Pajūrio naujienos
Help
2017 Liepa
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną23°C debesuotumas 9 %
Naktį13°C debesuotumas 46 %
Apklausa

Ar tikrai turizmas ir rekreacija yra rajono plėtros prioritetas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nori kompromiso, bet savo reikalavimų neatsižada

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2017-03-21

Nepavykus nuo bylos nušalinti viso Kretingos rajono apylinkės teismo, čia vakar buvo toliau nagrinėjamas aštuonių prekybos paviljonų savininkų ir Kretingos rajono savivaldybės administracijos ginčas. Abi pusės viena kitai priekaištavo dėl nenoro leistis į kompromisą ir liko prie savo reikalavimų.

„Ne veltui prašiau skirti mediaciją – teismas atsisakė ir pasiūlė eiti su vietiniais vadukais patiems tartis. Jeigu kas iš šono išgirstų jų argumentus – iš karto būtų aišku, kas čia vyksta“, – teisme teigė ieškovams – prekybos paviljonų savininkams – atstovaujantis advokatas Laimonas Strauka.

Į tai Kretingos rajono apylinkės teismo teisėja Raimonda Kulberkienė sureagavo pasakydama, kad mediacija, kuri yra sutaikinimo procedūra, gali būti skiriama tik tuomet, jei su tuo sutinka visos šalys – šiuo atveju taip nebuvo.

Kretingos rajono savivaldybės administracijai atstovaujantis Juridinio skyriaus vedėjo pavaduotojas Algimantas Gedvilas nenorėjo sutikti, kad Savivaldybė nesiekė kompromiso. „Aš visada buvau už taikos sutartį. Savivaldybė neturi intereso bylinėtis su savo gyventojais, – teigė A. Gedvilas. – Su ieškovų atstovu derėjomės ir, atrodo, sutariam dėl vieno ar kito dalyko, bet kai reikia pasirašyti taikos sutartį, ieškovai įteikia prašymą nušalinti teismą. Ieškovų pozicija ne visai konstruktyvi, truputėlį vilkinamas procesas.“

Vienintelė iš aštuonių ieškovų teisme dalyvavusi Danutė Rubavičienė teigė, kad pokalbių su Savivaldybe negalima pavadinti derybomis. „Jie reikalauja tik vieno – nusikelti. Tai kokios čia derybos?“, – teigė D. Rubavičienė.

Kadangi abi pusės liko prie savo reikalavimų, teismui tenka priimti sprendimą – jis bus skelbiamas balandžio 6 dieną.

Verslininkai, pateikę ieškinį teismui, prašo pripažinti, kad Kretingos rajono savivaldybės administracija nepagrįstai ir neteisėtai reikalauja nukelti prekybos paviljonus-kioskus, esančius prie daugiabučių namų Nr. 6 ir 8 Žemaičių g., Kretingos mieste. Jie savo prašymą grindžia tuo, kad detaliuoju planu teritorija, kur stovi prekybos paviljonai, priskirti daugiabučių gyventojams, o šie su verslininkų kaimynyste sutinka.

Kretingos rajono savivaldybės administracija teismo paprašė savininkus įpareigoti per vieną mėnesį nuo sprendimo įsiteisėjimo datos šioje byloje iš savo lėšų nugriauti prekybos paviljonus-kioskus, o to nepadarius – leisti tai atlikti Kretingos rajono savivaldybės administracijai, patirtas išlaidas išieškant iš statinių savininkų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas