Pajūrio naujienos
Help
2017 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 5 %
Naktį-1°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Metų žmogaus 2017 rinkimai

Edvardas STALMOKAS
Antanas BLUŽAS
Petras RUDYS
Aurimas RAPALIS
Ieva GARJONIENĖ
Arūnas MAŽONIS
Robertas LAPINSKAS
Bronius LAZDAUSKAS
Gvidonas NAVICKAS
Margarita LIZDENYTĖ
Kęstutis BERTAŠIUS
Auksė ANTULIENĖ
Apklausa

Šiemet Lietuvą paliko 56 tūkst. gyventojų. Ar Lietuva galutinai išsivažinės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Šiuo metu kretingiškė Gabrielė Diekontaitė ruošiasi bokso turnyrui Čekijoje, o spalį išbandys jėgas pasaulio bokso čempionate.

Vieniems besiboksuojanti mergina – egzotika, o štai kitiems – puikiai suprantamas reiškinys, sparčiai plintantis visame pasaulyje. Svarių pasiekimų bokse jau pelniusi kretingiškė sportininkė Gabrielė Diekontaitė tikino, jog laikui bėgant šią, atrodytų, merginoms neįprastą sporto šaką ir Lietuvoje renkasi vis daugiau dailiosios lyties atstovių.

Merginų boksas griauna stereotipus

Penkiolikmetė boksininkė pasakojo, jog užsiimti šia sporto šaka ją paskatino noras išbandyti kažką naujo, o kadangi mergina visuomet svarstė apie galimybę boksuotis, tai tapo puikiu stimulu žengti pirmąjį žingsnį link šios veiklos.

„Paprašiau tėčio, kad nuvestų į bokso treniruotę Kretingoje, – prisiminimais dalijosi G. Diekontaitė. – Taip ir likau.“ Jaunosios kretingiškės nuomone, nors ir sunku vertinti, kas vis dėlto taip traukia merginas rinktis šį kovinį sportą, pagrindinė priežastis – naujos veiklos paieškos, atvedančios į boksą, kuris priverčia „užsikabinti“ ir mergaites, ir merginas, ir jau subrendusias moteris.

Paklausta kaipgi boksininkes vertina šia sporto šaka užsiimantys vaikinai, G. Diekontaitė teigė negalinti kalbėti apie vyraujantį požiūrį, tačiau pati pastebi, jog vaikinai ją pripažįsta verta priešininke.

Penkiolikmetės boksininkės teigimu, labiausiai ši sporto šaka ją asmeniškai žavi ne tik dėl galimybės išmokti kažką naujo: „Imi daug labiau pasitikėti savimi, atrandi jėgų, kurių net nežinojai, jog turi.“

Dėl šios priežasties G. Diekontaitė tikino galinti rekomenduoti boksą žmonėms, kuriems trūksta būtent šių savybių: užtikrintumo, tikėjimo savimi ir savo jėgomis.

„Kaip sakoma, sunku treniruotėje – lengva ringe“, – žinomą posakį prisiminė pašnekovė, teigdama, jog pasirengimas, be abejonės, yra sunkus, tačiau viską atperka galutinis rezultatas ir didelė šio sporto teikiama nauda.

Dėl to, anot G. Diekontaitės, ir skausmas, kurį sukelia treniruotės, yra pakenčiamas.

Nuo idealų iki sportininko kasdienybės

Jau trečius metus boksu užsiimanti mergina sakė daug negalvojanti apie ateitį, tačiau svarstanti tolimesnį savo kelią sieti su boksu.

Savo idealu G. Diekontaitė įvardijo legendinį amerikiečių boksininką Maiką Taisoną (Mike Tyson). Merginą ši asmenybė žavi savo pasiekimais: „Pradėjęs nuo nulio, šis žmogus tapo žinomas, niekada nepasidavė ir siekė savo tikslų.“

Pašnekovė pripažino, jog jau dabar sportas užima itin svarbią jos gyvenimo dalį – neskaitant mokslų, pirmuoju prioritetu savo gyvenime ji iškelia būtent šį užsiėmimą.

„Nėra lengva, nes dažnai tenka praleisti pamokas, vyksta treniruotės, stovyklos, varžybos, kuriose dalyvauju. Kaip bebūtų, stengiuosi neatsilikti“, – savo kasdienybę nupasakojo jaunoji boksininkė.

Nors ypač griežtų dietų mergina tikino nesilaikanti, valgo atsakingai ir su saiku. G. Diekontaitės žodžiais, sportuojant reikia kontroliuoti savo mitybą, nes tai padeda palaikyti gerą fizinę formą.

---

Pernai gruodį Kretingos rajono geriausių sportininkų apdovanojimuose Gabrielei Diekontaitei įteiktas vienintelis vardinis sidabro medalis. Jis Kretingos sporto mokyklos mokinei paskirtas už reikšmingus pasiekimus: III v. Europos jaunių ir jaunimo bokso čempionate, I v. Lietuvos jaunių ir jaunimo bokso čempionate. Merginą treniruoja Aivaras Balsys.

Nijolė BERTAŠIŪTĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas