Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 1 %
Naktį17°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Biuras turi naują vadovę

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sveikata
  • 2017-03-03

Kretingos rajono savivaldybės paskelbtą konkursą Visuomenės sveikatos biuro direktoriaus pareigoms užimti laimėjo 27-erių Viktorija Petrutytė, pastaruosius metus šiame biure dirbusi Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialiste, o nuo praėjusių metų spalio laikinai pavadavusi buvusią įstaigos vadovę.

Konkursą rajono Savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktoriaus pareigoms užimti laimėjusi Viktorija Petrutytė teigė, jog esminė jos darbo nuostata – kad visuomenė išmoktų rūpintis savo sveikata.

V. Petrutytė Mykolo Romerio universitete yra įgijusi viešojo administravimo magistro kvalifikacinį laipsnį, Lietuvos sveikatos mokslų universitete – baigusi visuomenės sveikatos bakalauro studijas. Prieš tai pusketvirtų metų ji dirbo Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biure.

Pagal Savivaldybės informaciją, norą dalyvauti šiame konkurse pareiškė ir į atrankos pokalbį atvyko du kandidatai. Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vadove V. Petrutytė bus paskirta Savivaldybės mero Juozo Mažeikos potvarkiu, gavus patvirtinimą iš Specialiųjų tyrimų tarnybos.

„Esu kretingiškė, myliu Kretingą ir jos žmones. Dirbti jiems bei dėl jų gerovės man ir buvo didžiausia paskata dalyvauti konkurse Visuomenės sveikatos biuro direktoriaus pareigoms užimti“, – motyvaciją išsakė konkursą laimėjusi V. Petrutytė.

Ji neslėpė: esminė jos darbo nuostata – kad visuomenė išmoktų rūpintis savo sveikata. „Turime populiarinti sveikatos kultūrą. Veiklos biuras nestokoja, o ir idėjų – apstu. Norime rūpintis visais visuomenės nariais – nuo vaiko iki senjoro, kad šie namuose nesėdėtų, o surastų savo amžiui tinkamą užsiėmimą. Taip pat svarbu, kad nuošaly neliktų darbingo amžiaus žmonės, tad esame pasirengę skatinti ir jų fizinį aktyvumą“, – savo ir kolegų veiklos gaires apibūdino specialistė.

V. Petrutytės pastebėjimu, visuomenės požiūris į sveikatą keičiasi: biuro iniciatyvoms pritaria ir renginiuose dalyvauja vis daugiau žmonių – aktyvūs yra būsimi tėvai, vis daugiau senjorų susidomi šiaurietišku ėjimu, daugėja ir fizinio aktyvumo užsiėmimų dalyvių.

„Mūsų visuomenės problema – kad žmonės per mažai dėmesio bei laiko skiria savo sveikatai, pirmenybę teikdami darbui ir savirealizacijai. Vis dėlto turime išmokti skirti laiko sau, surasti jo ir šeimai“, – įsitikinusi naujoji Visuomenės sveikatos biuro vadovė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas