Pajūrio naujienos
Help
2018 Gegužė
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną21°C debesuotumas 4 %
Naktį8°C debesuotumas 6 %
Apklausa

Ar Kretingoje yra kur važinėti dviračiais?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Rankų lenkimas – tikslo siekimo mokykla

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2017-03-10

Rytoj, kovo 11 d., Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos sporto salėje į čia rengiamą Lietuvos jaunimo rankų lenkimo čempionatą susirinks apie 200 dalyvių – rankų lenkimo aistruolių iš Skuodo, Klaipėdos, Šilutės, Mažeikių, Radviliškio bei kitų rajonų ir šalies miestų. Tarp jų savo jėgas išbandys ir būrys kūlupėniškių jaunuolių, kuriuos šiam jėgos sportui – treniruotėms bei varžyboms – sutelkia Kūlupėnų seniūnijos sporto organizatorius Kęstutis Bertašius.

Treniruočių pradžia – apšilimas. Jį prie rankų lenkimo stalo pradėjo Dovydas Zajančiauskas (kairėje) ir Tomas Narvilas.

„Rezultatų neprognozuoju. Apmaudu, kad į užsienį išvyko Artūras Narvilas – pats geriausias ir perspektyviausias mano mokinys, šiais metais Valstybės atkūrimo taurės varžybų, praėjusių ir užpraėjusių metų Lietuvos rankų lenkimo čempionatų prizininkas. Artūras turėjo savyje potencialo tapti šių metų čempionu, bet gyvenimo realijos įneša savo korekcijų“, – kalbėjo K. Bertašius, rankų lenkimo sportu susidomėjęs prieš 5-erius metus ir jau suspėjęs taipogi tapti ne vienų varžybų nugalėtoju bei prizininku.

Iš Klausgalvų kaimo kilęs, jau 12 metų Kūlupėnuose gyvenantis 37-erių K. Bertašius prisipažino, jog nuo jaunumės labai mėgęs visa, kas susiję su jėga – pats įsirengęs nedidelę salę Kalnalyje kilnodavo svarstį, štangą, dalyvaudavo rajono seniūnijų žaidynių galiūnų varžybose. Rankų lenkimu labiau susidomėjo, susipažinęs su šios sporto rungties aistruoliu iš Šilutės kilusiu ir Klaipėdos rankų lenkimo klubui dabar atstovaujančiu Mantu Ašmonu.

„Pamenu gerai, kaip jis man iš pradžių davė apšilti, po to pastatė rankas lenkti su profesionalu – man pavyko jį nulenkti, tačiau kai jau gavau stiprų varžovą, supratau, jog yra dar kur tobulėti“, – kad rankų lenkimas yra unikali sporto šaka, reikalaujanti ne tik jėgų, bet ir technikos bei taktikos, psichologinių žinių ir kaskart suteikianti naujų patyrimų bei įspūdžių, kalbėjo K. Bertašius, nuolat ieškantis tobulėti skatinančios naujos informacijos, patirties semiamasi ir tarptautiniuose turnyruose Rusijoje, Lenkijoje, žinių suteikia Lietuvoje vykstantys rankų lenkimo čempionatai.

Rankų lenkimo treneris Kūlupėnų seniūnijos sporto organizatorius Kęstutis Bertašius su savo auklėtiniais, jau patyrusiais pergalių skonį, – D. Zajančiausku ir Dominyku Daukantu (dešinėje).

Pirmosios paties K. Bertašiaus varžybos – tai 2012 m. 6 raundų vendetos kova, kurią jam pavyko laimėti 3:2. Ši pergalė įkvėpė dar daugiau treniruotis, burti bendraminčius rengtis varžyboms. Varžybos – ta vieta, kur sportininkas patiria nepaprastai didelę iškrovą per labai trumpą laiką – iki 0,5 min. užsitęsusi kova jau yra per daug. Sportininkas turi išvystyti maksimalią jėgą, būtinas greitis, reakcija, impulsas iš smegenų į raumenis. „Greičiui išvystyti rengiame atskiras treniruotes prie rankų lenkimo stalo ir dirbame dirbame... Kai jau raumenys, sausgyslės parengtos kovai, tada įmanomas ir geras startas“, – rankų lenkimo subtilybes atskleidė Kęstutis.

Jis pats su savo mokiniais yra pagaminęs ne vieną įrankį specifinėms treniruotėms: rankenas, kurios montuojamos prie svarsčių kėlimo treniruoklio ar svarsčio, specialias gumas, o kadangi rankų lenkimas – itin traumingas sportas, treneris nepaprastai daug dėmesio skiria tam, kad pratimai būtų atliekami kuo taisyklingiau. Ypač daug dėmesio per treniruotes skiriama pirštams ir riešams lavinti, tam yra sukurti specialūs pratimai.

„Man visada rūpėjo kuo smulkiau išsiaiškinti visus treniruočių niuansus – pradėjęs giliau domėtis rankų lenkimu, sąžiningai mokiausi ir iš savo trenerio, ir iš kitų“, – kalbėjo K. Bertašius, kuriam labai svarbu ir savo pavyzdžiu parodyti jaunimui, ko galima pasiekti per nuolatinį darbą ir užsispyrimą.

K. Bertašius, pats sumeistravęs priemones rankoms treniruoti, paaiškino, jog visus judesius, skirtus riešui, pirštams lavinti, būtina atlikti labai taisyklingai, kad būtų išvengta traumų.

Anot K. Bertašiaus, jaunimui rankų lenkimas – būdas pasijausti stipriems, pakilti virš savo galimybių, o pralaimėjimas – tai dar vienas stimulas labiau stengtis. „Nes sporte taip jau yra – visada atsiras už tave stipresnis, – sakė jis. – Pastebiu, kaip mano treniruojami jaunuoliai išmoksta siekti tikslo, pradeda paistyti mitybos, atsisako žalingų įpročių, jų gyvenime atsiranda disciplina. Kartu su sportu auga jų motyvacija ne tik sportiniams rezultatams pasiekti, bet ir geriau mokytis, klausyti tėvų“.

---

Pastarųjų metų kūlupėniškių pasiekimai rankų lenkimo varžybose

Kęstutis Bertašius (svorio kategorija iki 105 kg) Valstybės atkūrimo taurės varžybose – II v. kaire ranka, III v. – dešine ranka; „Pasaulio žemaičių dienų“ varžybose – III v.

Artūras Narvilas (svorio kategorija iki 75 kg) Valstybės atkūrimo taurės varžybose – II v. kaire ranka, III v. dešine ranka; 2016 m. Lietuvos jaunimo čempionato nugalėtojas.

Rokas Grigaliūnas (svorio kategorija iki 80 kg) ir Andrius Taučius (svorio kategorija iki 85 kg) – Lietuvos jaunimo čempionato vicečempionai.

2016 m. Lietuvos jaunimo čempionatas: Dovydas Zajančiauskas (15 metų, svorio kategorija iki 50 kg) – III v. (kaire ranka).

Dominykas Daukantas – praėjusių metų Lietuvos jaunimo čempionas, kovojęs svorio kategorijoje iki 55 kg. Šių metų Lietuvos jaunimo čempionate kovos svorio kategorijoje iki 60 kg.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas