Pajūrio naujienos
Help
2018 Balandis
Pi 29162330
An 3101724
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną16°C debesuotumas 2 %
Naktį8°C debesuotumas 33 %
Apklausa

Ar dalyvaujate aplinkos švarinimo talkose?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Seniūnijose bursis prevencinės grupės

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
  • 2017-02-14

Kretingos rajono savivaldybės vicemerė Danutė Skruibienė, atsižvelgdama į Vyriausybės kvietimą vykdyti prevencinį darbą su šeimomis, ragino mūsų rajono seniūnus kiekvienoje seniūnijoje suburti tarpinstitucines grupes, kurios vykdytų prevencinį darbą su šeimomis.

Geriausiai pažįsta vieni kitus

„Po skaudžios keturmečio žūties šeimoje, kuri nebuvo įtraukta į socialinės rizikos šeimų sąrašą, gavome tik direktyvas, kad reikia kurti tokias grupes. Tačiau kol kas neturime aprašo, ką konkrečiai tos grupės turėtų veikti. Aišku viena, kad tai turėtų būti prevencinis darbas, kad išvengtume nelaimių, įvykstančių šeimose, kurios iš šalies atrodo normaliai gyvenančios. Niekas taip gerai nemato, kas vyksta bendruomenėse, kaip patys žmonės“, – tvirtino D. Skruibienė.

Anot jos, panašios grupės jau veikia seniūnijose ir aktyviai dalyvauja, skirstant socialines pašalpas. Jų veikloje įprastai dalyvauja seniūnas, seniūnaičiai, socialiniai darbuotojai, visuomenės atstovai.

Į vicemerės pamąstymą, jog būtų gerai dalyvauti tarpinstitucinės grupės veikloje pakviesti ir policijos pareigūnus, sureagavo Vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovė Violeta Lukoševičienė: „O iš kur juos paimti? Seniūnijose įgaliotinių jau nebėra.“

Imbarės ir Kretingos seniūnai Antanas Turauskis ir Antanas Gedminas mano, jog neverta kurti naujų grupių – šios galinčios būti neveiksmingos, nes patys aktyviausi bendruomenės nariai jau dalyvauja, skirstant pašalpas.

Bijo agresyvių kaimynų

„Reikia žinoti, ką konkrečiai tos grupės turės veikti. Mes negalime atsakyti už kitus žmones, ar jie sutiks dirbti šį visuomeninį darbą. Jeigu jau Prezidentė sako, kad gyvename visuotinės baimės laikais – kada kaimynas bijo pasakyti apie kaimyną, – manau, kad reikėtų stiprinti Vaiko teisių instituciją“, – tvirtino A. Turauskis.

Jam pritarė A. Gedminas: „Tie, kurie mato žiaurumus, ir patys bijo gauti iš kirvio ar iš akmens į langą. Kaimuose yra tokių asmenų, kuriuos žmonės lenkia iš tolo. Ar jūs patys eitumėt su tokiais konfliktuoti?“.

Jo žodžiais, socialinės darbuotojos dirbą savo darbą – lanko problemiškas šeimas. „Kas savaitę sykiu apvažiuojame problemiškas ir vienišas šeimas, žiūrim, kad žiemą nešaltų. O jūs įrodinėjat, lyg nesidomėtume, kas vyksta bendruomenėse. Juk ne kasdien temuša vaikus, o ir nebūtinai socialinės rizikos šeimose“, – piktinosi A. Gedminas.

Salantų miesto seniūno Kazimiero Galdiko nuomone, naujosios grupės darbas būtų formalus: “Neužkrausime gi tiems žmonėms naštos, kurią šiandien neša seniūnijų socialiniai darbuotojai, darželio auklėtojos.“

Iš rūpesčio viršija įgaliojimus

Šiandieną Kretingos rajono seniūnijų socialinės darbuotojos vidutiniškai prižiūri po 10 šeimų – lanko jas bent sykį, o, esant reikalui, ir kelis sykius per savaitę.

„Nėra reglamentuotas darbo laikas, kada socialinės darbuotojos gali apsilankyti socialinės rizikos šeimose. Gaila, kad šiandieną neveikia teisės aktai ir mūsų žmonės viršija įgaliojimus: įtarus girtaujant, einama į tas šeimas vakarais, savaitgaliais ar per šventes, darbuotojos sulaukia priekaištų, grasinimų. Jeigu kyla rizika, pasikviečiame policijos pareigūnus“, – tvirtino Socialinių reikalų ir sveikatos skyriaus vedėja Danutė Blagnienė.

Ją papildė pavaduotoja Sigita Barkauskienė, tvirtindama, geriau gauti pylos už įgaliojimų viršijimą, negu nematyti, kas vyksta: “O, neduokdie, atsitiktų nelaimė, visi šauktų – kur buvo socialiniai darbuotojai. Mes nelaukiame tų patvirtintų įgaliojimų, o dirbame savo darbą. Skirtingai nuo tų, kurie turi kurti įstatymus, bet ligi šiol sėdi nieko neveikdami.“

---

D. Skruibienė tikisi, jog Vyriausybės direktyvos dėl prevencinio darbo bendruomenėse paaiškės šiandieną, vasario 14-ąją, svarstant Vaiko teisių apsaugos įstatymą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas