimi“, – kalbėjo I. Tamašauskienė, kuriai drąsos suteikia pedagoginė patirtis mokykloje – jai pavykdavo choreografija sudominti ir raidos problemų turinčius vaikus.

Prieš klientą – sąžininga

I. Tamašauskienė aktyviai sportavo nuo vaikystės – 6-erių pradėjo lankyti sportinių šokių užsiėmimus, atvedusius ją į prestižinį sportinių šokių ansamblį „Žuvėdra“ bei sportinių šokių studijas Klaipėdos universitete. Ji yra įgijusi ir kūno kultūros trenerio licenciją visoms sporto šakoms.

Tad suvokdama, koks atsakingas yra trenerio darbas, galintis ir sustiprinti žmogaus sveikatą, ir – jei neturima kompetencijos – ją sužaloti netinkamai parenkant pratimus, I. Tamašauskienei nuostabą kelia žmonės, save vadinantys treneriais, nors dar vakar buvo visai kitos srities darbuotojai.

I. Tamašauskienei apmaudu, kad dėl nesąžiningų trenerių kartais sporto paslaugos tampa labiau pasipelnymu, suteikiant žmonėms tuščių vilčių negu realią pagalbą, stiprinant fizinę būklę. „Kiek man siūlo platinti įvairiausias kapsules, papildus – visada atsisakau, nes esu įsitikinusi, kad viso to nereikia žmogui, kuris nėra profesionalus sportininkas ir treniruojasi tik 2-3 kartus per savaitę. Pati nevartoju jokių papildų, todėl jų nebruku ir savo klientams“, – teigė I. Tamašauskienė.

Valgyti galima visko, bet su saiku

Nors pati yra išklausiusi ne vieną seminarą apie tai, kokia turėtų būti taisyklinga mityba, I. Tamašauskienė jos užsiėmimus lankantiems žmonėms nesudaro mitybos planų.

„Jeigu to manęs prašo – patariu kreiptis į gydytojus dietologus, kurie mitybos planą parengtų profesionaliai, atsižvelgiant į sveikatos būklę, individualius poreikius, – kalbėjo I. Tamašauskienė, kurios manymu, veiksmingiau už bet kokią dietą yra laikytis sveikos mitybos principų. – Kai ateina nauja klientė – turima darbo patirtis jau leidžia suprasti, ar ji save alina dietomis. Tačiau kiek laiko įmanoma laikytis dietos? Dvejus-trejus metus? Per šį laiką tikrai užklups depresija, nusivylimas, ir neatlaikysi, kaip norėsis kavos su pyragėliu. O aš sakau: suvalgyk, tik tai daryk pirmoje dienos pusėje. Įtrauk į valgiaraštį daugiau ląstelienos. Visko galima paragauti, tik su saiku. Be to, reikia atsižvelgti į žmogaus kūno sandaros tipą – ne kiekvienam duota tapti lyg modeliais iš žurnalo. Tačiau aš galiu pažadėti, kad kiekvienas, pradėjęs lankyti treniruotes, galės neuždusdamas užlipti į 5 aukštą, o rytą atsikėlęs nejaus nugaros skausmų.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas