Pajūrio naujienos
Help
2018 Gegužė
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną21°C debesuotumas 4 %
Naktį8°C debesuotumas 6 %
Apklausa

Ar Kretingoje yra kur važinėti dviračiais?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Buriasi ir šventėms, ir prasmingai veiklai

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Tradicijos
  • 2017-03-03
Šventės dalyviai nestokojo geros nuotaikos ir noro pašėlioti iš kiemų varant žiemą.

Kretingos miesto Jauryklos parko bendruomenė pietinio kvartalo gyventojus sukvietė smagiai atšvęsti Užgavėnes.

Persirengėlių paraginti žiemą iš kiemo vijo kelios dešimtys šio kvartalo šeimų – suaugusiųjų bei vaikų.

Visi kartu jie vaišinosi blynais, šoko, žaidė žaidimus, o arkliu kinkyta karieta dar ir pavežiojo mažuosius Užgavėnių dalyvius.

„Bendruomenė yra įsipareigojusi kas ketvirtį savo narius sukviesti į kokį nors renginį ar susibūrimą. Pavasarį dalyvavome akcijoje „Darome“, vasarą viešėjome kaimo turizmo sodyboje, rudenį pabendravome su medžiotojais, o žiemos renginį paskyrėme senosioms tradicijoms atgaivinti“, – kalbėjo Jauryklos parko bendruomenės pirmininkas Arūnas Mockevičius, bendruomenei vadovaujantis nuo pat jos įsikūrimo pradžios.

Simboliška, jog metus veikianti bendruomenė Užgavėnių laužą užkūrė prie Jauryklos upelio, kuris artimiausiu metu turi tapti pietinio kvartalo puošmena.

Bendruomenei nuo pat jos įsikūrimo pradžios vadovaujanti Arūnas Mockevičius, Užgavėnėms pasipuošęs Erkiulio Puaro ūsais, su valdybos nariais pietinio kvartalo gyventojus telkia ne tik šventėms, bet ir prasmingiems darbams.

„Rengėme projektą gauti finansavimą Jauryklos upeliui bei parkui sutvarkyti: 10 ha plote turėtų atsirasti rekreacinė erdvė – poilsiui, žaidimams, kultūringoms pramogoms. Mus jau pasiekė gera žinia, kad paraiška patvirtinta – finansavimas gautas“, – pasidžiaugė A. Mockevičius, kuris pastebėjo, jog parkas turėtų tenkinti ne tik jaunų šeimų, kurios noriai kuriasi pietinėje Kretingos dalyje, bet ir visų miestelėnų poreikius.

Sutvarkyti Jauryklos parką galimybę suteikė 2014–2020 metų Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa – Kretingos rajono savivaldybė kartu su dešimt partnerių iš Lietuvos ir Latvijos dalyvauja projekte „Gamtinio turizmo pritaikymas visiems“.

Iš 158 pagal šią programą pateiktų paraiškų patvirtinta 41, tarp gavusiųjų finansavimą – ir du Kretingos rajono savivaldybės administracijos parengti viešosios infrastruktūros sutvarkymo projektai: be Jauryklos parko, Kretingos žvyrduobėje bus pradėtas kurti „Šeimos slėnis“.

Kad būtų sutvarkyta 10 ha Jauryklos parko teritorijos ir sudarytos tinkamos sąlygos bendruomenės aktyviam ir ramiam poilsiui, turiningam laisvalaikiui, projektui įgyvendinti Savivaldybei tenkanti projekto lėšų dalis – 291 tūkst. 337 Eur, iš jų ES lėšos – 247 tūkst. 636 eurų. 15 proc., arba 43 tūkst. 701 Eur, šiam projektui įgyvendinti būtinų išlaidų iš biudžeto padengs pati Savivaldybė.

Arkliu kinkyta karieta vaikams buvo pati geriausia atrakcija.

Pagal rajono Savivaldybės informaciją, parko sutvarkymo projektas bus vykdomas pagal Klaipėdos universiteto Menų akademijos Architektūros, urbanistikos ir dizaino centro „Baltijos kraštovaizdžiai“ praėjusiais metais parengtą galimybių studiją. Įgyvendinant ją, planuojama įrengti dviejų tipų takus – beveik 2,5 km ilgio sveikatingumo taką ir apie 700 m vietomis pakeltą gamtinį edukacinį taką, poilsio aikštelę abipus sveikatingumo tako, 120 vietų muzikiniams renginiams ir bendruomenės šventėms skirtą amfiteatrą, 500–700 kv. m žaidimų aikštelę su smėlio lauku ir laipiojimo įrenginiais, sūpynėmis 1–6 metų vaikams bei nuotykių lauką 7–15 metų amžiaus vaikams. Pastarajame suplanuota įrengti gimnastikos ir jėgos, taiklumo vystymo įrenginius, laipiojimo sienelę ir kliūčių ruožą bei žaliąją pavėsinę, kuri talpins iki 12 vaikų. Sutvarkyto parko vizijoje – ir landšafto apžvalgos aikštelės, kuriose besilankantys parke gali pamatyti įdomių gamtos objektų ir vaizdų, sūpuoklių laukas, informaciniai stendai, kuriuose informacija papildomai bus skelbiama ir silpnaregiams, mediniai tilteliai ir lieptai, nusileidimo takeliai žmonėms, turintiems judėjimo negalią. Parko tvarkymo darbus ketinama pradėti jau šį mėnesį, projektą užbaigti planuojama per dvejus metus, iki 2019 m. vasario.

Simboliška, jog Užgavėnių laužas degė prie Jauryklos upelio, kuris, kaip ir parkas, per artimiausius dvejus metus turėtų tapti miesto puošmena – patrauklia rekreacine zona.

„Bunda pavasaris, tad su bendruomenės valdyba – ją sudaro 7 nariai – jau svarstome, kokiam prasmingam darbui galėtume susiburti. Greičiausiai, jog, prasidėjus Jauryklos parko tvarkymo darbams, ir mes talkomis prisidėsime tvarkant aplinką, tarsimės su miesto seniūnija, kuo galėtume būti naudingi“, – artimiausiais veiklos planais su „Pajūrio naujienomis“ pasidalino Jauryklos parko bendruomenės pirmininkas.

Veiklai suaktyvinti, bendruomenė parengė ir Savivaldybei pateikė projektą edukacinei bendruomenės narių kelionei surengti. „Jeigu gausime finansavimą, keliausime po Žemaitijos regiono piliakalnius ir taip paminėsime Piliakalnių metus“, – sakė A. Mockevičius.

---

Antrąjį – žvyrduobės tvarkymo – projektą Kretingos rajono savivaldybės administracija įgyvendins kartu su kaimyninės Latvijos Ilūkstės savivaldybės administracija. Šiuo projektu siekiama mažinti socialinę atskirtį tarp nutolusių bendruomenių. Iš projektui įgyvendinti skirtų lėšų kretingiškių pamėgtoje miesto žvyrduobėje bus pradėta įgyvendinti „Šeimos slėnio“ vizija: iki 2018 metų vasario planuojama įrengti drenažą vandens pertekliui nuleisti ir vaikams patrauklius žaidimų įrenginius. Projekto metu Kretingoje bus organizuojama vasaros, o Latvijos Ilūkstės mieste – žiemos stovyklos, kurių metu tėvams ir vaikams bus organizuojamos psichologų konsultacijos ir edukacinės veiklos socialiniams įgūdžiams lavinti, numatytos ir šeimos dienos, kuriose netrūks kūrybinių veiklų. Išskirtines kino po atviru dangumi peržiūras bus galima organizuoti įsigyta specialia mobilia įranga, kuri kino filmų seansus leis rengti vis kitose viešose vietose.

Kretingos rajono savivaldybei šiam projektui įgyvendinti tenkanti dalis – 130 tūkst. 655 Eur, iš jų ES lėšos – 111 tūkst. 57 Eur. Savivaldybė iš biudžeto skirs taip pat 15 proc., arba 19 tūks. 598 Eur, šiam projektui įgyvendinti reikalingų išlaidų.

Šis viešosios infrastruktūros gerinimo ir plėtros projektas taip pat bus pradėtas jau kovą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas