Pajūrio naujienos
Help
2018 Gegužė
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną21°C debesuotumas 4 %
Naktį8°C debesuotumas 6 %
Apklausa

Ar Kretingoje yra kur važinėti dviračiais?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Darbą susirasti galima ir prie kavos puodelio

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Aktualijos
  • 2017-02-28
Konsultantas Mindaugas Vidugiris jaunimą ragino plėsti savo pažinčių ratą.

Kas yra jaunimo garantijos ir koks jų tikslas? Į šį ir į kitus klausimus penktadienį Kretingos darbo biržoje įvykusiame renginyje „Jaunimo garantijos – sužinok, kad gali!“ jauniems nedirbantiems ir nesimokantiems žmonėms atsakė lektorius, karjeros ir asmeninio tobulėjimo konsultantas Mindaugas Vidugiris, o Telšių jaunimo darbo centro vedėja Inga Motuzaitė surengė „protmūšį“ „Ar esi interneto guru?“.

Kretingiškiai pasirodė aktyvūs

„Proto mūšio“ klausimai buvo įvairūs – pavyzdžiui, kiek interneto puslapių „nulaužiama“ per dieną? Koks virusas pažeidė apie 500 tūkstančių kietųjų diskų per vienos garsios atominės elektrinės katastrofą 2013-aisiais? Geriausias žinias pademonstravusios komandos buvo apdovanotos marškinėliais, dalyviai paskatinti suvenyrais.

Pasak I. Motuzaitės, informacinės technologijos gali būti labai svarbios rengiant CV, ieškantis darbo internetu. O M. Vidugirio nuomone, nieko nėra geriau, kaip plačiai megzti pažintis, nes pažįstamas pažįstamam, draugas draugui, bendramintis bendraminčiui gali pasufleruoti, kurioje įmonėje kokio darbuotojo šiuo metu reikia ar reikės. Esą panašiu principu dirba ir draudimo agentai, per pažįstamus sužinantys po kelias pavardes ir kontaktus žmonių, kurie šiuo metu norėtų apdrausti automobilius ar kitą savo turtą.

Giedrius Andrijauskas ir Inga Kupšė teigė, jog tokie projektai jaunimui reikalingi: įkvėpia atnaujinti žinias ir ieškoti mėgstamos veiklos.

„Kas iš jūsų jau ir dabar galėtų naują, šioje paskaitoje pirmąkart sutiktą, bendramintį pakviesti kavos? Vienas, du... Na, smagu matyti vieną po kitos kylančias rankas“, – pasidžiaugė lektorius, nustebintas kretingiškių aktyvumo.

„Tokius pat užsiėmimus, paremtus „Geshtalt“ terapijos bei patyriminio mokymosi teorijos principais, vedžiau jau daugelyje rajonų, tačiau kad savo noru susirinktų tiek daug jaunimo, niekur nemačiau“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė lektorius.

Kiekvienam – savas kelias

„Renginys buvo naudingas jau vien dėl to, kad įkvėpė apmąstymams. Aš 2009-aisiais baigiau Pranciškonų gimnaziją, po to bandžiau studijuoti ir kompiuterinę fiziką, ir elektros inžineriją, bet supratau, kad nepatinka šių mokslų teorinės dalys. Teko dirbti ir prie statybų, ir vienoj įmonėj kompiuteriais, vis dėlto dabar bandau ieškotis naujos veiklos“, – sakė kretingiškis Giedrius Andrijauskas.

O 7 metus Norvegijos viešbučiuose valymo tarnyboje dirbusi Inga Kupšė anksčiau yra baigusi Klaipėdos turizmo mokyklą, įgijusi biuro darbuotojos specialybę.

„Per tą laiką, kol buvau Norvegijoje, praradau kvalifikaciją, noriu žinias atnaujinti. Per projektą „Atrask save“ Darbo birža sudarys sąlygas dalyvauti kursuose. Labai tuo džiaugiuosi, tikiuosi, kad, baigus kursus, pavyks rasti geresnį darbą“, – atviravo jauna moteris.

Pasak „Proto mūšį“ surengusios Ingos Motuzaitės (kairėje), informacinių technologijų išmanymas pasitarnauja ir ieškant darbo.

Užsiėmimams Darbo biržoje pasibaigus, dalyvių laukė pažintinis vizitas į Kretingoje veikiančią įmonę „Medis“.

Anot renginio organizatorės Darbo biržos vyriausiosios specialistės Linos Paulauskienės, Jaunimo garantijos – priemonių sistema, įgyvendinama remiantis Europos Sąjungos Tarybos 2013 m. rekomendacija. Projektas skirtas jaunimui nuo 15 iki 29-erių metų. Tokio jaunimo įregistruota 311.

Vasario 1 d. duomenimis, Darbo biržos Kretingos skyriuje įregistruoti 1 tūkst. 443 bedarbiai, nedarbo lygis – 6 proc. Jaunimo iki 29 m. nedarbo lygis – 4,3 proc.

Aukščiausias jaunimo iki 29 m. nedarbo lygis 2016 m. buvo Kalvarijoje – 8,3 proc., Visagine – 8 proc., Lazdijuose – 7,6 proc. Žemiausias Kaišiadoryse – 1,9 proc., Elektrėnuose – 2,4 proc. ir Trakuose – 2,6 proc.

ES statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, jaunimo nedarbo rodiklis Lietuvoje yra 5,7 proc. punkto mažesnis negu ES vidurkis 18,4 proc. Tarp 28 ES valstybių 20-yje šis rodiklis didesnis negu mūsų šalyje, o 7-iose – mažesnis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas