Pajūrio naujienos
Help
2018 Gegužė
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną22°C debesuotumas 56 %
Naktį10°C debesuotumas 9 %
Apklausa

Ar esama rajono sporto bazė tenkina sportuojančiųjų poreikius?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Jaunieji šauliai mokėsi karinės taktikos

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Jaunimas
  • 2017-03-10

Klaipėdos vakarų jūros šaulių Kretingos 5-osios kuopos jauniesiems šauliams Kurmaičių apylinkėse buvo surengtos karinės pratybos – karinės taktikos juos mokė III rinktinės 5-osios kuopos būrio vadė Roberta Rekašiūtė ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) instruktoriai Mantas Barkus bei Virgilijus Klevinskis.

Karinėse pratybose jaunieji šauliai mokomi būti stiprūs ir fiziškai, ir psichologiškai.

„Mokėmės komandinio darbo, karinės taktikos ypatumų, veido maskavimo, stiprinome fizinį pasirengimą, mokėmės atpažinti užsimaskavusį karį bei veido maskavimo“, – pratybų turinį apibūdino jaunieji šauliai Evelina Stumbraitė iš Vydmantų gimnazijos ir Gvidas Laucė iš Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos. Gvidui šio pratybos buvo pirmosios, Evelinai – antrosios. Abu jaunuoliai teigė, jog karinės pratybos jiems labai patiko ir jie lauks, kada tokios vėl bus rengiamos. Iš viso pratybose dalyvavo per 30 jaunųjų šaulių.

Jaunieji šauliai kartu su Vydmantų gimnazijos bendruomene taip pat dalyvavo Vasario 16-osios žygyje į Nagarbos piliakalnį, kur su bendraamžiais žaidė sportinius žaidimus, vaišinosi ant laužo keptomis dešrelėmis, karšta arbata.

Patriotinio ugdymo diena buvo praturtinta ir dalyvavimu Rūdaičių bėgime, kuriame jaunieji šauliai pasidžiaugė savo organizacijos narės Rugilės Augustauskaitės pergale – ji užėmė pirmą vietą. Už gražią bendrystę su jaunaisiais šauliais Klaipėdos vakarų jūros šaulių 5-osios kuopos vadas Gintautas Pogoželskas Vydmantų gimnazijai įteikė Padėkos raštą.

Jaunieji šauliai viešnagės dieną pas Kretingos ugniagesius.

Moksleiviai, norintys tapti šaulių organizacijos nariais, gali kreiptis į būrio vadę Robertą Rekašiūtę. Jaunųjų šaulių būstinė yra įsikūrusi J. K. Chodkevičiaus g. Nr. 10, IV aukšte. Be karinių pratybų, mokymų, jauniesiems šauliams yra rengiamos įdomios išvykos, susitikimai. Praėjusį savaitgalį jaunieji šauliai susitiko su ugniagesiais ir domėjosi jų darbu, o kovo pabaigoje organizacijos nariai lankysis Kaune, Karo muziejuje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas