Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Buvę ugniagesiai jaučiasi palikti ant ledo

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Problema
  • 2017-03-17

„Kam reikėjo išdraskyti mūsų komandą ir paskui jos vieton kurti naują? Dabar Salantuose ugniagesiais dirba atvykėliai, nors vietoje – pilna patyrusių specialistų“, – problemą išdėstė vienas buvęs ugniagesys, prašęs neviešinti jo vardo bei pavardės ir teigęs, kad išsako visų buvusių kolegų nuomonę.

Kretingos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Nerijus Ciparis teigė, kad jo vadovaujamoje tarnyboje buvo kviečiami dirbti visi ugniagesių komandų ugniagesiai.

Pašnekovas pasakojo, kad Salantų ugniagesių komandos vyrai buvo atleisti pernai gegužę. „Tuomet sakyta, kad rajone yra 28 ugniagesiai savanoriai. Žadėta, kad komandoje budės tik po vieną ugniagesį, o jam gaisre būtent savanoriai ir padės. Su tokiomis darbo sąlygomis mes nesutikome, dirbti po vieną niekas nenorėjo, todėl visi iš karto ir išėjome iš darbo, kol dar galėjome pasinaudoti galimybe gauti kompensaciją už 6 mėnesius, – pasakojo buvęs ugniagesys. – Vėliau pasirodė, kad tų savanorių nėra nė vieno, o Salantų komanda vėl buriama iš naujo ir tokia pati, kokia ir buvo – kai budėdavo po du. Tačiau į komandą jau rinko naujus žmones, o senieji, salantiškiai, buvo įvardinti kaip nepageidaujami – taip mums pasakė kolegos, kai užėjome į Salantų gaisrinę pasišnekėti.“

Buvę ugniagesiai stebisi, kodėl ugniagesių komandoje dirba vyrai iš Plungės, Skuodo ir kitų rajonų, jei pačiuose Salantuose pilna specialistų. „Buvo gaisras Salantuose, Erlos gatvėje – degė ūkinis pastatas, o jie išvažiavo į Erlėnus. Ugniagesiai iš Šateikių greičiau atvažiavo, negu tie, kurie čia vietoje dirba“, – kone anekdotinę situaciją papasakojo pašnekovas.

Kretingos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas Nerijus Ciparis paaiškino, kad 2016 metais įkūrus jo vadovaujamą tarnybą ir jai iš seniūnijų perduodant ugniagesių komandas, darbo sutartys buvo nutrauktos su visais ugniagesiais.

„Visi be išimties buvo kviečiami pereiti į tarnybą. Tik tie ugniagesiai, kurie neturėjo C kategorijos vairuotojo pažymėjimo, buvo įpareigoti per 6 mėn. ją įgyti, tačiau vis vien ir jie galėjo pas mus dirbti ir tuo pačiu mokytis, – kalbėjo N. Ciparis. – Iš keturių ugniagesių komandų iš darbo išėjo mažoji dalis. Tik iš Salantų komandos darbą paliko 8 iš 9 ugniagesių – vienas jų perėjo į kitą komandą.“

Anot N. Cipario, nors ir buvo rekomendacijos, kad komandose budėtų po vieną ugniagesį, tačiau tai nebūtų buvusi priežastis kurį nors ugniagesį atleisti iš darbo. „Ugniagesių etatai nebuvo mažinami – visi ugniagesių komandose dirbantys ugniagesiai galėjo pereiti į tarnybą. Į rekomendacijas būtume atsižvelgę tik tada, kai ugniagesys iš darbo išeina savanoriškai – tada tiesiog į jo vietą nebūtume priėmę naujo žmogaus“, – paaiškino N. Ciparis.

Vis dėl to nepasiteisinus tokiam darbo modeliui, kuomet budėti paliekama po vieną ugniagesį, N. Ciparis rūpinosi atkurti tokios pačios struktūros ugniagesių komandas, kokios ir buvo seniau – kai budėdavo po 2 žmones.

„Pirmą kartą girdžiu, kad salantiškiai ugniagesiai mūsų tarnyboje nepageidaujami. Prieš jų jokio nusistatymo nebuvo. Tačiau jiems nepareiškus noro dirbti, reikėjo užtikrinti Salantų krašto saugumą – priėmėme tuos žmones, kurie prašėsi įdarbinami, nesvarbu, kokiame rajone gyvena, – sakė N. Ciparis, užtikrinęs, kad visi naujieji ugniagesiai yra baigę mokymus. – Tačiau jei Salantuose gyvenantys buvę ugniagesiai jaučia pašaukimą šiam darbui, jie visada laukiami ir savanorių gretose.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas