Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 12 %
Naktį12°C debesuotumas 12 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pokyčiai rajono Savivaldybės taryboje

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2017-03-31

Vakar Kretingos rajono savivaldybės taryba su raudonų rožių puokšte išlydėjo mandato netekusį Steponą Baltuonį, o tarybos liberalsąjūdiečių frakcija ir valdančiąją daugumą paliko Antanas Kalnius.

Visuomeninio rinkimų komiteto „Kretingos kraštas“ nariai (iš kairės) Vilius Adomaitis, Darius Petreikis, Antanas Kalnius sudarė naują tarybos frakciją, neneigė, jog taps opozicija. Šiandien oficialios opozicijos taryboje nėra.

Ilgametis rajono Savivaldybės tarybos narys Steponas Baltuonis kadencijos pusiaukelėje tarybos nario mandatą prarado pakeitęs savo gyvenamosios vietos adresą iš Kretingos rajono į Palangos miesto savivaldybę. Mandatą panaikino šalies Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pripažinusi, jog išvykęs nuolatos gyventi už savivaldybės, kurioje buvo išrinktas, ribų, politikas pažeidė Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą ir negali atstovauti Kretingos rajono Savivaldybės rinkėjams šios Savivaldybės taryboje. „Ilgametis, patyręs, išmanantis darbą taryboje. Visko dar gali įvykti, kad ir šią kadenciją gali susigrąžinti mandatą. Čia jam pačiam spręsti. Gal kitoje kadencijoje Steponas dirbs“, – kalbėjo meras Juozas Mažeika, padėkojęs S. Baltuoniui už atsakingą, kvalifikuotą darbą taryboje. S. Baltuonis kolegoms leido suprasti, jog sugrįžti į šios kadencijos tarybą nebandys ir VRK sprendimo teismui neskųs. „Nėra to blogo, kas neišeitų į gerą – gal per daug buvau įsitraukęs į politinę veiklą, reikia kartais ir atitrūkti. Dirbu Kretingoje ir su Kretingos rajono savivaldybės gyvenimu turiu daugiau sąsajų negu kur miegu“, – sakė S. Baltuonis. Palinkėjęs pasiliekantiems tarybos nariams bent iki rinkimų dirbti vieningai, S. Baltuonis linksmai pridūrė: „Iš skyriaus niekas neišmetė dar.“ Jis yra Lietuvos socialdemokratų partijos Kretingos skyriaus narys.

Posėdžio pradžioje meras J. Mažeika perskaitė tarybos nario Antano Kalniaus pareiškimą, kad A. Kalnius palieka tarybos Liberalų sąjūdžio frakciją ir valdančiąją daugumą. Meras paskelbė apie naują tarybos frakciją, kurią sudaro visuomeniniam rinkimų komitetui „Kretingos kraštas“ priklausantys Savivaldybės tarybos nariai Darius Petreikis, Vilius Adomaitis ir šio komiteto nariu tapęs Antanas Kalnius. Frakcijai vadovauja D. Petreikis.

Paklaustas, kodėl išėjo iš Lietuvos liberalų sąjūdžio, A. Kalnius „Pajūrio naujienoms“ sakė: „Nusibodo, kai nuolat nurodinėja, kaip turiu balsuoti.“ Tarybos liberalsąjūdiečių frakcijoje liko Danutė ir Almantas Skruibiai ir Vytautas Lukauskas. Kalbinti tarybos nariai patvirtino, jog toks A. Kalniaus žingsnis nebuvo didelė staigmena, kadangi politikas tiek liberalsąjūdiečių frakcijai, tiek valdantiesiems neretai būdavo kaip „rakštis minkštoje vietoje“, balsuodavo prieš jų priimamus sprendimus.

Pokyčių yra ir tarybos komitetuose. Švietimo komitete ligi šiol dirbęs Vladas Baltuonis perėjo į Ekonomikos ir finansų komitetą, kuriam vadovavo tarybą palikęs Steponas Baltuonis. Švietimo komiteto nariai juokavo, kad pasitraukus Vladui, nebebus, kas gina nuo uždarymo Kalniškių mokyklą.

J. Mažeika pažymėjo, jog kandidatą į Ekonomikos ir finansų komitetų pirmininko postą teiks jis, o pirmininką rinks komitetas. Naujas tarybos narys, kuris pakeis S. Baltuonį, anot mero, turėtų būti prisaikdintas balandžio mėnesio posėdyje. Pagal rinkimų rezultatus, pirmas pretendentas į šią laisvą kėdę taryboje yra socialdemokratas gydytojas chirurgas Tadas Abelkis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas