Pajūrio naujienos
Help
2017 Gegužė
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną21°C debesuotumas 86 %
Naktį15°C debesuotumas 23 %
Apklausa

Ar pasigendate privačių maršrutinių taksi iš Kretingos į Palangą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Biuras turi naują vadovę

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sveikata
  • 2017-03-03

Kretingos rajono savivaldybės paskelbtą konkursą Visuomenės sveikatos biuro direktoriaus pareigoms užimti laimėjo 27-erių Viktorija Petrutytė, pastaruosius metus šiame biure dirbusi Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialiste, o nuo praėjusių metų spalio laikinai pavadavusi buvusią įstaigos vadovę.

Konkursą rajono Savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktoriaus pareigoms užimti laimėjusi Viktorija Petrutytė teigė, jog esminė jos darbo nuostata – kad visuomenė išmoktų rūpintis savo sveikata.

V. Petrutytė Mykolo Romerio universitete yra įgijusi viešojo administravimo magistro kvalifikacinį laipsnį, Lietuvos sveikatos mokslų universitete – baigusi visuomenės sveikatos bakalauro studijas. Prieš tai pusketvirtų metų ji dirbo Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biure.

Pagal Savivaldybės informaciją, norą dalyvauti šiame konkurse pareiškė ir į atrankos pokalbį atvyko du kandidatai. Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vadove V. Petrutytė bus paskirta Savivaldybės mero Juozo Mažeikos potvarkiu, gavus patvirtinimą iš Specialiųjų tyrimų tarnybos.

„Esu kretingiškė, myliu Kretingą ir jos žmones. Dirbti jiems bei dėl jų gerovės man ir buvo didžiausia paskata dalyvauti konkurse Visuomenės sveikatos biuro direktoriaus pareigoms užimti“, – motyvaciją išsakė konkursą laimėjusi V. Petrutytė.

Ji neslėpė: esminė jos darbo nuostata – kad visuomenė išmoktų rūpintis savo sveikata. „Turime populiarinti sveikatos kultūrą. Veiklos biuras nestokoja, o ir idėjų – apstu. Norime rūpintis visais visuomenės nariais – nuo vaiko iki senjoro, kad šie namuose nesėdėtų, o surastų savo amžiui tinkamą užsiėmimą. Taip pat svarbu, kad nuošaly neliktų darbingo amžiaus žmonės, tad esame pasirengę skatinti ir jų fizinį aktyvumą“, – savo ir kolegų veiklos gaires apibūdino specialistė.

V. Petrutytės pastebėjimu, visuomenės požiūris į sveikatą keičiasi: biuro iniciatyvoms pritaria ir renginiuose dalyvauja vis daugiau žmonių – aktyvūs yra būsimi tėvai, vis daugiau senjorų susidomi šiaurietišku ėjimu, daugėja ir fizinio aktyvumo užsiėmimų dalyvių.

„Mūsų visuomenės problema – kad žmonės per mažai dėmesio bei laiko skiria savo sveikatai, pirmenybę teikdami darbui ir savirealizacijai. Vis dėlto turime išmokti skirti laiko sau, surasti jo ir šeimai“, – įsitikinusi naujoji Visuomenės sveikatos biuro vadovė.


Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT) TheATRIUM Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija Spaudos, radio ir televizijos rėmimo fondas
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas