Pajūrio naujienos
Help
2017 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 100 %
Naktį2°C debesuotumas 82 %
Apklausa

Metų žmogaus 2017 rinkimai

Edvardas STALMOKAS
Antanas BLUŽAS
Petras RUDYS
Aurimas RAPALIS
Ieva GARJONIENĖ
Arūnas MAŽONIS
Robertas LAPINSKAS
Bronius LAZDAUSKAS
Gvidonas NAVICKAS
Margarita LIZDENYTĖ
Kęstutis BERTAŠIUS
Auksė ANTULIENĖ
Apklausa

Šiemet Lietuvą paliko 56 tūkst. gyventojų. Ar Lietuva galutinai išsivažinės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kasmet įvairioms ministerijoms iš Valstybės investicijų programos lėšų planuojamų projektų poreikį teikianti Kretingos rajono savivaldybė sudarė 2018-2020 m. prioritetų sąrašą, kuriam dar turės pritarti rajono taryba.

Pirmuoju numeriu Švietimo ir mokslo ministerijai (ŠMM) teikiamas tęstinis Salantų gimnazijos rekonstravimo projektas, kurio bendra vertė 3,3 mln. eurų (jau panaudota – 1,6 mln. eurų lėšų), antruoju – Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokyklos rekonstrukcija, įvertinta 1,7 mln. eurų, trečiuoju – 1 mln. eurų vertės mokyklos-darželio „Žibutė“ pastato renovacija.

Tarybos narė Jūratė Laučiūtė domėjosi, ar Marijos Tiškevičiūtės mokyklos pastato rekonstrukcijai, pritaikant jį pradinei mokyklai ir vaikams su negalia, numatytų 1,7 mln. euerų pakaks, kad įstaiga jau šiemet galėtų gauti higienos pasą. Meras Juozas Mažeika teigė negalintis atsakyti į šį klausimą.

„Viena yra aišku, kad sutvarkyti Marijos Tiškevičiūtės mokyklą iš savo biudžeto lėšų mes nepajėgūs. Parengėme investicinį projektą ir jau kelerius metus iš įvairių finansavimo šaltinių bandome gauti šitos mokyklos rekonstrukcijai reikalingų lėšų. Bet kol priekyje yra kiti nebaigti objektai, Marijos Tiškevičiūtės mokykla negali pasistumti į finansuojamų objektų sąrašo viršų“, – komentavo J. Mažeika.

Iš sąrašo, teikiamo ŠMM, išbraukta Marijono Daujoto pagrindinė mokykla, kurios renovacija turėtų būti užbaigta 2017 m. – anot administracijos direktoriaus Virginijaus Domarko, Savivaldybė yra gavusi žodinį ŠMM patvirtinimą dėl šio projekto užbaigimo.

Sveikatos apsaugos ministerijai teikiamų projektų sąrašo viršuje atsidūrė tęstinis 2,2 mln. eurų vertės Kretingos ligoninės pastatų rekonstravimo projektas, kuriam jau panaudota 1,7 mln. eurų.

„Šiemet mes dar kol kas negavome atsakymo dėl likusių 550 tūkst. eurų, kurie reikalingi objekto remontui užbaigti. Sveikatos ministras pažadėjo pats atvažiuoti į Kretingą ir tuomet pateikti galutinį atsakymą. Nors jau buvo pasklidusi žinia, kad Kretingos ligoninė nebebus finansuojama, vis dėlto šiandien aš negaliu atsakyti, ar taip ir bus – viskas paaiškės po ministro vizito“, – kalbėjo meras.

Antruoju numeriu Sveikatos apsaugos ministerijai siūloma teikti 1 mln. eurų vertės Kretingos ligoninės paslaugų kokybės gerinimo projektą, kuomet būtų modernizuojama ambulatorinių, ambulatorinės reabilitacijos, ambulatorinių chirurginio profilio, ambulatorinių specializuotų, priėmimo-skubios pagalbos bei dienos chirurgijos, klinikinės diagnostikos laboratorijos paslaugų infrastruktūra bei steigiamos geriatrijos paslaugos. Dar 1 mln. eurų tikimasi Kartenos katalikiškosios slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninės rekonstrukcijai, 100 tūkst. eurų – Kretingos Pirminės sveikatos priežiūros centro greitosios pagalbos automobiliui įsigyti, 1 mln. – Kretingos ligoninės privažiavimo kelių ir automobilių stovėjimo aikštelių rekonstrukcijai.

Prioritetiniu projektu, teikiamu Kultūros ministerijai, siūloma išlaikyti Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos pastato statybą, kuriai jau panaudota 1,88 mln. Eur. Bendra projekto vertė – 3,6 mln. Eur.

Kūno kultūros ir sporto departamentui prie LR Vyriausybės teikiamas Kretingos miesto sporto, sveikatingumo ir laisvalaikio komplekso sporto salės, kurios bendra vertė 3 mln. eurų, statybos projektas. Jam jau panaudota 1,721 mln. eurų lėšų.

„Mums buvo pasakyta, kad iš Valstybės investicijų programos bus finansuojama tik sporto salės statyba, baseinas didžiąja dalimi guli ant Savivaldybės pečių“, – konstatavo Juozas Mažeika.

Tarybos nariui Alvydui Jonaičiui pasidomėjus, kada planuojama sporto salę užbaigti, V. Domarkas patikino, kad jei savo žodį išlaikys Kūno kultūros ir sporto departamentas, tikėtina, kad kitąmet per Kalėdas jau sportuosime naujojoje salėje.

„Peržiūrėjus kad ir mūsų bibliotekos atvejį, matyti, jog Savivaldybės prisidėjimas finansuojant šio objekto statybą per visus šiuos metus buvo labai menkas. Vyriausybės nuostata yra griežta – jei nebus Savivaldybės prisidėjimo arba jis nesieks 15 proc., Vyriausybė manys, kad šis objektas Savivaldybei yra nelabai reikalingas ir jis atsidurs sąrašo gale. Tas pats yra ir su kitais objektais“, – žinią iš susitikimo su Premjeru bei ministrais perdavė J. Mažeika.

Anot mero, iš Valstybės kapitalo investicijų lėšų finansuojamų objektų sąrašai įvairiose ministerijose tiek pailgėjo, kad valstybė dar daug metų nebus finansiškai pajėgi juos užbaigti.

„Kai 2003 m. Vyriausybė patvirtino Lietuvos bibliotekų modernizavimo programą, į ją per visą Lietuvą buvo įrašyti tik šeši nauji objektai, tarp jų ir Kretingos biblioteka, tačiau laikui bėgant likome nebeaišku kurioje vietoje, – kalbėjo J. Mažeika. – Dabartinė Vyriausybė stengiasi sąrašus peržiūrėti iš naujo ir vertinti juos pagal tai, kiek metų trunka objektų statybos ir kiek pati Savivaldybė į šiuos objektus yra įdėjusi kapitalo.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas