Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 1 %
Naktį17°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sukčiai prisidengė banko darbuotojų vardu

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2017-03-31

Palangiškė (gim. 1932 m.) neteko 2 tūkst. 320 eurų – juos nugvelbė telefoniniai sukčiai, kovo 27 dieną apie 11 val. paskambinę laidiniu telefonu ir prisistatę banko darbuotojais. Dėl įvykio policija pradėjo tyrimą.

Išgalvota pareigybe – banko tyrėju – pasivadinęs telefoninis sukčius garbaus amžiaus palangiškei pranešė esą iš jos sąskaitos plaunami pinigai. Toliau sekdamas išgalvotą istoriją, sukčius moteriai pasiūlė pasikalbėti su tariamu banko ekspertu ir sudarė įspūdį esą peradresuoja pokalbį. Tariamas banko ekspertas pareiškė negalįs prisijungti prie moters sąskaitos ir jos patikrinti, tad paprašė padiktuoti prisijungimo prie elektroninės sąskaitos kodus.

Vos garbaus amžiaus palangiškė tai padarė, jos pinigai buvo pervesti į kitą sąskaitą ir išgryninti.

„Neretai pinigus išgrynina asmenys, kurie net neįtaria šitaip dalyvaujantys nusikalstamoje veikoje. Kartais jie taip pat būna apgauti, pavyzdžiui, telefoninių sukčių „kojomis“ tampa merginos, su kuriomis šie neseniai susipažino ir spėjo jas „užliūliuoti“ savo kalbomis“, – pasakojo Klaipėdos apskrities VPK atstovė Andromeda Grauslienė.

Ji akcentavo: banko darbuotojai ir policijos pareigūnai niekuomet neskambinėja žmonėms ir neprašo jų atskleisti elektroninės bankininkystės duomenų.

„Nors visuomenę nuolat perspėjame apie tai, kaip nepakliūti į telefoninių sukčių pinkles, tačiau šiems vis dar pavyksta rasti aukų. Tam išgalvoja įvairiausių istorijų. Sausio pabaigoje-vasario pradžioje klaipėdiečiai sulaukė skambučių, kad paskambinęs sukčius siūlo apsigyventi statomuose senelių namuose – tereikia parduoti savo butą ir atiduoti pinigus, kurie esą ir garantuos vietą tuose senelių namuose. Paskui pasipylė gyventojų pranešimai apie tai, kad po butus vaikšto moterys, kurios neva atlieka apklausas – bandydamos žūtbūt patekti į namus, jos užduodavo įvairiausių klausimų, pavyzdžiui, ar turi televizorių, ar turi vaikų“, – kokiais būdais sukčiai bando apgauti žmones, papasakojo A. Grauslienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas