Pajūrio naujienos
Help
2017 Kovas
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną7°C debesuotumas 34 %
Naktį4°C debesuotumas 27 %
Apklausa

Ar bus daugiau skaidrumo, jeigu valstybine žeme disponuos savivaldybės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mylėti laisvę

  • Kuprinė
  • 2017-02-24

Bėgant laikui vis dažniau su bendraamžiais diskutuojame, ką veiksime po nenumaldomai artėjančio mokyklos baigimo, tačiau kur kas rečiau, negu norėčiau, išgirstu mano ausiai malonų atsakymą. Dalis mano pažįstamų, išgirdę šį klausimą, tik nusispjauna per petį tris kartus ir sumurma, kad mieliau dirbtų juodžiausią darbą niūriame fabrike užsienyje, negu liktų studijuoti gimtojoje Lietuvoje.

Kai geriau pamąstau, nesuprantu, ar tokie žmonės nemyli laisvės? Žinoma, XXI amžiuje, kai daugelis žmonių save traktuoja kaip kosmopolitus, laisvi galime būti bet kokiame pasaulio kampelyje, bet netgi paukščiai, kurie vadinami laisvės simboliais, būtent savą lizdą laiko namais. O ir kur daugiau, jei ne tėvynėje, jausi žodžio laisvę, kuomet, pasakęs kažką gimtąja kalba, būsi išgirstas ir suprastas? Kokiose dar nuotraukose bei paveiksluose užuosi sakais persismelkusio pajūrio pušyno kvapą? Kokiame filme ar audioknygoje išgirsi raminantį miško ošimą, persipynusį su netoliese čiurlenančiu upeliūkščiu?

Visa tai – lyriška, tačiau, paprasčiau kalbant, pagalvokite: mieliau lauksite siuntinio su mamos gaminta uogiene bei namais kvepiančia duona, ar po daugiausia trijų valandų kelio sėdėsite su šeima prie stalo ir ant tik ką iškeptų bandelių tepsite tą pačią naminę uogienę? Mieliau gilinsitės į mokslinę literatūrą, kas antrą žodį versdami į lietuvių kalbą, ar tai darysite jums nuo vaikystės suprantama kalba? Mieliau apmąstysite kiekvieną savo tariamą žodį, ar su draugais šnekučiuositės nė negalvodami apie tai, kas jums visiems puikiai suprantama ir pažįstama. Sutinku, ateities perspektyvos svetur atrodo kur kas didesnės ir daugiau žadančios, tačiau nepamirškime posakio – „kaimyno ir žolė atrodo žalesnė“. Viskas priklauso ne nuo to, kur mes esame, o nuo to, kokie mes esame.

Kada atrodo, kad galimybių pasiekti aukštumų čia nėra, kažkas, neatsisakydamas visų išvardytų dalykų, kasdien tobulėja būdamas arti jų. Tobulėja galbūt net labiau negu tas, kuris aukso ieško už Atlanto.

Galiausiai, galbūt kai kuriems atrodo, kad tikroji laisvė yra išmaišyti visą pasaulį skersai išilgai, patirti tai, kas dar nepatirta. Galbūt jie teisūs: kai kurie žiemoti į šiltuosius kraštus išskridę paukščiai taip pat negrįžta. Bet kodėl gi nepaimti šapelio iš šiltųjų kraštų ir nenusinešti į namų lizdą? Dėl savo ir kitų gerovės.

Guoda SKRIPKAUSKAITĖ

„P. n.“ akademijos narėchat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas