Pajūrio naujienos
Help
2018 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke181522
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 95 %
Naktį-5°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar jaučiatės gyvenantys saugiausiame Lietuvos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Buvusių ugniagesių priekaištai – be pagrindo

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Nuomonė
  • 2017-03-21
Baublių-Kartenos ugniagesių komandos skyrininkas Vaidas Puidokas teigė, jog buvę ugniagesiai salantiškiai buvo perspėti, kad ir gauti kompensaciją, ir sugrįžti į tą pačią darbo vietą yra neįmanoma.

Į praėjusiame „Pajūrio naujienų“ numeryje pasirodžiusią publikaciją „Buvę ugniagesiai jaučiasi palikti ant ledo“ sureagavo Baublių-Kartenos ugniagesių komandos skyrininkas Vaidas Puidokas. Jo teigimu, buvę Salantų ugniagesiai elgiasi nesąžiningai priekaištaudami Kretingos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkui Nerijui Cipariui, nes dėl susidariusios situacijos jie galėtų kaltinti tik save.

„Niekas nei Salantų ugniagesių komandos, nei kurios nors kitos nedraskė, kaip patys jie teigia. Visiems buvo pasiūlyta pasilikti. Tačiau Salantų ugniagesiai organizavo ir kitas ugniagesių komandas, kviesdami kolegas absoliučiai visiems kartu išeiti lauk, gauti kompensacijas už 6 mėn. ir tada vėl sugrįžti. Pats asmeniškai skambinau Salantų ugniagesių komandos skyrininkui ir aiškinau, kad pagal įstatymą tai yra neįmanoma: negalima ir pasiimti kompensaciją, ir vėl toliau dirbti. Bet jie įsivaizdavo, kad dėl jų bus naujas įstatymas ir juos vis vien įdarbins“, – kalbėjo V. Puidokas, kuris stebėjosi ir tuo, kad Salantų ugniagesių komandos skyrininkas nedalyvaudavo bendruose susirinkimuose.

V. Puidokas teigė salantiškiams ugniagesiams išaiškinęs ir tai, kad tą laiką, kol bus mokama kompensacija – 5 mėnesius – Salantų gaisrinė nebus užrakinta ir niekas nelauks, kol į ją sugrįš senieji darbuotojai. Anot V. Puidoko, suprasdami, kad be ugniagesių palikti Salantų kraštą yra nesaugu, laikinai ten važinėti dirbti buvo pasiryžę ir Baublių bei Kartenos komandų ugniagesiai.

„Dar išvakarėse, kai rytojaus dieną jau buvo suplanuota pasirašyti sutartis dėl atleidimo iš darbo, paskambinau Salantų komandai ir perspėjau: yra surasti nauji žmonės, kurie bus įdarbinti vietoj jūsų, jei jūs išeisite iš darbo. Bet manęs klausytis jie nenorėjo“, – apgailestavo V. Puidokas.

Jį ypač piktina tai, kad buvę ugniagesiai salantiškiai buvo negeranoriški jų vieton stojusiems naujiems gaisrinės darbuotojams. „Buvę ugniagesiai išsinešė dalį aprangos, o jos vieton padėjo seną ir sudėvėtą. Buvo sunaikinta dokumentacija – iš naujo teko parengti eksploatacijos korteles, kuro apskaitos ir kitus dokumentus. Gaisrinę mašiną taip pat paliko be vandens – ar taip galėtų pasielgti savo krašto patriotai? Juk ir jų pačių namas galėjo užsidegti, – kalbėjo V. Puidokas. – Ir tada, kai yra surinkti nauji žmonės, kai mūsų tarnybos viršininko pastangomis buvo įsigytos dvi naujos mašinos, kurios skirtos Kartenai ir Salantams, buvę ugniagesiai jau norėtų sugrįžti. Deja, bet jau vėlu.“

V. Puidokas teigė, kad nereikia juoktis ir iš to, kad kartą naujieji Salantų ugniagesiai nuvažiavo ne į Erlos gatvę Salantuose, kur buvo gaisras, o į Erlėnus. „Netikslią informaciją galėjo perduoti ir Bendrasis pagalbos centras“, – teigė V. Puidokas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas