Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 1 %
Naktį17°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Palangos bažnyčios bokšte rengiama apžvalgos aikštelė

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Parapijose
  • 2017-03-14
Palangos katalikų bažnyčia yra aukščiausias statinys senojoje Palangoje, – jau kitą vasarą lankytojai galės užkopt į jos viršų.

Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje šį pavasarį prasidėjo statybos darbai – jos bokšte jau kitąmet bus įrengta apžvalgos aikštelė. O, kol pasieks bokšto viršų, laiptų aikštelėse lankytojai galės susipažinti su kurorto bei bažnyčios istoriją menančiais eksponatais.

Palangos katalikų parapijos klebonas Marius Venskus sakė, jog jau anksčiau išvien su Palangos miesto savivaldybe puoselėjo mintį įrengti apžvalgos aikštelę, tačiau tokia galimybė atsirado Savivaldybei parengus ES finansuojamą projektą ir gavus lėšų.

„Pačiame miesto centre esanti Palangos bažnyčia jau seniai yra tapusi jo simboliu: žmonės į šventovę plūsta ne tik vasarą, lanko ją ir ne sezono metu. Todėl ir norime, kad į bažnyčią, kaip į muziejų ar kultūrinį centrą, pasigrožėti jos paveikslais bei vitražais užsukę žmonės galėtų pakilti į viršų, pamatyti jūrą ir apylinkes. Pajutę jų didybę bei grožybę, iš bažnyčios jau išeitų kaip iš Dievo namų“, – apžvalgos aikštelės idėją apibūdino M. Venskus. M. Venskaus žodžiais, buvo nuspręsta bokštą pasiekti laiptais, juos restauravus, nes dėl paveldosaugos reikalavimų būtų buvę sudėtinga įrengti liftą. Taip pat bus restauruoti ir senieji vitražai. Aikštelės viršuje ketinama sumontuoti du monoklius-teleskopus.

Į aikštelę bus pakylama, įeinat pro šonines bažnyčios duris nuo jūros pusės.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas