Pajūrio naujienos
Help
2017 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 100 %
Naktį2°C debesuotumas 82 %
Apklausa

Metų žmogaus 2017 rinkimai

Edvardas STALMOKAS
Antanas BLUŽAS
Petras RUDYS
Aurimas RAPALIS
Ieva GARJONIENĖ
Arūnas MAŽONIS
Robertas LAPINSKAS
Bronius LAZDAUSKAS
Gvidonas NAVICKAS
Margarita LIZDENYTĖ
Kęstutis BERTAŠIUS
Auksė ANTULIENĖ
Apklausa

Šiemet Lietuvą paliko 56 tūkst. gyventojų. Ar Lietuva galutinai išsivažinės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Siekiama paspartinti žemių grąžinimo procesą

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Aktualijos
  • 2017-03-10

Kretingos rajone dar 236 asmenims nėra atkurtos nuosavybės teisės į išlikusį nekilnojamąjį turtą, kuris pagal TSRS (LTSR) įstatymus buvo nacionalizuotas ar kitaip neteisėtai nusavintas. Siekiant paspartinti nuosavybės teisių atkūrimo procesą žadama žemėtvarkininkams suteikti galimybę sprendimus priimti už akių, jei prašymą padavęs asmuo ar jo turto paveldėtojai neatsilieps į raginimus atvykti.

Pagrindine priežastimi, kodėl nuosavybės teisių atkūrimo procesas stringa, įvardijama tai, jog mirus prašymą padavusiam asmeniui, jo artimieji nesikreipia į žemėtvarkininkus.

„Mirus asmeniui, kurio vardu paduotas prašymas atkurti nuosavybės teises, paveldėtojai turėtų kreiptis į mus, kad galėtume sėkmingai tęsti procesą. Atliekant kai kuriuos veiksmus, pavyzdžiui, projektuojant sklypus, turi dalyvauti gyvas žmogus. Tad tenka artimųjų ieškoti per notarus, Registrų centrą ir kitais būdais, tačiau vis tiek ne visada pavyksta juos prisišaukti“, – kalbėjo Nacionalinės žemės tarnybos Kretingos skyriaus vedėjas Dalius Vitkus.

Anot jo, kartais problemų kyla net ir tada, kai asmuo, padavęs prašymą, dar yra gyvas – jis dėl ligos, kitokių bėdų ar tiesiog abejingumo, ignoruoja net keletą vienas po kito ateinančius raginimus dalyvauti atkuriant nuosavybės teises. Taip procesas tarsi lieka įšaldytas dokumentų rengimo stadijoje.

Siekiant išspręsti šią situaciją, anot D. Vitkaus, rengiami teisės aktų pakeitimai – žadama žemėtvarkininkams suteikti galimybę priimti sprendimą už akių, jei prašymą padavęs asmuo ar jo turto paveldėtojai kviečiami nedalyvauja nuosavybės teisių atkūrimo procese.

„Vis dėlto yra geriau, kai žmogus dalyvauja ir pats išreiškia savo valią, taip parenkamas jam geriausias variantas. Todėl kviečiame žmones būti aktyviems. Jei prašymą padavęs asmuo yra miręs ar senyvo amžiaus, ligotas, artimieji turėtų pasidomėti, kokioje stadijoje yra jo nuosavybių atkūrimo dokumentai“, – ragino D. Vitkus.

Kretingos mieste žemė dar negrąžinta 30 asmenų, Salantų mieste – 3 asmenims, kaimiškoje Kretingos rajono teritorijoje – 203 asmenims. Šiuo metu Kretingos rajone yra daugiau negu 1 tūkst. ha žemės ir miškų, kuriuos dar būtų galima privatizuoti.

Tačiau, D. Vitkaus žiniomis, ateityje laisvos žemės dar sumažės – planuojama, kad bus panaikinta galimybė privatizuoti tą žemę, dėl kurios ilgalaikės nuomos koks nors ūkininkas jau yra pasirašęs sutartį. „Ieškosime išeičių – galbūt pasiūlysime laisvą žemę kitame rajone“, – ką darys, pritrūks laisvos žemės, svarstė D. Vitkus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas