Pajūrio naujienos
Help
2018 Sausis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną-3°C debesuotumas 100 %
Naktį-7°C debesuotumas 19 %
Apklausa

Ar naujasis Kretingos ženklas atspindi mūsų krašto savitumą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Stato užkardą legioneliozei

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Aktualijos
  • 2017-03-21

Dėl kelių daugiabučių vandens sistemose nustatytos taršos legionela bakterijomis paskelbus ekstremalią situaciją Vilniuje, galimu pavojumi susirūpinta ir Kretingoje. Penktadienį rajono Savivaldybėje įvyko suinteresuotų institucijų specialistų pasitarimas prevencinėms priemonėms aptarti.

Specialistai sutarė, kaip užkirs kelią legioneliozei Kretingoje.

Taupymas gali atsirūgti

Bakterijos dauginasi esant 20-45 laipsnių vandens temperatūrai, o žūva esant aukštesnei negu 65 laipsnių. Legionelioze daugiausia užsikrečiama vonioje ar duše, įkvėpus užkrėsto vandens dulksnos. Jeigu vandens temperatūra būtų nuolat palaikoma ne žemesnė kaip 50 laipsnių, tokio pavojaus nekiltų.

Pasak Savivaldybės gydytojos Vandos Verbutienės, legioneliozės požymiai panašūs į gripo ar plaučių uždegimo – pakyla temperatūra, apima silpnumas, kyla kosulys, viduriuojama. Tokiais atvejais būtina kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Kretingos rajone šilumą daugiabučiams namams tiekia ir šilumos sistemas prižiūri bendrovė „Kretingos šilumos tinklai“, o biudžetinių įstaigų šildymo sistemas prižiūri konkurso keliu parinkta bendrovė „Inservis“. „Kadangi šilumos tinklai patys eksploatuoja ir daugiabučių gyvenamųjų namų šildymo sistemas, vanduo nuolat tiekiamas tinkamų parametrų. Gyventojai, norėdami sutaupyti, prašo žemesnės temperatūros vandens, bet būtina paisyti reikalavimo, be to, privalu kaskart atlikti termošokus“, – kalbėjo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis.

Terminiai šokai – kartą per ketvirtį

„Inservis“ atstovai pranešė, kad ši bendrovė termošokus ir dabar kiekvieną antradienį 6 valandą ryto automatiškai atlieka vaikų darželiuose bei mokyklose.

Pasak „Šilumos tinklų“ vadovo Jono Barzdžio, žiemos metu karšto vandens temperatūra palaikoma 80, o vasarą – 65 laipsnių. „Norėtume dokumentacijos, kaip turi vykti termošoko procesas. Mes neturime tikslo padidintą temperatūrą laikyti visą mėnesį, kadangi didėtų šilumos nuostoliai trasose“, – sakė J. Barzdys. Anot jo, toks procesas galėtų vykti kas ketvirtį.

Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas pažadėjo sudaryti darbo grupę, į ją pakviesti teisininkus, visuomenės sveikatos centro atstovus, metams patvirtinti ir paviešinti planuojamo termošoko grafiką, informuoti gyvenamųjų namų bendrijų pirmininkus, supažindinti juos su atsakomybe. Terminio šoko metu vartotojai turės atsukti čiaupus ir mažiausiai 5 minutes leisti karštą vandenį.

Anot J. Barzdžio, per tiek laiko nutekėtų apie 70 ar 100 litrų karšto vandens, o prie sąskaitos butui prisidėtų ne daugiau kaip vienas euras.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas