Pajūrio naujienos
Help
2018 Kovas
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Orų prognozė
Dieną3°C debesuotumas 9 %
Naktį-5°C debesuotumas 84 %
Apklausa

Ar mažiau naudotumėte plastikinių maišelių, jeigu jie būtų apmokestinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kūlupėnų biblioteką remia vietiniai geradariai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2017-03-14

Kretingos Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Kūlupėnų filialo vyresnioji bibliotekininkė Vilija Macienė pasidžiaugė, jog šiemet jų biblioteka gerokai praturtėjo pačių kūlupėniškių dėka, – žmonės padovanojo keliasdešimt įvairių knygų, retų leidinių bei stalo žaidimų vaikams.

Kūlupėnų bibliotekininkė Vilija Macienė džiaugėsi, kad jų biblioteką knygomis papildo patys gyventojai bei svečiai kraštiečiai.

„Nuolatinė bibliotekos skaitytoja Zita Einikienė gausiai perka naujų knygų, o perskaičiusi jų nekaupia – atneša ir padovanoja bibliotekai, kad galėtų skaityti ir kiti žmonės. Į tėviškę savaitgaliais grįžtanti Diana Žukauskaitė kasmet specialiai nuperka bibliotekai vaikiškų knygų. O šiemet po Naujųjų metų ji atnešė visą šūsnį savo vaikystės stalo ir loginių žaidimų bei dėlionių“, – pasakojo bibliotekininkė.

Ji tvirtino, jog suaugusiųjų lūkesčius ir meilės romanų, detektyvų, žurnalų poreikį biblioteka patenkina, o vaikiškų knygų bei žaidimų labiausiai ir trūksta. Nes po pamokų į biblioteką sugužėję mokiniai ir yra patys smalsiausi bei ištikimiausi jos lankytojai: „Suvirsta čia būriais – kas prie kompiuterio, o kas užgula stalus ir įninka į žaidimus“, – šurmulingą popiečių vaizdą piešė V. Macienė.

Jos žodžiais, kartais pavieniai žmonės atneša ir sako – perskaičiau, nenoriu laikyti ir dovanoju, kad paskaitytų ir kiti, – taip jų bibliotekos lentynas papildė populiarus bestseleris „Dievas visada keliauja incognito“.

Itin menišką populiaraus ir mokinių programinio kūrinio V. Mykolaičio-Putino „Altorių šešėly“ leidimą bei aktorės Doloresos Kazragytės atsiminimų knygas padovanojo kūlupėniškė Danutė Mačernytė, o per kraštiečių susitikimą knygų įteikė ir svečias Stepas Vaičekauskas.

Kūlupėniškiai į biblioteką atneša ir perskaitytų populiarių žurnalų „Legendos“, „Valstybė“, „Iliustruotoji istorija“, o rankdarbių bei psichologinių žurnalų, tvirtino pašnekovė, jiems užprenumeruoja viešoji biblioteka. Žmonės nuo pat ankstyvo ryto ateina pavartyti žurnalų, perskaityti laikraščių naujienas, o vakarop – peržvelgti interneto žinias, parašyti elektroninius laiškus ar susimokėti mokesčius.

Bibliotekininkė sakė, jog pernai jų biblioteka pasipildė 300 naujų knygų, tačiau atsinaujinimo fondas, lyginat su „aukso amžiumi“ 2014-2015-aisis, kada būdavo nuperkama po 500 egzempliorių, sumažėjo kone perpus.

Dabar iš viso Kūlupėnų filiale yra per 11 tūkst. knygų, jas skaito 240 skaitytojų. Vyriausios iš jų yra 85-erių Marė Žukauskienė, 83-jų Aleksandra Venckienė, mėgstančios knygas apie keliones, geografiją bei detektyvus, o 81-erių Morta Ambrazevičienė – labiau laikraščius ir žurnalus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas