Pajūrio naujienos
Help
2018 Balandis
Pi 29162330
An 3101724
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną16°C debesuotumas 2 %
Naktį8°C debesuotumas 33 %
Apklausa

Ar dalyvaujate aplinkos švarinimo talkose?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Su šalies rinktine Lietuvos garbę gynė Ispanijoje

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2017-03-24

Kretingos sporto mokyklos auklėtinė rankininkė 19 metų Fausta Abrutytė, treniruojama Algimanto Pranaičio, ne per seniausiai sugrįžo iš Ispanijos, kur vyko Europos čempionato atrankos rungtynės. Pralaimėjusios visus susitikimus lietuvaitės namo grįžo tuščiomis – į kitą varžybų etapą nepateko.

Su šalies rinktine Kretingos sporto mokyklos auklėtinė Fausta Abrutytė (stovi šešta iš kairės) Lietuvos garbę gynė Ispanijoje.

Lietuvės 19:25 pralaimėjo Islandijos, 26:31 – Rumunijos ir 19:27 – Ispanijos rinktinėms. Faustos pastebėjimu, pralaimėjimą lėmė dvi priežastys: Lietuvos komanda buvo jauniausia dalyvė pagal amžių – rinktinės sudėtyje žaidė ir jaunesnės negu 19 m. merginos, antra, – galbūt per mažai laiko buvo skirta pasirengimui.

„Garliavoje 6 dienas trukusioje sporto stovykloje treniravosi 20 žaidėjų, tarp jų – ir kretingiškė Monika Vaškylaitė, tačiau ji atrankos etapo nepraėjo. Mūsų liko 16, o laiko susižaisti pritrūkome, nežiūrint to, jog prieš stovyklą Garliavoje žaidėme dvejas parengiamąsias rungtynes Lenkijoje ir abejas laimėjome bei buvome susirinkusios į stovyklą Alytuje“, – teigė F. Abrutytė, per atrankos čempionatą spėjusi patirti, kad kitų šalių rinktinės daugiau susitinka ir daugiau laiko praleidžia kartu.

F. Abrutytei viešnagė Ispanijoje – jau ketvirtoji išvyka į Europą su šalies rinktine. Pastaroji, anot pačios žaidėjos, jai, kaip žaidėjai, buvusi sėkmingiausia: iš viso Fausta pelnė 5 įvarčius, į aikštę per rungtynes su rumunėmis ji išbėgo kartu su startiniu septynetu, su ispanėmis – taip pat. „Ne tik įvarčiai svarbiausia, bet gynyba ir bendradarbiavimas su kitomis komandos narėmis – kad šios galėtų pelnyti įvarčių“, – kalbėjo kretingiškė rankininkė, kuriai rinktinės trenerės patikėjo dvi – blogojo ir gerojo krašto – pozicijas ir akcentavo būtinybę būti universalia žaidėja.

Kaip ir per kiekvieną išvyką, taip ir per šią Fausta įgijo žaidybinės patirties, išmoko įvertinti stipresnes priešininkes bei turėjo galimybę susivokti, kur dar galėtų tobulėti.

Lietuvos aukščiausioje moterų rankinio lygoje F. Abrutytė atstovauja Klaipėdos „Dragūnui-Viesului“, ir jau šį savaitgalį jos laukia susitikimas su Kauno rajono Garliavos komanda, o Kretingos sporto mokyklai rankininkė atstovauja šalies čempionate – kretingiškės dar turi sužaisti su Vilniaus komanda dėl patekimo į finalinį ketvertą.

Tarp treniruočių bei išvykų F. Abrutytė stengiasi surasti laiko mokslui – ji tikisi sėkmingai išlaikyti baigiamuosius egzaminus bei išsirinkti, kuo nori būti. „Dar nežinau, kuo būsiu, bet savo ateitį ketinu susieti su sportu“, – atviravo sportininkė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas