Pajūrio naujienos
Help
2018 Gegužė
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną21°C debesuotumas 4 %
Naktį8°C debesuotumas 6 %
Apklausa

Ar Kretingoje yra kur važinėti dviračiais?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šiukšlintojus stebės kilnojama kamera

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
  • 2017-02-28

Kretingos mieste yra keletas viešų vietų, kurias gyventojai pavertę nedideliais sąvartynais. Tokie sąvartynai vis atsiranda prie konteinerių Klaipėdos gatvėje, „Draugystės“ sodų bendrijos aikštelėje, J. Basanavičiaus gatvėje. Tramdyti pavienius šiukšlintojus komunalininkai ėmėsi, pasitelkę kilnojamas kameras.

Pridergė vieni – sutvarkė kiti

Redakciją neseniai pasiekė J. Basanavičiaus gyventojų nusiskundimas, jog žaliojoje zonoje, ties susikirtimu su Vyšnių gatve, staiga išdygo nugenėtų šakų, stagarų bei išrautų medžių krūva. Žiemą toje vietoje atsirasdavo ir išmestų padangų.

„Nereikia būti Šerlohu Holmsu, kad suprastum, kas sutempė tas šiukšles, – užteko žvilgtelėti į sodybą kitapus gatvės, ir buvo akivaizdu, kas rauna seną gyvatvorę. Likę išraustos duobės, kur ir augo pašalinti krūmai. Kiti palikti, gal dar laukia savo eilės. Žiūrėk, kokią dieną po talkos ir vėl išaugs nauja krūva“, – piktinosi J. Basanavičiaus g. skaitytojas, prašęs neviešinti pavardės.

Jis sakė pastebėjęs, kad po kelių dienų, kai komunalininkai iš gyventojų planingai rinko šiukšles, mašina sustojo ties ta krūva ir darbininkai sukrovė atliekas į mašiną. Negana to, viešuosius darbus dirbantys žmonės iššlavė teritoriją.

„Niekaip nesuprantu, kodėl kažkas turi iškuopti tai, ką pridergė kitas. Juk panorėję komunalininkai ar miesto seniūnijos darbuotojai šįkart nesunkiai galėjo nustatyti pažeidėjus“, – svarstė skaitytojas.

Jis nuogąstavo, jog kas pavasarį palei Akmenos šlaitą taip pat vis išdygsta krūvos šakų, kurių niekas kitas nesuverčia, kaip savo kiemus besitvarkantys šios gatvės gyventojai. „Tokiems svarbu, kad jų kiemai blizgėtų, o paupys – ne jų, čia galima dergti. Taip manančius reikėtų griežtai bausti, antraip niekuomet negyvensime švariai“, – piktinosi vyras.

Pažeidėjams – ir piniginės nuobaudos

Bendrovės „Kretingos komunalininkas“ vadovė Renata Surblytė neslėpė, jog įmonės darbuotojams nesyk tenka išvalyti gyventojų atliekomis užterštas teritorijas: „Yra tokių vietų, į kurias žmonės iš įpročio tempia atliekas. Tarkim, matomoje vietoje Klaipėdos gatvėje, prie daugiabučių, stovi didieji konteineriai, bet žmonės nuolatos atliekas, ypač žaliąsias, verčia šalia jų. Vairuotojai pasakojo – vos tik išvalė teritoriją, jau mato stovint su kibiru senų obuolių“.

Įmonės vadovė sakė, jog kovoti su šiukšlintojais jiems padeda pernai įsigyta kilnojama kamera. Ši kamera iš pradžių buvo sumontuota aikštelėje prie „Draugystės“ sodininkų bendrijos, o netrukus ją perkels į Klaipėdos gatvę.

„Be abejo, kameromis visų nelegalių miesto šiukšlynų neapstatysime. Tačiau tai – savotiška drausminimo priemonė nevalyviems gyventojams“, – patikino ji.

Kretingos rajono savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotoja Renata Jonauskienė tvirtino, jog už Atliekų taisyklių pažeidimus gyventojai gali būti baudžiami pagal ATPK 367 straipsnį: „Pirmąkart už nusižengimą pažeidėjas įspėjamas arba baudžiamas pinigine bauda nuo 30 iki 140 eurų. O prasižengus pakartotinai baudos dydis siekia nuo 140 iki 600 eurų“.

Pernai įrengus kontrolės vaizdo kamerą, buvo nubaustas vienas asmuo, o šių metų pradžioje – jau trys.

Pradės rinkti žaliąsias atliekas

„Tačiau prie kiekvieno šiukšlyno, o juolab – šiukšlintojo po kamerą nepastatysi. Vis dėlto neabejingi turėtų būti patys gyventojai ir elgtis pilietiškai: pastebėję pažeidėjus, turėtų pranešti į seniūniją, Savivaldybę arba komunalininkams“, – tvirtino R. Jonauskienė.

R. Surblytė sakė suprantanti, kad kaimynui pyktis su kaimynu nesinori, todėl apie šiukšlintojus galima pranešti ir anonimiškai: „Taip galėtume sureaguoti operatyviau. Ir tai nėra skundimas, – juk aplinką teršiantis žmogus apie tuos, kurie gyvena šalia, negalvoja“, – įsitikinusi ji.

Komunalinio ūkio vadovė taip pat patikino, jog kovo pabaigoje pradės rinkti žaliąsias atliekas iš Kretingos miesto gyventojų. „Atšilus orams, žmonės pradės tvarkyti savo ūkius. Atliekas iš rūsių, o taip pat – nugenėtas šakas raginsime palikti prie savų konteinerių. Tačiau ne iš anksto, kad neterštų aplinkos, o – atliekų išvežimo dieną. Netrukus viešai paskelbsime išvežimo grafikus“, – tvirtino R. Surblytė.

Bet kuriuo kitu laiku ūkyje susikaupus žaliųjų atliekų, R. Surblytė paragino jas patiems vežti į Ankštakių sąvartyną, kur nemokamai priima neribotą jų kiekį, arba saugoti sodyboje, kol prasidės pavasarinis išvežimas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas