Pajūrio naujienos
Help
2018 Gegužė
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 9 %
Naktį8°C debesuotumas 9 %
Apklausa

Ar Kretingoje yra kur važinėti dviračiais?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nebus lipduko – neveš ir šiukšlių

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Aktualijos
  • 2017-02-14

Socialiniame tinkle „Facebook“ paviešinus informaciją, kad „Kretingos komunalininkas“ ateityje šiukšles veš tik iš tų konteinerių, kuri yra inventorizuoti, t.y. pažymėti specialiu RFID lipduku, kilo audringa gyventojų reakcija. Žmonės stebėjosi, kodėl apie tai nieko nežinojo anksčiau, ir teigė nesuprantantys, kam iš viso tie lipdukai reikalingi.

Tokio tipo lipdukai – tai ženklas, kad konteineris yra inventorizuotas.

„Kretingos komunalininko“ direktorė Renata Surblytė paaiškino, kad beveik visi atliekų konteineriai jau yra inventorizuoti – įmonės darbuotojai juos pažymėjo RFID lipdukais. Tačiau darbuotojai galėjo patekti ne į visas individualias valdas, todėl ir prašoma atsiliepti tuos gyventojus, kurie naujojo lipduko ant savo konteinerio dar neturi.

„Žymėjimas lipdukais susijęs su tuo, kad mokestis už atliekų vežimą bus skaičiuojamas pagal dvinarės rinkliavos metodiką. Tuomet mokestį sudarys pastovioji ir kintamoji dalys. Rengiant dvinarės rinkliavos metodikos projektinius siūlymus, buvo siūloma kintamąją dalį skaičiuoti pagal konteinerių skaičių ir tūrį. Pavyzdžiui, galbūt vienišam žmogui nereikia 240 litrų konteinerio, jam užtektų ir 120 litrų talpos – tokiu atveju ir mokestis būtų mažesnis. Apie tai daug diskutuota, tačiau kol kas šiems metams rajono taryba patvirtino tvarką, kuomet tiek pastoviosios, tiek kintamosios dalies dydžiai bus skaičiuojami pagal deklaruotų gyventojų skaičių. Taip nutarta atsižvelgus į tai, kad dar ne visi individualių valdų gyventojai mūsų rajone yra aprūpinti rūšiavimo konteineriais ir neturi galimybės mažiau sugeneruoti bendrųjų mišriųjų atliekų“, – paaiškino R. Surblytė.

Anot direktorės, šiuo metu kaip tik ir vyksta derybos dėl rūšiavimo konteinerių įsigijimo – norima per šiuos metus jais aprūpinti visus individualių valdų gyventojus.

Anot R. Surblytės, kita priežastis, paskatinusi inventorizuoti konteinerius, – noras sutramdyti nesąžiningus vartotojus. „Mūsų rajonas plečiasi, atsikelia naujų gyventojų, tačiau ne visi jie čia deklaruoja savo gyvenamąją vietą. Pasitaiko, kad nusiperka konteinerį ir išstumia jį į gatvę pagal šiukšlių išvežimo grafiką, o vairuotojas gi nežino, kad tas žmogus už šią paslaugą nemoka. Vadinasi, už jo šiukšlių išvežimą sumoka visi kiti gyventojai – taip neturi būti, – kalbėjo R. Surblytė. – Pasitaiko ir taip, kad emigrantai sugrįžę namo, neatlieka pareigos deklaruoti savo gyvenamosios vietos ir taip pat, stumia savo šiukšlių konteinerius į gatvę bei naudojasi „Kretingos komunalininko“ paslaugomis už jas nemokėdami.“

Tad inventorizavus visus konteinerius, bus lengva išaiškinti nelegalius – kadangi jie neturės lipduko, jie nebus ir ištuštinti. R. Surblytė paaiškino, kad šiukliavežės vairuotojas, pastebėjęs konteinerį be lipduko, apie tai informuos vadybininką, o šis – skubės išsiaiškinti, ar gyventojas nėra deklaravęs savo gyvenamosios vietos, ar paprasčiausiai lipdukas nukrito, įvyko kokia kita bėda. R. Surblytė patikino: paaiškėjus, kad gyventojas yra „Kretingos komunalininko“ klientas, jo šiukšlės bus išvežtos, o konteineris iš naujo pažymėtas lipduku.

Be to, R. Surblytė paaiškino, kad lipdukai yra susisiejami su konkrečiu adresu ir jie bus nuskaitomi specialiu įrenginiu, pritaisytu ant šiukšliavežės, kiekvieną kartą, kai konteineris bus keliamas. Taip informacinėje sistemoje bus kaupiami duomenys, kiek konteinerių ir kaip dažnai jie buvo išpilami, aptarnaujant kiekvieno individualaus namo gyventojus.

R. Surblytės teigimu, kol kas diskutuojama, ar sumažinti mokestį tiems gyventojams, kurie prikaups mažiau šiukšlių ir išstums konteinerį mažiau kartų, negu numatyta pagal grafiką. „Kai kuriose savivaldybėse yra skaičiuojamas minimalus konteinerio išvežimo skaičius, pavyzdžiui, dvylikos, o paskui dar skaičiuojami papildomi vežimai. Kitur į tai neatsižvelgiama, skaičiuojamas vienodas konteinerių vežimo skaičius,“ – aplinkinių savivaldybių patirtį apžvelgė R. Surblytė.

Pasak jos, visa informacinė sistema – lipdukai ir jiems nuskaityti reikalinga įranga – kainavo 28 tūkst. eurų, neįskaitant PVM.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas