Pajūrio naujienos
Help
2018 Balandis
Pi 29162330
An 3101724
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną16°C debesuotumas 2 %
Naktį8°C debesuotumas 33 %
Apklausa

Ar dalyvaujate aplinkos švarinimo talkose?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kaziukas sutelkė Salantų bendruomenę

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Šventės
  • 2017-03-10
Salėje išvien su Kaziuko prekyba vyko ir pavasariniai pasilinksminimai.

Praėjusį savaitgalį Kretingos dienos veiklos centro Salantų padalinio iniciatyva buvo surengtas nuotaikingas pavasario kermošius visai Salantų miesto bendruomenei: nuo ryto centre trenkė smagi liaudiška muzika, o salantiškiai būriais, ypač per pietų pertrauką, traukė į šventę – kas įsigyti originalų rankdarbį, kas pasižvalgyti ar bendruomeniškai praleisti laiką.

Megzti, siūti, siuvinėti rankdarbiai – prijuostės, servetėlės, pagalvėlės, dirbiniai iš keramikos, rankdarbiai iš medžio, žaislai, suvenyrai, – svečius viliojo toks margas ir gausus Kaziuko mugės prekystalis. Akį traukė rankų darbo kilimas, šalikai, movos.

„Mezga ir mūsų centro lankytojai vyrai, – kai kuriems neįgaliems žmonėms sunku nulaikyti virbalus, todėl turime įsigiję specialias stakles, ant kurių tvirtinamas mezginys“, – aprodydama rankdarbius, kalbėjo Kretingos dienos veiklos centro Salantų padalinio vyriausioji socialinė darbuotoja Airida Stonkienė.

Rankdarbius neįgalieji kūrė, vadovaujami abiejų centrų – Kretingos ir Salantų padalinio – užimtumo specialistams: Loretai Mickuvienei, Rimai Vengalienei, Astai Naureckaitei, Astai Vaitelavičienei bei Arūnui Šulskiui.

Dienos veiklos centro tradicijų puoselėtojos – Airida Stonkienė (dešinėje) ir Birutė Viskontienė.

A. Stonkienė pasakojo, jog Kaziuko mugę rengia jau trečius metus, ir ši šventė jau tapo viso Salantų miesto pavasarine tradicija, peržengusia jų centro ribas.

„Pakvietėme apsilankyti aplinkinių kaimų bendruomenes bei Salantų miesto įstaigas. Mūsų darbuotojos pačios parengė programą ir užėmė svečius, mums talkino neįgaliųjų mamos, palaikyti atvyko Kretingos dienos veiklos centro kolektyvas“, – tvirtino A. Stonkienė.

Kretingos dienos veiklos centro vadovės Birutės Viskontienės žodžiais, šios šventės siekis – kuo plačiau skleisti gerąją žinią apie save: „Daug žmonių dar nežino, kas yra dienos centras, ką neįgalieji jame veikia. Todėl ir norime aplinkiniams, kartais ir šalia gyvenantiems, parodyti, kad neįgalūs žmonės turi daug kūrybinių gebėjimų, norų bei fantazijos“.

A.Stonkienė tvirtino, jog salantiškiai noriai pirko rankdarbius, o neįgalieji tuo ypač džiaugėsi. Už Kaziuko mugėje parduotus rankdarbius tądien neįgalieji surinko 175 eurus, – šiuos ketinama pervesti į centro sąskaitą, ir už juos nupirkti reikalingų medžiagų – molio, glazūros, siūlų. „Gal dar liks lėšų ir netolimai kelionei“, – pasvarstė A. Stonkienė.

Salantiškiai tądien taip pat prisiminė senąsias Kazimierinių tradicijas ir pasveikino savąjį centro lankytoją Kazį Valinskį.

B.Viskontienė priminė, jog Kretingos bei Salantų miestų neįgaliųjų bendruomenės, be Kaziuko mugės, dar puoselėja ir kitokias tradicijas – Neįgaliųjų dienos paminėjimą bei Teatro dieną.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas