Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 1 %
Naktį17°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Geriausiai čempionate sekėsi Arvydui Žukauskui. Pergalę vaikinui primins netradicinės formos ir svorio medalis.

Kretingos sporto mokyklos sunkiaatlečiai sėkmingai pasirodė Lietuvos jaunių-moksleivių iki 15 metų sunkiosios atletikos čempionate. Simne įvykusių varžybų komandinėje įskaitoje kretingiškiai tarp 15 komandų užėmė IV v. Šį rezultatą mūsiškių sportininkų treneriai Arvydas Bušeckas ir Regimantas Norvilas įvardino kaip labai gerą. „Vaikinai daro pažangą, ir tai įrodo jų pasiekimai“, – neabejojo jie. Geriausiai sekėsi Arvydui Žukauskui, kuris 62 kg svorio kategorijoje išrovė 58 kg, stūmė 73 kg ir užėmė I v. Toje pačioje kategorijoje Markas Riepšas buvo trečias – jis išrovė 56 kg bei išstūmė 66 kg.

Tomas Vaitkevičius 38 kg svorio kategorijoje išrovė 27 kg, išstūmė 37 kg ir iškovojo II v.

Trečiąsias vietas pelnė Vygantas Čėsna (svorio kateg. 66 kg), kuris išrovė 43 kg bei išstūmė 54 kg, ir Evaldas Limantas (svorio kateg. iki 70 kg), išrovęs 55 kg, išstūmęs 65 kg.

Žingsnis nuo medalių skyrė Karolį Graužinį, kuris 58 kg svorio kategorijoje išrovė 53 kg, išstūmė 70 kg ir liko ketvirtas. Tokią pačią poziciją užėmė finale kovojęs Mantas Riepšas (svorio kateg. 50 kg), išrovęs 46 kg bei išstūmęs 57 kg. Nilius Stonkus, varžęsis svorio kategorijoje per 76 kg, išrovė 70 kg, išstūmė 80 kg ir buvo penktas.

Kretingos sporto mokyklos sunkiaatlečiai, treniruojami Arvydo Bušecko (stovi pirmas iš kairės) ir Regimanto Norvilo (stovi pirmas iš dešinės).

„Nežiūrint nesėkmių, šie vaikinai savo svariais taškais prisidėjo prie komandinės pozicijos. Manau, būti ketvirtoje vietoje tarp 15 visos šalies komandų yra gerai“, – kalbėjo A. Bušeckas, gerą žodį skyręs ir kitiems vaikinams – Svajūnui Marijošiui, Osvaldui Kusui, Mantui Kripui, Oskarui Barabanovui, Orestui Stanislauskui, Lukui Milieriui, Giedriui Rudžiui, kurie savo pastangomis taip pat prisideda garsinant Kretingą.

Trenerių pastebėjimu, sunkiaatlečių pasiekimai – nuoseklaus darbo rezultatas. „Per pastaruosius ketverius metus – tiek laiko Kretingos sporto mokykloje gyvuoja sunkioji atletika – užaugo nauja sportininkų karta, kuri iš esmės žengia pirmuosius žingsnius pergalių link. Laukiame vaikinų pasirodymo ir čempionate iki 17 metų – tikimės, kad jie save dar parodys“, – kalbėjo A. Bušeckas ir R. Norvilas. Šiuo metu Kretingos sporto mokyklos sunkiosios atletikos treniruotes lanko apie 30 įvairaus amžiaus vaikinų. R. Norvilo nuomone, jų būtų ir daugiau: „Bet turi keistis tėvų, medikų požiūris į šią sporto šaką. Daug kam atrodo, kad sunkioji atletika – tai vien tik traumos. Taip nėra. Gerai pagalvojus, kuris gi treneris norėtų, kad jo auklėtinis sportuodamas patirtų traumų“.

Jam paantrinęs kolega irgi stebėjosi, kaip žmonės apie sunkiąją atletiką prisigalvoja nebūtų dalykų: tarkim, kad sunkiaatletis būtinai bus mažo ūgio. „Pažiūrėkite į mūsų vaikus: kito ir norėdamas nesumažinsi, – pajuokavo A. Bušeckas, akcentuodamas, jog vaikinus sunkioji atletika išmoko disciplinos, pagarbos vienas kitam, bendravimo, siekti ir pasiekti rezultato, grūdina charakterį. – O be stipraus charakterio juk nieko nepasieksi ne tik sporte, bet ir gyvenime“.

---

Čempionate dalyvavo per 70 jaunųjų atletų, kurie atstovavo 15-ai komandų iš visos Lietuvos. Pirmąją vietą laimėjo Marijampolės komanda, antri liko Klaipėdos jaunieji sunkiaatlečiai, treti – Telšių sportininkai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas