Pajūrio naujienos
Help
2018 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke181522
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Orų prognozė
Dieną-5°C debesuotumas 27 %
Naktį-11°C debesuotumas 54 %
Apklausa

Ar jaučiatės gyvenantys saugiausiame Lietuvos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Gatvę užtvindžiusi šventinė mokinių eisena nešė didžiulę trispalvę, o pakelti valstybės vėliavą prie Nepriklausomybės paminklo garbė teko puikiai besimokantiems mokiniams.

Šiemet mokiniams sugrąžinta tradicija, jog Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas būtų jų šventė. Prasidėjusios šventinėmis eitynėmis, Kovo 11-osios iškilmės tradiciškai įvyko prie Nepriklausomybės paminklo, o vėliau šventė buvo tęsiama meno kolektyvų koncerte.

Ties šv. Antano rūmais prasidėjusioje eisenoje, kurios priekyje žygiavo pučiamųjų orkestras, dalyvavo visų rajono bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų bendruomenės, šauliai, kitos organizacijos.

Šįsyk Kovo 11-osios minėjimas buvo patikėtas Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos bendruomenei, kuri šventei rengėsi atsakingai. Erdvę tautinių spalvų gėlėmis išpuošė technologijų mokytojai Marija Šaltmerienė, Juozas Lingys, dailės mokytoja Ada Bastienė, fizikos mokytoja Rasa Zemdliauskaitė kartu su mokiniais, o minėjimą patikėta vesti mokinei Karolinai Mažrimaitei ir mokytojams Robertui Ginduliui bei Astai Šličienei. Per iškilmingą renginį pareigą pakelti valstybės vėliavą patikėta puikiai besimokantiems mokiniams – Evai Pilelytei iš Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos, Juozapui Kaminskui iš Pranciškonų gimnazijos bei Jaunimo nevyriausybinių organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas“ savanorėms Gintarei Pociūtei ir Agnei Dubinskaitei.

Rajono vadovai prie Nepriklausomybės paminklo padėjo gėlių puokštę.

Šventės dalyvius sujaudino ne tik rajono vadovų, bažnyčios klebono sveikinimai, bet ir daina „Laisvė“, kurią atliko Indrė Juodeikienė.

Susirinkusieji buvo pakviesti į Šv. Mišias Kretingos bažnyčioje bei apsilankyti miesto mokyklų vaikų ir mokinių meno kolektyvų koncerte „Laisvės pavasario pašaukti“, kuris įvyko Kretingos kultūros centre ir kuriame pasirodė apie 300 dalyvių.

Kretingos rajono savivaldybės švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Asta Pocienė teigė, kad kelerius metus puoselėta tradicija Kovo 11-osios minėjimą skirti mokiniams pernai buvo nutraukta, norint įvertinti ir apmąstyti, kokios šventės norima. Tačiau šįmet nuspręsta tradiciją atgaivinti ir šią valstybės šventę atiduoti į moksleivijos rankas.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas