Pajūrio naujienos
Help
2017 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 100 %
Naktį2°C debesuotumas 82 %
Apklausa

Metų žmogaus 2017 rinkimai

Edvardas STALMOKAS
Antanas BLUŽAS
Petras RUDYS
Aurimas RAPALIS
Ieva GARJONIENĖ
Arūnas MAŽONIS
Robertas LAPINSKAS
Bronius LAZDAUSKAS
Gvidonas NAVICKAS
Margarita LIZDENYTĖ
Kęstutis BERTAŠIUS
Auksė ANTULIENĖ
Apklausa

Šiemet Lietuvą paliko 56 tūkst. gyventojų. Ar Lietuva galutinai išsivažinės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl kretingiškio Petro Kontrimo, kuris galimai smurtavo prieš savo žmoną – byla su kaltinamuoju aktu perduota Klaipėdos apygardos teismui. Dėl pradėto ikiteisminio tyrimo P. Kontrimas, kuris buvo Kretingos rajono apylinkės teismo teisėjas, jau anksčiau neteko šių pareigų – už teisėjo vardo pažeminimą Prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretu jis atleistas nuo sausio 6 dienos.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, praėjusių metų lapkričio pabaigoje į Bendrąjį pagalbos centrą paskambinusi moteris iš Kretingos rajono į pagalbą kvietėsi policijos pareigūnus, teigdama, kad vyras ją sumušė. Apklausta moteris pareigūnams detaliai papasakojo, kur ir kaip vyras sukėlė jai fizinį skausmą, dėl ko kilo konfliktas. Tačiau praėjus savaitei, papildomos apklausos metu, moteris pirminių savo parodymų išsigynė, teigdama, kad fizinio skausmo ji nepatyrė, kad konfliktas buvo tik žodinis, o policijos pareigūnus ji kvietė tik todėl, kad konfliktas liautųsi. Moteris prašė ikiteisminį tyrimą nutraukti.

Tačiau surinktų duomenų visuma prokurorui leidžia manyti, kad konfliktas 2016 metų lapkritį tarp poros buvo ne vien tik žodinis, tačiau buvo naudojamas ir fizinis smurtas, todėl P. Kontrimui buvo pareikšti kaltinimai.

„Tokių atvejų, kuomet išsikvietusi policijos pareigūnus moteris teigia patyrusi smurtą, o kitą dieną tikina, kad vyras prieš ją nesmurtavo, pasitaiko labai dažnai. Kodėl taip yra, priežasčių gali būti daug. Galbūt vyrai atsiprašo ir pažada daugiau taip nesielgti, o gal vyrai savo žmonas ar sugyventines prigąsdina, kad jei ši nepakeis parodymų, nukentės dar labiau, o galbūt moterys išsigąsta visuomenės dėmesio, apkalbų. Pasitaiko atvejų, kuomet tokias bylas tenka nutraukti, nes vienintelis svarus įrodymas yra nukentėjusiosios liudijimas“, – papasakojo ikiteisminiam tyrimui vadovavęs prokuroras Bronislovas Razma.

P. Kontrimui kaltinimai byloje pareikšti dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo. Už tai kaltinamajam gresia viešieji darbai, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Pagal Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus informaciją


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas