Pajūrio naujienos
Help
2018 Balandis
Pi 29162330
An 3101724
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną18°C debesuotumas 10 %
Naktį4°C debesuotumas 27 %
Apklausa

Ar dalyvaujate aplinkos švarinimo talkose?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingiškėms teatras – būdas pažinti save

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kuprinė
  • 2017-03-31

Šįvakar, kovo 31-ąją, Kretingos kultūros centre vėl rodoma populiari Egidijaus Radžiaus teatro pjesė jaunimui „Nepaprasti Julės ir Natašos nuotykiai“. Šįkart „Kuprinės“ viešnios – kretingiškės studentės, pjesėje atlikusios pagrindinių herojų vaidmenis: Deimantė Šipalytė – Julės, o Toma Surblytė – Natašos.

Kretingiškės Egidijaus Radžiaus teatro aktorės (iš dešinės) Deimantė Šipalytė ir Toma Surblytė kelią į sceną pradėjo Pranciškonų gimnazijos teatro studijoje „Teatrostudija“, kuriai taip pat vadovavo režisierius Nerijus Gedminas.

Scenoje – vaikystės draugės

Abi 22-jų merginos – buvusios Pranciškonų gimnazijos mokinės, ten jos pirmąsyk žengė žingsnius į sceną šios mokyklos teatro studijoje, kuriai vadovavo E. Radžiaus teatro vyriausiasis režisierius Nerijus Gedminas. Abi – neišskiriamos vaikystės ir klasės draugės, o spektaklyje „Nepaprasti Julės ir Natašos nuotykiai“ – ir scenos bičiulės. Iš studijų savaitgaliais jos sugrįžta namo repetuoti, nes teatrui atiduodančios savąjį laisvalaikį.

Abi merginos džiaugėsi galimybe vaidinti kartu, nors D. Šipalytei šis spektaklis – jau nebe pirmas, ji vaidino monospektaklyje „Natašos svajonė“, o T. Surblytei tai buvo savotiškas iššūkis, nes, ji sakė, labiau mėgstanti dainuoti.

Kretingiškės šiemet jau baigia studijas: Toma įgis kūrybos ir pramogų industrijos specialybę Klaipėdos socialinių mokslų kolegijoje, o Deimantė – specialiosios pedagogikos ir logopedijos specialybę Šiaulių universitete.

Įsigyvena į herojų charakterius

Scenoje, pasak N. Gedmino, jaunosios aktorės įtaigiai perteikia charakterius dviejų infantiliškų merginų, pasiduodančių lengvam, bet greit savo čiulptuvais į pavojingą gyvenimą įtraukiančiam žaidimui. Tiesiogine ir netiesiogine prasme jos parsiduoda nelabajam. „Abi kretingiškės puikiai geba įsigyventi į tų merginų būsenas ir kalba apie šiuolaikinius skaudulius: atrodo, kad jaunam žmogui siekiant būti pripažintam, būtina taip gyventi – maltis vakarėliuose, gyventi žurnalų viršeliuose, antraip – būsi nieko vertas „lūzeris“.

Pjesėje parodoma, jog toks siekis jau yra tapęs šiuolaikinės vartotojiškos visuomenės problema“, – tvirtino pašnekesyje su jaunosiomis aktorėmis dalyvavęs režisierius.

N.Gedminas sakė, jog šiandieną sudėtinga surasti jaunajam žiūrovui aktualią pjesę: „Dažniausiai jos būna juodos, probleminės ir slegiančios. Pastaroji – taip pat probleminė, bet gana pozityvi, šviesi, jos alegorijos persipina su aktualiu Michailo Bulgakovo kūriniu „Meisteris ir Margarita“, – teigė režisierius.

Iššūkis pačiai sau

Režisierius neslėpė, jog po šiemet parodytos premjeros „Nepaprasti Julės ir Natašos nuotykiai“ jo kolegos sveikino jį ir visą aktorių kolektyvą, tvirtindami, jog po spektaklio dar ilgai norisi galvoti, kodėl jauniems žmonėms taip atsitinka – kodėl jie lengvai sudaro sandėrį su blogiu, kurį pjesėje tiesiogiai įkūnija Šėtonas.

„Kuprinė“ to paties teiravosi ir pagrindinių vaidmenų atlikėjų – Deimantės ir Tomos.

„Mes ir pačios pirmiausiai aiškinomės, kodėl turime taip vaidinti, daug diskutavome su režisieriumi. Buvo tokių vietų, kai atrodė, jog niekuomet pats taip nepasielgtum. Mūsų herojėms – po 18-19 metų, tačiau, mūsų akimis žvelgiant, jos – gana nebrandžios, maištaujančios asmenybės, o tai labiau būdinga paaugliams“, – atviravo Deimantė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas