Pajūrio naujienos
Help
2017 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 5 %
Naktį-1°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Metų žmogaus 2017 rinkimai

Edvardas STALMOKAS
Antanas BLUŽAS
Petras RUDYS
Aurimas RAPALIS
Ieva GARJONIENĖ
Arūnas MAŽONIS
Robertas LAPINSKAS
Bronius LAZDAUSKAS
Gvidonas NAVICKAS
Margarita LIZDENYTĖ
Kęstutis BERTAŠIUS
Auksė ANTULIENĖ
Apklausa

Šiemet Lietuvą paliko 56 tūkst. gyventojų. Ar Lietuva galutinai išsivažinės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Į teismą dėl daugiabučio renovacijos kvies ir gyventojus

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2017-02-21

Kretingos rajono apylinkės teismui penktadienį nepavyko iš esmės pradėti nagrinėti ginčo tarp bendrovės „Lakstinys“, kuri renovavo daugiabutį, esantį Kretingoje Vilniaus g. Nr. 10, ir „Kretingos komunalininko“. Šiai Savivaldybės įmonei atstovavusi advokatė Nijolė Pakalkienė išsakė nuostatą, kad byloje kaip trečioji šalis turėtų dalyvauti gyventojai, ir teismas šį prašymą išgirdo.

„Valstybinės mokesčių inspekcijos išaiškinime yra pasakyta, kad vykdant renovaciją, naudos gavėjas yra ne administratorius, o butų savininkai. Todėl administratoriui negali būti suteikta pareiga apmokėti už papildomus darbus“, – paaiškino N. Pakalkienė, įsitikinusi, kad gyventojus, kaip atsakovus, turėjo nurodyti pats ieškinį teismui pateikęs „Lankstinys“.

N. Pakalkienės teigimu, butų savininkai turėtų dalyvauti byloje, nes būtent jie turėtų užmokėti už papildomus darbus, jei vis dėlto teismas patenkins tokį „Lankstinio“ reikalavimą.

„Lankstiniui“ atstovavęs advokatas Saulius Tamošaitis buvo priešingos nuomonės: „Sutartis sudaryta ne su gyventojais, o su pirkimo organizatoriumi ir būtent jis įsipareigojo sumokėti nustatytą kainą. Tai atsakovas organizavo pirkimą, nustatė darbų kiekį, o kai jau ginčas atsidūrė teisme – tuomet jį jau gyventojai turi spręsti. Jeigu gyventojai tampa atsakovais, tada sudaryta sutartis yra niekinė. Juk iš sutarties kyla teisės ir pareigos atsakovui bei ieškovui“.

Be to, S. Tamošaičio pastebėjimu, „Lankstinio“ ir „Kretingos komunalininko“ bylą apeliacine tvarka grąžinus į Kretingos rajono apylinkės teismą nagrinėti iš naujo, buvo duotas nurodymas išsiaiškinti, dėl ko šalys susitarė, kokia buvo jų valia.

Vis dėlto Kretingos rajono apylinkės teismo teisėja Raimonda Kulberkienė nutarė, kad gyventojai turėtų dalyvauti sprendžiant „Lankstinio“ ir „Kretingos komunalininko“ ginčą. „Jis susijęs su gyventojų interesais, todėl jie įtrauktini į bylą“, – konstatavo teisėja.

Kitas teismo posėdis vyks kovo 23 dieną 9.15 val.

Daugiabutį namą renovavusi bendrovė „Lankstinys“ teismo prašo iš „Kretingos komunalininko“ priteisti daugiau kaip 62,5 tūkst. eurų už atliktus darbus bei beveik 1,5 tūkst. eurų delspinigių. „Kretingos komunalininkas“, pateikęs priešieškinį, teismo prašo iš „Lankstinio“ priteisti beveik 36,5 tūkst. eurų už netesybas.

Kretingos rajono apylinkės teismas šią bylą jau buvo išnagrinėjęs – tuomet priteista apie 44 tūkst. eurų „Lankstinio“ naudai. „Kretingos komunalininkas“ šį sprendimą apskundė Klaipėdos apygardos teismui – jis konstatavo, kad byla yra sudėtinga, didelės apimties, ir būtina nustatyti, dėl kokių ir kokio masto darbų buvo susitarta, tad ginčas grąžintas pirmos instancijos teismui nagrinėti iš naujo.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas