Pajūrio naujienos
Help
2017 Gegužė
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną12°C debesuotumas 11 %
Naktį2°C debesuotumas 35 %
Komentarų topas

Kurmaičių pradinės mokyklos vaikai dalyvauja sporto projekte „Lietuvos mažųjų žaidynės“. Šioje mokykloje, kuri ir tapo žaidynių organizatore, startavo pirmasis žaidynių etapas – miestų atkrintamosios varžybos.

Pirmojo žaidynių etapo užduotys – estafetės, iš vaikų pareikalavusios ir gero fizinio pasirengimo, ir greito mąstymo.

Be Kurmaičių pradinės mokyklos, žaidynėse dalyvavo ir Kretingos lopšelio-darželio „Pasaka“, Vydmantų lopšelio-darželio „Pasagėlė“ bei Gargždų lopšelio-darželio „Naminukas“ komandos.

Varžyboms teisėjavo mokymuose dalyvavę teisėjai: rajono Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Nikolajus Gnedojus, Darbėnų gimnazijos kūno kultūros mokytojas Rolandas Juknevičius, Kurmaičių pradinės mokyklos tarybos narys tėvų atstovas Gediminas Venckus bei šios mokyklos pedagogės Vilma Petrauskienė, Jurgita Česnavičienė ir Diana Mockienė.

Sporto renginio dalyviai atliko I etapo užduotis-estafetes: „Kamuoliukų pernešimas“, „Lankų siuntimas“, „Biatlonas“, „Sukeisk kepures“, „Apibėk greičiau, nuridenk tiksliau“.

„Šios estafetės pareikalavo ne tik puikių fizinių savybių, bet ir greito mąstymo, strategijos bei taktikos. Visos komandos į olimpiadą atvyko puikiai pasirengusios“, – teigė Kurmaičių pradinės mokyklos direktorė Loreta Jurgutienė.

Nugalėjo ir į II etapą pateko žaidynių šeimininkė Kurmaičių pradinės mokyklos komanda bei Gargždų lopšelio-darželio „Naminukas“ vaikai.

Visi žaidynių dalyviai ir juos rengę pedagogai buvo apdovanoti Lietuvos mažųjų žaidynių diplomais, o nugalėtojai – dar ir „Lietuvos mažųjų žaidynių 2017“ I etapo nugalėtojų taurėmis.

„Svarbiausia šiame projekte – ne varžymasis, o dalyvavimas ir mokėjimas džiaugtis asmeniniais bei komandiniais pasiekimais“, – neabejojo Kurmaičių pradinės mokyklos vadovė.

Balandžio mėnesį rengiamas II žaidynių etapas, o gegužę Jonavos sporto arenoje nugriaudės renginio kulminacija – finalinis Lietuvos mažųjų žaidynių festivalis. Į jį pateks 24-26 savo miesto atkrintamąsias rungtynes laimėjusios komandos.

„Lietuvos tautinio olimpinio komiteto duomenimis, maždaug pusės Lietuvos ikimokyklinukų fizinis aktyvumas yra nepakankamas – per 40 proc. vaikų išvis nesimankština, retai mankštinasi per 10 proc. vaikų. Apskritai vaikai per daug laiko praleidžia pasyviai, prie televizorių bei kompiuterių. Ikimokyklinis ir priešmokyklinis amžius yra palankiausias suformuoti fizinio aktyvumo įgūdžius, įpročius, sveikos gyvensenos nuostatas, todėl Lietuvos mažųjų žaidynės yra gera priemonė šiems tikslams pasiekti, ugdyti pozityvų požiūrį į kūno kultūrą ir sportą“, – projekto naudą apibūdino L. Jurgutienė.

„Lietuvos mažųjų žaidynių“ organizatoriai – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikos ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija – tikisi, kad šiais metais Lietuvos mažųjų žaidynėse dalyvaus apie 250 ikimokyklinio ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos.

„P.n.“ informacijachat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas