Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Nacionaliniame dailyraščio konkurse – II vieta

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2017-03-10
Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro Kalniškių skyriaus pradinių klasių mokytoją 52-jų Virginą Domarkienę Nacionaliniame dailyraščio konkurse lydėjo sėkmė – ji užėmė II v.

Kalniškių pradinės mokyklos mokytoja Virgina Domarkienė, pedagoge dirbanti jau 34-us metus, tapo Nacionalinio Vinco Kudirkos dailyraščio konkurso „Rašom!“ finalininke bei prizininke – II v. laimėtoja.

Nacionalinį dailyraščio konkursą rengia Lietuvių kalbos institutas, bendrovė „Biuro pasaulis“ bei iniciatyvinė pedagogų grupė. Antrasis konkurso etapas vyko Lietuvos mokslų akademijoje – suaugusiųjų grupės dalyviai turėjo perrašyti Prezidento Valdo Adamkaus pasakytas mintis.

„Perrašant jos turėjo sutilpti į vieną A4 formato popieriaus puslapį. Kad mums būtų lengviau, konkurso organizatoriai leido po juo pasikišti linijų trafaretą, kitų grupių dalyviai rašė ant liniuoto popieriaus. Viena konkurso sąlygų – būtinai rašyti rašaliniu parkeriu“, – konkurso detalėmis pasidalino mokytoja.

Ji prisipažino, jog dalyvauti konkurse ją paskatinusios kolegės, jau seniai matydamos, koks gražus yra mokytojos Virginos raštas, o ir pačiai kirbėjusi mintis, jog reikėtų save išbandyti.

„Turime mokėti ne tik gražiai kalbėti, bet ir rašyti. Man raštas buvo labai svarbus nuo pat pradinių klasių, ir už gražų raštą esu dėkinga Kartenoje dirbusiai mokytojai Mažeikaitei – ji tam skyrė labai daug dėmesio, o mano rašto darbus išdėliodavo prie lentos, kad matytų visa klasė. Man tai buvo be galo didelis paskatinimas, – į prisiminimus leidosi V. Domarkienė. – Vyresnėse klasėse, kai jau rašymo tempas buvo didesnis, gražų raštą nebe visada pavykdavo išsaugoti. Tad grįžusi namo klasės darbus perrašydavau iš naujo – taip, kad man patiktų“.

Šiais, informacinių technologijų laikais, mokytoja sakė nepasiduodanti absoliučiai kompiuterių įtakai: ranka rašo sveikinimus, apipavidalina stendus, kasdien ranka klasėje pildo gamtos kalendorių, kad vaikai matytų gyvą raštą.

V. Domarkienės pastebėjimu, pradinėse klasėse vaikai stengiasi gražiai rašyti. Tik vėliau, būdami paaugliai, tą savo raštą išdarko. „Gal vaikams norisi greičiau tapti suaugusiais, gal taip jie išreiškia savo maištą“, – pasvarstė ji ir pritarė nuomonei, jog kompiuteriai bei mobilieji telefonai turi didelės įtakos mūsų raštui, tiksliau – jo nuvertinimui, kai dailyraščio konkursai, atvirkščiai, – padeda išsaugoti raštą.

„Gražus, taisyklingas, estetiškas raštas – tai ramybės ir santūrumo ženklas, kiekvieno žmogaus vizitinė kortelė. Pagal raštą apie žmogų galima pasakyti labai daug – ir koks jo charakteris, kokie pomėgiai“, – neabejojo V. Domarkienė, kuriai nacionalinis dailyraščio konkursas buvo ir savęs išbandymas, ir galimybė praplėsti akiratį – konkurso organizatoriai jo dalyvius pamalonino įdomia kultūrine programa.

---

Nacionalinis Vinco Kudirkos dailyraščio konkursas rengiamas 3 dalyvių grupėms: III–VI kl., VII–XII kl. moksleiviams bei suaugusiesiems. Kiekvienai grupei perrašyti pateikiamas skirtingas tekstas.Dailyraščio konkurso vertinimo komisija atrenka po 10 geriausių kiekvienos dalyvių grupės darbų.

Pirmajame etape konkurso rengėjai šiemet sulaukė beveik 22 tūkst. darbų.

Finaliniame etape darbas rašomas 45 min., korektūros priemonėmis naudotis negalima. Vertindama darbus komisija atsižvelgia į teksto išdėstymą, rašto aiškumą ir tolygumą, darbo estetiką, atidumą ir kalbos taisyklingumą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas