Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sumaištis dėl elektroninių kortelių

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2017-03-03
Kretingos ligoninės vadovė Ilona Volskienė neslėpė, jog E-programa nėra kokybiška ir tai sukelia rūpesčių darbuotojams bei ligoniams.

Šiomis dienomis pacientų eilės nutįso prie Kretingos ligoninės Ambulatorinio-konsultacinio skyriaus registratūros, ligoniai būriuojasi ir Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje. „Pradėjome pildyti kiekvieno paciento elektronines korteles, – tai užtrunka laiko ir dėl to kyla žmonių nepasitenkinimas“, – teigė Kretingos ligoninės vyriausioji gydytoja Ilona Volskienė.

Baiminasi pasakyti duomenis

I. Volskienės žodžiais, Sveikatos ministerijai vykdant reformą, būtina suskaitmeninti kiekvieno paciento duomenis, jo ligos istoriją ir perduoti į bendrą šalies duomenų bazę.

„Įsijungti į bendrą šalies elektroninę sistemą pradėjome rengtis dar pernai: apmokėme darbuotojus, įsigijome 18 kompiuterių, o šiemet – 17, nors jų reikėtų dar daugiau. O šių metų pradžioje pradėjome įvesti pacientų duomenis: asmens kodą, kur prisirašęs, ar su siuntimu ir kas siuntė, kokia diagnozė, ligos kodas, ar draustas ir panašiai. Būna, jog duomenų registras rodo, kad žmogus nedraustas, o jis tvirtina įsidarbinęs, tačiau duomenys sistemoje dar nesuvaikščioję. Visa tai užtrunka, žmonės nervinasi, o kiti replikuoja, kad darbuotojos kompiuteriu žaidžia“, – sudėtingą situaciją apibūdino I. Volskienė.

Ji sakė, jog darbo paskubinti nepavyksta, nors registratūroje papildomai įdarbinta 1 darbuotoja, - dabar jų yra 3. „Kol darbuotojos suveda duomenis, sistema fiksuoja laiką, kaip ir atliekant bankines operacijas. Ir kol nebaigia pildyti vieno asmens kortelės, šio darbo neatidėsi – antraip sistema atsijungia. Todėl ir Priėmimo skyriuje ligoniams tenka palaukti“, – kalbėjo I. Volskienė, prašydama pacientų kantrybės ir pakantumo.

Jos žodžiais, būna net kurioziškų situacijų: „Žmonės taip įsibaiminę aferistų apgaulių, kad nė gydymo įstaigoje nenori pasakyti savo asmens duomenų. Vienas žmogus skambino ir sakė visą naktį nemiegojęs, kam pasisakė asmens kodą“.

Jungiasi į dvigubą E-sistemą

Gydymo įstaigos vadovė neslėpė, jog personalas – skirtingų pajėgumų, per susirinkimus diskutuojama apie problemas, entuziastingesni darbuotojai palaiko ir padeda vieni kitiems.

Ligoninės gydytojai jau dirba, naudodamiesi elektroniniu parašu, – taip išrašomi siuntimai, reabilitacijos paslaugos, gimimo ir mirties liudijimai, o netrukus – vairuotojų pažymėjimai ir leidimai naudotis ginklu.

I.Volskienė neslėpė, jog kol kas įstaigoje tebegalioja dviguba tvarka – greta diegiamos elektroninės sistemos, dar naudojamasi ir popieriniais dokumentais.

„Mūsų sveikatos įstaiga privalo įsijungti į ankstesnę Ligonių kasos diegiamą sistemą „Sveidra“, o per Klaipėdos universitetinę ligoninę – į regiono projektą, kuriame taip pat dalyvauja ir Kartenos, Salantų ligoninės bei Psichikos sveikatos centras, o iš šio – į bendrą šalies informacinę sistemą ISPBI“, – tvirtino pašnekovė.

Išlaidos – pačių rūpestis

Įdiegus elektroninę sistemą Lietuvoje, kuri kitose ES šalyse jau sėkmingai veikia, I. Volskienė neabejojo, jog tai palengvins darbą: „Gydytojai galės matyti išsamią kiekvieno paciento ligos istoriją su rentgeno nuotraukomis. Tačiau parengiamasis darbas šiandieną – labai sudėtingas, juolab kad pati programa stringa, ji nėra kokybiška“, – neslėpė vadovė.

Pratęsdama mintį, ji samprotavo: „E-programa gydymo įstaigoms buvo numesta iš viršaus, kitur nukeliavo už ją sumokėti pinigai – 18 mln. eurų, o gydymo įstaigoms iš to nebuvo skirta nė kiek. Patiems teko ir kompiuterių įsigyti, ir jų tinklus prijungti, įrangos bei duomenų apsauga pasirūpinti ir dar teks patiems sistemą prižiūrėti“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas