Pajūrio naujienos
Help
2018 Gegužė
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną21°C debesuotumas 4 %
Naktį8°C debesuotumas 6 %
Apklausa

Ar Kretingoje yra kur važinėti dviračiais?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pristatė, kokius kelius planuoja tvarkyti šiemet

  • Viktorija PUIDOKĖ
  • Keliuose
  • 2017-02-21

Strateginio planavimo tarybos posėdyje, kuriame patvirtintas rajono tarybai teikiamas iš 2017 m. Savivaldybės biudžeto lėšų finansuojamų vietinės reikšmės kelių ir gatvių darbų sąrašas, bene daugiausia diskusijų sukėlė siūlymas rekonstruoti M. Daujoto g. ir tam paskirti kone pusę milijono eurų.

Tarybai teikiamame sąraše pirmiausia siūloma pritarti Vilties g. Padvarių kaime, vedančios į Padvarių socialinės globos namus, atnaujinimui. Savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėjos Sigutės Jazbutienės teigimu, ši gatvė yra įtraukta į 2015-2018 m. kelių gatvių priežiūros plėtros programą, dėl jos būklės tiek Savivaldybė, tiek Kelių direkcija yra sulaukusi skundų iš padvariškių, globos namų gyventojų. Preliminari darbų vertė su projektavimu sudarytų apie 100 tūkst. eurų.

Administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis paaiškino, kad rekonstravimo darbų sumą mažina tai, kad šioje gatvėje yra buvęs asfaltas, šiuo metu padengtas žvyru: „Planuojama visą esamą dangą permalti, pridėti skaldos sluoksnį ir ant viršaus lieti asfaltą.“

P. Černeckį papildė administracijos direktorius Virginijus Domarkas teigdamas, kad rekonstruojant gatvę bus pažymėta speciali juosta važiuojamojoje dalyje, skirta neįgaliesiems.

Kur kas daugiau klausimų tarybos nariams sukėlė siūlymas šiemet rekonstruoti taip pat į plėtros programą įtrauktą M. Daujoto g., kurios techninį projektą Savivaldybė parengė dar prieš ketverius metus. S. Jazbutienės teigimu, kadangi šios gatvės rekonstrukcijos vertė siekia 400 tūkst. eurų, siūloma ją tvarkyti etapais.

„Jeigu pritartumėte, mūsų siūlymas būtų toks – kadangi ši gatvė yra gyvenamųjų namų kvartale, siūlytume ją rekonstruoti sekant Vairuotojų ar Transporto g. pavyzdžiu. Tai pasitarnautų saugumui, kartu būtų sprendžiamas pėsčiųjų judėjimo klausimas, reguliuojamas automobilių srautas, pasirūpinta greičio ribojimu“, – kalbėjo P. Černeckis.

Tarybos nariai Dangiras Samalius ir Steponas Baltuonis iškėlė klausimą, ar negalimas paprastesnis M. Daujoto gatvės sutvarkymas – tuomet liktų lėšų kitiems objektams.

„Transporto gatvės projektas pasiteisino, – teigė P. Černeckis. – Žinoma, pirmiausia reikėtų pasižiūrėti, koks M. Daujoto g. gruntas, atlikti tyrimus, bet iš praktikos mažai tikėtina, kad jis yra tinkamas. Pilti asfaltą nepasidarius gero pagrindo neprotinga.“

Kad prieš imantis darbų būtina atlikti grunto tyrimus, sutiko ir rajono meras Juozas Mažeika. Jo įsitikinimu, eismas šioje gatvėje ganėtinai intensyvus, ji šlapia, be šaligatvių taip pat negalima apsieiti. Tarybos narys Alvydas Jonaitis pasigedo palyginimo – kiek kainuotų paprastesnis šios gatvės rekonstrukcijos projektas, kai vietoje trinkelių naudojamas asfaltas.

Į šiemet finansuojamų objektų sąrašą komisija taip pat pasiūlė įtraukti apie 35 tūkst. eurų vertės Alanto g. Kartenos miestelyje bei 100 tūkst. eurų vertės Žaliosios g. Jokūbave remonto darbus, kurių prireikė po šiose gatvėse vykdytų vandentvarkos projektų.

„Kretingos vandenys“ abiejose šiose gatvėse vykdė darbus, po jų asfaltuotos šių gatvių dangos liko sugadintos. Tiek į Savivaldybę, tiek į Kelių direkciją dėl šios problemos kreipėsi gyventojai, mat „Kretingos vandenys“ atstatė tik tas vietas, kurias sugadino, tačiau visa gatvė liko nelygi, senas asfaltas pradėjo trupėti“, – su problema supažindino S. Jazbutienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas