Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 30 %
Naktį12°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mokinių komandas papildė ir tėvai

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Švietimas
  • 2017-03-28

Devynios komandos iš rajono švietimo įstaigų penktadienį susitiko Marijono Daujoto pagrindinėje mokykloje, kur įvyko prevencinis konkursas „Ateik. Sužinok. Varžykis“. Pirmą kartą šiame konkurse dalyvavusios komandos buvo suburtos ne tik iš mokinių – jų gretas papildė ir tėvai.

Konkurso komisija ir jos pirmininkas – Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas – pasveikino dalyvius.

„Į konkursą įtraukdami tėvus, tikimės, kad jie labiau įsilies į mokyklų bendruomenę, kad vaikai su jais jausis kaip lygiaverčiai komandos nariai, mokysis bendradarbiauti, kartu ieškoti teisingų atsakymų“, – sakė Kretingos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Gitana Macienė.

Rajoniniame konkurse, kuris rengiamas kasmet, dalyvauja 7-8 klasių mokiniai – komandas sudaro 5 mokiniai ir 2 tėvai. Geriausiai sekėsi Simono Daukanto progimnazijai, kuri laimėjo I vietą, II vieta atiteko Vydmantų gimnazijos komandai, trečioji – Marijono Daujoto pagrindinei mokyklai.

Rajoniniame konkurse taip pat dalyvavo komandos iš Darbėnų gimnazijos, Grūšlaukės, Baublių, Kartenos bei Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokyklų-daugiafunkcių centrų, Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos.

Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnai parengė pirmąją konkurso dalį, per kurią dalyviams teko įveikti užduotis, susijusias su teisinėmis žiniomis bei policijos veikla. „Stengėmės, kad klausimai būtų aktualūs būtent septintokams – aštuntokams“, – tvirtino G. Macienė.

Kai kurias užduotis komandos turėjo atlikti, panaudodamos planšetinius kompiuterius.

Nugalėtojų vardą pelnė Simono Daukanto progimnazijos komanda.

Antrajame konkurso etape komandoms teko įveikti sportines užduotis.

Prevencinis konkursas „Ateik. Sužinok. Varžykis“ skirtas „Veiksmo savaitei be patyčių“, tad organizatoriai tikisi, kad daugiau teisinių žinių įgiję mokiniai ne tik išmanys, kaip reikia saugiai elgtis, bet ir bus nepakantūs patyčioms, smurtui, naudojamam prieš kitus vaikus.

Šiemet konkursas „Ateik. Sužinok. Varžykis“ įvyko Marijono Daujoto pagrindinėje mokykloje, nes būtent jos komanda pernai šiame konkurse pasirodė geriausiai.

Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jūratė Račinskienė teigė, kad rajoninis konkursas vainikavo visą savaitę mokykloje vykusius renginius, skirtus patyčių prevencijai – mokiniai dalyvavo akcijoje „Diena su šypsena“, piešė piešinius tema „Mano svajonių mokykla“, kiekviena klasė savo svajones į dangų palydėjo paleisdama balionus ir kt.

„Tam, kad mokykloje būtų mažiau patyčių, įtakos turi ne tik pačios mokyklos pastangos, bet ir šeimos, aplinkos formuojamas požiūris. Svarbu, kad iškylančias problemas spręstume kartu, bendradarbiaujant – to ir mokomasi per tokius renginius, kaip šis konkursas“, – teigė J. Račinskienė.

Konkursą „Ateik. Sužinok. Varžykis“ suorganizavo Kretingos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius drauge su Kretingos rajono policijos komisariatu.

---

Konkurso „Ateik. Sužinok. Varžykis“ tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi policijos veikla, siekiant apsaugoti vaikus nuo nusikalstamų veikų ir administracinių teisės pažeidimų, smurto prieš vaikus bei sudaryti galimybę tarpinstituciniam bendradarbiavimui.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas