Pajūrio naujienos
Help
2018 Gegužė
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną22°C debesuotumas 56 %
Naktį10°C debesuotumas 9 %
Apklausa

Ar esama rajono sporto bazė tenkina sportuojančiųjų poreikius?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pakartojo knygos leidimą

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kultūra
  • 2017-03-24
Knygos antrojo leidimo viršelis, kurį puošia Angelinos Banytės freskos „Gamtos dovanos“ fragmentas.

Šiandien, kovo 24 d., 17 val. Palangos savivaldybės viešojoje bibliotekoje medžiotojas publicistas Donatas Žuolys pristatys savo knygos „Su dvivamzdžiu ir plunksna“ antrąjį pakoreguotą ir papildytą leidimą.

„Po pirmosios knygos jaučiausi taip, lyg būčiau ne viską padaręs – dar turėjau nepanaudotos medžiagos, jaučiau, jog dar galima gludinti mintis, jas papildyti, juolab kad medžiotojų gyvenimas nestovi vietoje, įvykiai veja įvykius, tad publikuoti tikrai yra ką“, – D. Žuolys neslėpė, jog antruoju knygos leidimu yra patenkintas.

Pakeistas ir knygos viršelis – autorei leidus, knygos „Su dvivamzdžiu ir plunksna“ antrąjį leidimą papuošė dailininkės Angelinos Banytės panoraminės freskos „Gamtos dovanos“, sukurtos 1987 m., fragmentas. Šią freską galima pamatyti poilsio ir reabilitacijos centre „Pušynas“, Palangoje.

Antrąjį knygos „Su dvivamzdžiu ir plunksna“ leidimą parengęs palangiškis medžiotojas Donatas Žuolys prisipažino, jog rašant knygą praplatėjęs jo paties akiratis, o kiekvieną atsiliepimą apie kūrinį pasidėjęs kaip brangiausią turtą.

D. Žuolio knyga „Su dvivamzdžiu ir plunksna“ – tai straipsnių rinkinys, apimantis medžioklės ištakas, pasakojantis apie ginklakalius, ginklus, pristatantis medžiotojų klubų tradicijas, atskleidžiantis kelionių žavesį ir linksmus medžioklės nuotykius – autorius pats daug keliavęs, tad įspūdžiai – autentiški, perpinti istoriniais faktais, žymių žmonių citatomis, samprotavimais. Dėmesio knygoje skirta ir pasakojimams apie mūsų krašto medžiotojų klubus, jų veiklą, šventes ir kasdienybę. Knyga gausiai iliustruota piešiniais, autoriaus bei jo šeimos narių, kolegų medžiotojų darytomis nuotraukomis. Knygos pabaigoje – patyrusių šalies medžiotojų įvertinimai – nuomonė apie D. Žuolio knygą, kuri vienus maloniai stebina, kitus įkvepia , tretiems – suteikia naujų istorinių žinių apie medžioklę bei jos kultūrą.

Pats autorius prisipažįsta, jog „medžioklinio dvivamzdžio brolių nuomonės mane visais atžvilgiais praturtino ir užgrūdino. Šiandien tikrai esu patenkintas, kadangi su daugeliu skaitytojų užsimezgė puikūs ryšiai, gimė naujos pažintys“.

Antrąjį knygos leidimą įvardinęs kaip I dalį, D. Žuolys pusiaukelėje nesustos: jis pasirengęs tęsti pradėtą darbą ir II knygos dalyje atspindėti specifines Lietuvos medžiotojų klubų problemas, kurias ketina nagrinėti tiek praktiškai, tiek teoriškai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas