Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 1 %
Naktį17°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nerimas dėl „Eglutės“ nemažėja

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Aktualijos
  • 2017-03-10

Ugdymo įstaigų tinklo optimizavimo darbo grupėje išsprūdusi užuomina, kad dėl didelio atstumo iki Kretingos miesto bei sutaupomų lėšų „Eglutės“ lopšelis-darželis dar gali išlikti savarankiškas, šią ugdymo įstaigą lankančių vaikų mamų nepaguodė.

Mamos (iš dešnės) Renata Dervinienė, Ieva Latakienė, Kristina Butkė, Julija Serapinienė, Žavinta Sidabraitė, Lina Toleikienė, Aida Žilinskienė ir Renata Grigaitienė įsitikinusios, jog gerą vardą rajone pelniusio darželio sujungti su kita įstaiga nereikia.

Metodas reikalauja kompetencijos

„Garantijos, kad neprijungs prie „Pasakos“, šiandien niekas neduoda. Tenorime vieno: kad mus paliktų ramybėje“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė jos.

Mamos neįsivaizduoja, kaip dirbtų du skirtingas ugdymo programas turintys lopšeliai-darželiai: Kretingoje esanti „Pasaka“ yra meninės krypties, o „Eglutė“ – Montesori.

Į redakciją užėjusiam būreliui mamų rajono vadovų bei Švietimo skyriaus vedėjo Antano Sungailos teiginiai, jog, kol galioja įstaigų įstatai, programos nebus keičiamos, taip pat kelia šypsnį.

„Šiandien įstatai tokie, o rytoj bus besą kiti. Juk dvi įstaigas sujungus į vieną kitaip ir negali būti, nori ar nenori įstatus privalės keisti. Ugdymo programai pritaria arba nepritaria įstaigos taryba. „Pasakos“ darželyje veikia šešios grupės, o mūsų tik trys. Vadinasi, pažvelgus pagal proporciją, taryboje būtų „Pasakos“ tėvų dauguma. O jei jie Montesori nepageidaus?“, – retoriškai klausė jos.

Be to, šis metodas reikalauja kompetencijos. Esą „Eglutės“ direktorė bei viena auklėtoja trejus metus vasaromis dalyvaudavo specialiuose Montesori dviejų mėnesių trukmės kursuose Vilniuje, o grįžusios mokė, informacija dalinosi su kitomis šio darželio pedagogėmis. Kur garantija, kad, optimizuojant sujungtos įstaigos valdymą, kurios nors jų neatleis?

Darželį vadina unikaliu

Kai kurios mamos turi patirčių, kuriomis joms norisi pasidalinti su visais rajono gyventojais.

„Į „Pajūrio naujienas“ ir užsukome ne tik išlieti savo nuoskaudų, bet tuo pačiu pasakyti, jog Kretingos rajonas Padvariuose turi unikalų darželį „Eglutę“, kuriame nuo mažens skiepijama pagarba vaikui, jam einant tobulėjimo link, siekiant dvasinio nepriklausomumo, išskirtinumo“, – kalbėjo jos.

Anot Žavintos Sidabraitės, šį vaikų lopšelį-darželį lankiusi jos dukra šiandien jau yra studentė, dabar čia ugdosi šešiametis sūnus.

„Galėčiau ramiai sau sėdėti, darželyje mums paskutinieji metai, gal ugdymo įstaigos išlikimo problema ir nebe taip aktualu, bet norisi pasistengti dėl kitų, dėl mūsų draugiškos bendruomenės“, – atviravo ji.

Padvarių bendruomenei vadovaujanti Ieva Latakienė patikino, jog kaimas auga, jaunos šeimos kuriasi, ir tik džiaugtis galima, kad šalia yra būtent Montesori pobūdžio vaikų darželis, į kurį rikiuojasi eilės.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas