Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 12 %
Naktį12°C debesuotumas 12 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Operacinę prilygino ligoninės širdžiai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Naujienos
  • 2017-03-21

Praėjusį savaitgalį Kretingos ligoninės medikai bei svečiai rinkosi į šventinį atnaujinto Anesteziologijos-reanimacijos skyriaus atidarymą. „Po pusantrų metų trukusių remonto darbų ligoninės širdis vėl intensyviai plaka. Tuo labai džiaugiamės, o džiaugsmu juk reikia pasidalinti“, – kalbėjo Kretingos ligoninės vadovė Ilona Volskienė.

Šventės herojais per operacinės atidarymą tapo Kretingos ligoninės vadovė Ilona Volskienė ir Seimo narys Antanas Vinkus (centre).

Investuota pusė milijono eurų

„Tai – labai didelis ir svarbus skyrius: jame atliekamos chirurginės, akušerijos-ginekologijos, traumatologinės, LOR operacijos. Pernai iš viso buvo atlikta 1 tūkst. 742 operacijos, iš jų – 540 sudėtingų, nors pagal Sveikatos ministerijos nustatytą normą buvo privaloma atlikti 400, – džiaugėsi I.Volskienė, pabrėždama skyriaus personalo darbo svarbą. – Skyriuje dirba 40 darbuotojų ir jie yra pats didžiausias mūsų turtas, nes, nė esant sunkioms remonto sąlygoms, darbas nesustojo“.

Anot I. Volskienės, kažkada nereali svajonė buvo įgyvendinta vien todėl, kad atnaujintos operacinės svarbą Kretingos ir aplinkinių rajonų žmonėms bei pačios ligoninės išlikimui suprato ir dėl jos stengėsi Kretingos rajono savivaldybė.

Operacinės renovacijai lėšų – 340 tūkst. eurų – buvo skirta iš Valstybės investicijų programos, o įrangą ligoninė jau buvo įsigijusi anksčiau iš Savivaldybės bei pačių sutaupytų lėšų: Savivaldybė tam skyrė 62 tūkst., o ligoninė prisidėjo 80 tūkst. eurų.

„Tai, kad šiandieną mūsų ligoninės operacinė yra moderni, atitinkanti visus reikalavimus, yra visų mūsų bendras nuopelnas“, – užtikrino I. Volskienė.

Gydo sava aplinka

„Geriausia yra tada, kai apie darbus daug nekalbama, o matosi, kas padaryta, – tai galėtume taikyti operacinei, – taip į gausų būrį susirinkusiųjų kreipėsi Kretingos rajono meras Juozas Mažeika. – Išlaikyti savo ligoninę šiandieninėje konkurencinėje kovoje, kai šalia yra stiprūs kaimynai – uostamiesčio ligoninės su išvystyta infrastruktūra, – nėra lengva, kartais ši situacija man primena varžybas. Tačiau visa rajono taryba suprato, kad sava ligoninė mums yra reikalinga. Didelėje ligoninėje žmogus tampa mažu sraigteliu, ir labai svarbu yra gydanti sava aplinka“.

Dėkodamas I.Volskienei už stiprybę, įveikiant sunkius ligoninės ūkio darbus, meras palinkėjo neprarasti ir kvalifikuotų darbuotojų. O už pastangas, įgyjant aukščiausių šalies vadovų palankumą, didžiausias padėkos žodis buvo skirtas Seimo nariui Antanui Vinkui.

Skyriaus darbuotojai A. Vinkui – geradariui ir patronui – dėkojo žemaitiškomis eilėmis, linkėdami „ėlguos sveikatas, metū ė okatas“.

Pašventinti atnaujintas skyriaus patalpas buvo patikėta pranciškonui broliui Bernardui.

Perdavė šalies vadovų padėkas

„Kretinga yra mano gimtinė ir namai, čia jaučiuosi užtikrintai, todėl noriu, kad taip pat jaustųsi ir mano krašto žmonės. Sava ligoninė mums yra labai svarbi. Informavau apie atliktus darbus Premjerą Saulių Skvernelį ir šiandieną esu jo įgaliotas padėkoti Kretingos medikams už pasiaukojimą. Padėką kolektyvui perdavė ir Seimo sveikatos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė. Jūsų rankose – mūsų gyvybė. Medikų kolektyvas – tarsi orkestras, o kaip darniai jis groja, priklauso nuo dirigento. O jūsų „dirigentė“ daktarė Volskienė moka dirbti labai kantriai, taktiškai ir su meile“, – kalbėjo A. Vinkus.

Seimo narys taip pat priminė, jog savo pažado apsilankyti Kretingos ligoninėje nepamiršo ir Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, – jis ketina atvykti balandį.

Žmonėms dovanoja viltį

Anesteziologijos-reanimacijos skyriaus darbuotojus bei ligoninės vadovę tądien sveikino gausus būrys svečių: skyrių projektavusios bendrovės „Klaipėdos projektai“ vadovas Michailas Panovas, kalbėjo tarybos nariai Jūratė Laučiūtė bei Povilas Turauskis ir kiti.

O Savivaldybės tarybos sveikatos komiteto nariai Augenija Juknevičienė ir Jonas Drungilas pastebėjo, jog Anesteziologijos-reanimacijos skyrius yra ta vieta, į kurią patekti nenori niekas, ir patys be medikų pagalbos neišeina. Todėl linkėjo, kad skyriuje darbas virtų sklandžiai, o ir patys medikai būtų sveiki.

Kaimynystėje įsikūrusio Psichikos sveikatos centro vadovė Inna Viršilienė sakė, jog didžiausią pasitenkinimą dirbančiam žmogui teikia ne atlyginimas, o rezultatas: „Geriausias jūsų darbo įvertinimas yra tai, kad žmonės iš čia išeina su viltimi, kurią jūs dovanojate“. Medikų komandą taip pat pasveikino Kretingos pirminio sveikatos priežiūros centro (PSPS) vadovas Vidmantas Jurgaitis, Salantų PSPC vadovas Tomas Skliuderis, Kartenos slaugos ligoninės vadovė Antanina Staškauskienė bei Savivaldybės gydytoja Vanda Verbutienė.

Po sveikinimų I. Volskienė pakvietė brolį pranciškoną Bernardą, kad pašventintų skyriaus patalpas: „Dievo palaimos reikia ir personalui, ir ligoniams“, – sakė ji. O brolis Bernardas neslėpė, jog jam, kaip gydytojos sūnui, visada gera, kai rodoma pagarba mediko vardui, ir linkėjo personalui kantriai bei stropiai žvelgti į žmogų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas