Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 1 %
Naktį17°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingiškė nominuota „Lietuvos garbės“ apdovanojimui

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2017-03-10
Sekmadienio rytą prie paminklo J. K. Chodkevičiui kretingiškiai išvien su Kretingos rajono meru Juozu Mažeika surengė Apolonijos Bernotienės (centre) palydėtuves į TV projektą „Lietuvos garbė“.

Kretinga turi ypatingą moterį, kurią visi žino ir vadina paprastu vardu – Olytė. Tai – į 92-us gyvenimo metus įkopusi Apolonija Bernotienė, labdaros valgyklos „Rūpestėliai“ šeimininkė-savanorė, jau 26-erius metus kasdien besirūpinanti Kretingos varguoliais. Už šį pasiaukojimą šiemet tarp labiausiai šaliai nusipelniusių žmonių ji buvo nominuota „Lietuvos garbės“ apdovanojimui.

Vadina Kretingos Motina Terese

Projekto „Lietuvos garbė“ sumanytojai praėjusį savaitgalį kreipėsi į Kretingos rajono savivaldybę, kad ši pagelbėtų surengti iškilmingas A. Bernotienės palydėtuves į tradiciškai jau 12 metų Kovo 11-ąją rengiamą TV3 projekto „Lietuvos garbė“ apdovanojimo šventę.

Kretingos rajono meras Juozas Mažeika savo bei savivaldybės socialiniuose tinkluose paragino kretingiškius sekmadienio rytą susirinkti Rotušės aikštėje, – čia ir buvo surengta A. Bernotienės pagerbimo ceremonija, kurią filmavo projekto „Lietuvos garbė“ sumanytojai.

„Tai, kad pagerbti Apoloniją, kurią aš pelnytai vadinu Kretingos krašto Motina Terese, gausiai susirinko kretingiškių, tarp jų – ir tautiniais rūbais pasipuošę Kretingos „Bočių“ draugijos narių bei mokinių, manau, ir yra didžiausias jos nepaliaujamo ir pasiaukojamo triūso įvertinimas“, – „Pajūrio naujienoms“ tvirtino J. Mažeika.

Šiemet, kitos Lietuvai taip pat labai svarbios – Valstybės atkūrimo – dienos proga, per iškilmingą Vasario 16-osios minėjimą Kretingos kultūros centre, A. Bernotienei už altruistinę veiklą ir indėlį į krašto gerovę buvo įteiktas naujai įsteigtas Kretingos rajono savivaldybės apdovanojimas – Vyskupo Motiejaus Valančiaus medalis.

„Galvoju, kad jau kas kas, bet mūsų geroji Olytė jau anksčiau nusipelnė šios garbės. Bet, matyt, kaip ir obuoliui reikia sunokti, taip teko išlaukti ir abiejų pačių garbingiausių apdovanojimų – Kretingos rajono ir Lietuvos. Nėra kito tokio žmogaus, kuris nuo pat „Rūpestėlių“ valgyklos įsteigimo, vedamas užuojautos, rūpesčio, altruizmo, dėl kitų būtų aukojęsis taip, kaip Apolonija“, – moters indėliu į labdaros valgyklos veiklą džiaugėsi J. Mažeika.

Dirbo nesant pinigų

Iniciatyvos pristatyti A. Bernotienę iškilmingam šalies „Lietuvos garbės“ kelerius metus paeiliui ėmėsi Kretingos broliai pranciškonai, Kretingos rajono savivaldybė bei „Pajūrio naujienų“ redakcija.

Anot Kretingos rajono visuomeninės labdaros organizacijos „Rūpestėliai“ vadovės Akvilės Virbalienės, šiemet, rengėjai tvirtino, A. Bernotienės asmenybė ir jos veikla projekto sumanytojus ypač sudomino, kai jai buvo įteiktas garbingas Vyskupo M. Valančiaus medalis.

„Kretingos labdaros valgykla turi Olytę – savąją gerumo aurą. Išgyvenome labai sunkų metą, kada nebuvo pinigų, dauguma valgyklų Lietuvoje užsidarė, o Kretingoje tik šios moters dėka labdaros valgykla, įsteigta po brolių pranciškonų sparnu, išsilaikė. Ji sutelkė pažįstamus, važinėjo po visą rajoną prašydama, kad ūkininkai, įmonių vadovai paremtų varguolius. Ir savo pavyzdžiu, savo atsidavimu įrodė, kad galima dirbti ir neturint pinigų“, – kalbėjo A. Virbalienė.

Jos žodžiais, Pranciškonų vienuolyne veikianti labdaros valgykla – tai A. Bernotienės gyvenimo tikslas ir nuostabus socialinės pagalbos teikimo pavyzdys. „Labdaros valgykla – tarsi pirminė stotelė varguoliui, kur jis gali sočiai pavalgyti, ir jau tada galvoti apie kitus poreikius. Kita vertus, Olytė sugebėjo ne tik duoti, bet ir įtraukti į labdaringą veiklą tuos žnones, kurie anksčiau buvo valgytojais, o vėliau ir patys tapdavo savanoriais“, – tvirtino A. Virbalienė, patikindama, jog labai didžiuojasi ir vertina tai, kad A. Bernotienė nominuota „Lietuvos garbės“ apdovanojimui.

Apdovanojimą mano atėjus iš Aukštybių

A. Bernotienė jau 26-erius metus kasdien keliasi 5 val. ryto ir išskuba į vienuolyne veikiančią labdaros valgyklą tam, kad užkaistų du didžiulius puodus ir išvirtų sočios sriubos ne tik 50-60 kasdien ateinančių varguolių, bet ir jų šeimų nariams – šiems pila jos į stiklainius, sočiai atriekia duonos, įdeda sauso maisto.

Šiandieną maisto produktų labdaros valgyklai parūpina privačios įmonės, Maisto bankas ir Raudonasis kryžius, besibaigiant galiojimo laikui, atiduoda prekybos centrai. Tačiau moteris su atsidūsėjimu prisimena ir tą išgyventą sunkmetį, kada sriubą tekdavę virti „iš kirvio“ ir skaičiuoti duonos kąsnius.

„Labai branginu Vyskupo Motiejaus Valančiaus apdovanojimą, man tai – didelė šventenybė, tarsi paties Vyskupo palaiminimas. Turiu ir kitokių apdovanojimų, buvau išrinkta Kretingos rajono Metų žmogumi, bet tie apdovanojimai yra pasaulietiški, atėję iš žmonių. O šis – tarsi iš Aukštybių. Man atrodo, kad nesu jo verta, nes esu tik paprasta moteris. Viską darau, vedama Dievo ir su jo palaiminimu. Nemoku atsidėkoti už visa, kas vyksta šiandieną, meldžiuosi už savo varguolius ir visus rajono žmones“, – vakar trumpam sutrukdyta kalbėjo, kaip įprasta, valgykloje prie puodų besisukiojanti moteris.

Šį šeštadienį, Kovo 11-ąją, į Vilniuje įvyksiantį „Lietuvos garbės“ apdovanojimą A. Bernotienę palydės jos anūkės Inga ir Ernesta. O apdovanojimo ceremoniją vakare transliuos TV3 televizija.

---

FAKTAI

1. Iškilmingi projekto „Lietuvos garbė“ apdovanojimai rengiami jau dvyliktus metus tradiciškai Kovo 11-ąją, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Šventinės ceremonijos metu už kilnius darbus yra apdovanoti paprasti Lietuvos žmonės bei mūsų šaliai nusipelnę užsienio piliečiai, kurie savo kilniais ir tyliais darbais, didvyriškais poelgiais, drąsa ir begaliniu pasiaukojimu keičia mūsų gyvenimą, mūsų šalį ir net pasaulį.

2. „Lietuvos garbės“ nominacija jau buvo skirta iš Kretingos krašto, Kėkštų kaimo, kilusiam kunigui misionieriui Hermanui Šulcui, dirbančiam tarpusavio genčių nesutarimų ir karo konfliktų draskomoje Afrikos šalyje – Ruandoje.

3. Lietuvos garbingiausius tradiciškai renka „Lietuvos garbės “ komisija – garsūs Lietuvai nusipelnę žmonės. Kovo 11-ąją iškilmingoje ceremonijoje, kuri kasmet sulaukia verslo ir visuomenės atstovų, politikų, nusipelniusių Lietuvai asmenų ir TV3 žiūrovų. Iškilminga projekto „Lietuvos garbė“ apdovanojimų ceremonija, prasidedanti himno giedojimu, yra kasmet transliuojama tiesiogiai per TV3 televiziją.

4. „Lietuvos garbė“ – tai TV3 žinių komandos ir banko „Nordea“ tradiciškai globojamas projektas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas