Pajūrio naujienos
Help
2018 Gegužė
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną22°C debesuotumas 56 %
Naktį10°C debesuotumas 9 %
Apklausa

Ar esama rajono sporto bazė tenkina sportuojančiųjų poreikius?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Smurto proveržį sustabdė vaikai

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2017-03-10
Nuo vaikystės tapti „Aro“ pareigūnu svajojantis Laurynas Venclovas prieš kelias dienas turėjo progos pasitikrinti, ar matant smurto atvejį, jam pavyktų išlaikyti greitą reakciją ir sugebėtų apginti skriaudžiamą žmogų.

Vydmantiškiai penktokas Laurynas Venclovas bei ketvirtokai Titas Taujenis ir Domas Kazlauskas nesuabejojo, ką daryti, kai išgirdo pagalbos šauksmą iš pagyvenusios moters, kurią, kaip vėliau paaiškėjo, skriaudė sūnus. Nepabūgę šio vyro įtūžio, vaikai nusprendė apginti įbaugintą moterį ir pasirūpino, kad į vietą būtų iškviesta policija.

Vienuolikmetis L. Venclovas „Pajūrio naujienoms“ papasakojo, kaip praėjusią savaitę, kai jis su dviem bičiuliais keliavo iš mokyklos namo, tapo smurto artimoje aplinkoje liudininkais.

„Prie vieno namo išgirdome riksmus – pažiūrėjome pro langą ir pamatėme, kaip vyras muša senutę. Tada ji išbėgo į lauką ir aš jos paklausiau, gal reikalinga pagalba. Ji pasakė, kad ją muša sūnus. Kai paklausiau, gal reikia iškviesti policiją, senutė pasakė, kad to padaryti ji negali, nes sūnus užblokavo telefoną. Vyras išpuolė į lauką, vėl įsitempė senutę į vidų, o mes nubėgome pas vieno draugo tėtį ir jis iškvietė policiją“, – pasakojo L. Venclovas.

Pasak jo, tuomet, kai į vietą atvyko policijos pareigūnai, jie namuose terado sūnų, kuris gynėsi smurtavęs prieš motiną, aiškino, kad nieko nebuvę. „Jis labai ant mūsų pyko ir iškeikė baisiausiais žodžiais“, – sakė L. Venclovas.

Užtat vaikams su ašaromis akyse dėkojo apginta senolė, kuri į namus sugrįžo tik tada, kai čia atvyko policijos pareigūnai – iki tol moteris, bėgdama nuo savo sūnaus, palikusi viršutinius šiltus rūbus, slapstėsi daugiabučių kiemuose.

L. Venclovas įsitikinęs, kad jis kitaip pasielgti tiesiog negalėjo – kiekvienas privalo nelikti abejingas, matydamas skriaudžiamą žmogų.

„Svajoju tapti „Aro“ pareigūnu – toks yra ir mano kūmas. O šūkis „Ginti. Saugoti. Padėti“ yra ir mano gyvenimo siekis“, – sakė L. Venclovas, kuris ketina tarnauti kariuomenėje ir yra įsitikinęs, kad šią vyriškumo mokyklą turėtų baigti kiekvienas vaikinas.

L. Venclovo mama Ilona Ugintė neslėpė, kad didžiuojasi savo sūnumi, kuris nuo pat mažens išsiskyrė kaip kovotojas už tiesą. „Net jei šeimoje kyla ginčas, jis visada įsikiša ir stengiasi viską išspręsti diplomatiškai, rasti visiems priimtiną kompromisą, – pasakojo I. Ugintė. – Kai Laurynas sakydavo, kad nori tapti „Aro“ pareigūnu, aš to nesureikšmindavau – atrodė nieko keista, juk visi berniukai svajoja tapti policijos pareigūnais. Tačiau dabar matau, kad Laurynas savo tikslo siekia kryptingai. Aišku, kaip mamai būna neramu, kad vaikas tarsi lenda į pavojingas situacijas, kita vertus džiaugiuosi, kad jis nėra abejingas blogiui.“

----

Kretingos rajono policijos komisariato viršininko Arūno Pužausko komentaras:

– Po visą šalį sukrėtusių smurto artimoje aplinkoje atvejų ir raginimų visuomenę nebūti abejingai, nepasakyčiau, kad labai išaugo pranešimų skaičius. Kretingos rajone gyvena bendruomeniški žmonės, todėl jie ir anksčiau gana dažnai pranešdavo policijai, pastebėję daromą pažeidimą. Didesnis skambučių policijai šuolis pastebimas didmiesčiuose, kur žmonės labiau susvetimėję ir jiems galbūt reikėjo didesnio paraginimo nebūti abejingiems pastebėjus smurto atvejį ir pan.

Tik dėl to, kad žmonės pranešė policijai, per šiuos metus buvo išaiškinti net keletas vairuotojų, kurių girtumas viršijo 1,5 promilės alkoholio. Nors mes organizuojame reidus, tačiau per juos tiek neblaivių vairuotojų nenustatėme, kiek žmonių pranešimų dėka. Toks visuomenės pilietiškumas išties džiugina.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas