Pajūrio naujienos
Help
2017 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 100 %
Naktį2°C debesuotumas 82 %
Apklausa

Metų žmogaus 2017 rinkimai

Edvardas STALMOKAS
Antanas BLUŽAS
Petras RUDYS
Aurimas RAPALIS
Ieva GARJONIENĖ
Arūnas MAŽONIS
Robertas LAPINSKAS
Bronius LAZDAUSKAS
Gvidonas NAVICKAS
Margarita LIZDENYTĖ
Kęstutis BERTAŠIUS
Auksė ANTULIENĖ
Apklausa

Šiemet Lietuvą paliko 56 tūkst. gyventojų. Ar Lietuva galutinai išsivažinės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nei maršrutai, nei grafikai nesikeis

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2017-02-14
Nuo rytojaus niekas nepasikeitė: į Palangą ir į Klaipėdą keleiviai važiuos kaip važiavę.

Bendrovės „Kretingos autobusų parkas“, privačių maršrutinių taksi įmonių bei rajono vadovų daugkartinės diskusijos dėl to, į kieno rankas perduoti keleivių pervežimo paslaugą, regis, šiandien jau nebetenka prasmės: gali būti, kad ateityje reikės skelbti konkursą, o nuo rytojaus tiek vieni, tiek kiti vežėjai dirbs įprastu ritmu.

Vietoj privataus mikriuko – valstybinis

„Nei grafikai, nei maršrutai nepasikeitė. Niuansas tik tas, kad privati vežėjų įmonė „Rimvira“ su Savivaldybe nebepratęsė sutarties ir nuo rytojaus keleivių nebeveš maršrutais Kretinga – Genčai, Kretinga – Rūdaičiai bei Kretinga – Palanga. Šiuos maršrutus perėmė „Kretingos autobusų parkas“, – sakė rajono Savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Antanas Viskontas.

„Nieko tokio neįvyko, jokio spaudimo iš niekur nepatyriau, taip išsirutuliojo dėsningai. Nuostolingų maršrutų aš atsisakiau savo noru, susidėliojęs leidžiamus kilometro įkainius bei kitus skaičius, gerai apgalvojęs visus „už“ ir „prieš“. Iš 7 vairuotojų pora buvo pensinio amžiaus, susitarėme, kad jie iš darbo išeis, tad įmonėje liko 5. „Rimvira“ nuo šiol keleivius veža tik maršrutais Kretinga – Salantai bei Salantai – Tuzai. Sutartis su Savivaldybe pratęsta ne ilgiau kaip trejiems metams“, – taip situaciją „Pajūrio naujienoms“ pakomentavo „Rimviros“ vadovas R. Uselis.

Pasak „Kretingos autobusų parko“ direktoriaus pareigas laikinai einančio Ramūno Vilčinsko, perėmus privataus vežėjo maršrutus, padaugėjo darbo šios įmonės vairuotojams, be to, daug techninių dalykų bendrovės specialistams reikėjo atlikti iki tol: ne tik suderinti grafikus, bet ir programuoti kasos aparatus, paruošti maršrutinio taksi autobusus.

„Maršrutų perėmimas mums – iššūkis, tačiau kolektyvas pasirengęs jį priimti. Stengsimės keleivių nenuvilti“, – žadėjo direktorius.

Stebės keleivių srautus

Maršrutinio taksi reisais Kretinga – Palanga numatyta keleivius vežti 2004 metų pagamintais 16-os sėdimų vietų autobusiukais „MB SPrinter- 315“. Direktorius patikino, jog maršrutų grafikai kol kas nesikeis, tačiau bus renkami duomenys, analizuojama rinka, stebimi keleivių srautai, skaičiuojamos sąnaudos, rajono Savivaldybės specialistams bus teikiami siūlymai, kaip keleivių vežimą tobulinti ir optimizuoti.

„Jeigu vasarą atsitiktų taip, kad padaugėtų keleivių, autobusų parkas mažiau vietų turinčius autobusus galės pakeisti talpesniais, be to, jei matysime, kad reikia, įsigysime ir kelis naujus maršrutinio taksi autobusus“, – planais dalijosi R. Vilčinskas.

Šiuo metu „Kretingos autobusų parkas“ turi keturis mažus, tai yra 16-os sėdimų vietų, 10 vidutinių – iki 34 sėdimų vietų ir 18 didžiųjų, daugiau kaip 34 sėdimas vietas turinčių autobusų. Dauguma jų yra senesni kaip 15 metų, bet, direktoriaus žodžiais, visų, kurie eksploatuojami, būklė atitinka keliamus techninius reikalavimus. Autobusų techninė patikra atliekama kas 6 mėnesius.

Privataus vežėjo mikriuką, kursavusį iš Kretingos į Palangą, pakeis autobusų parko autobusiukas.

Techniką atnaujina kasmet

Technikos parką bendrovė stengiasi atnaujinti kasmet, tačiau, anot pašnekovo, dėl ribotų nuosavų finansinių galimybių pajėgia nusipirkti tik naudotas transporto priemones.

„Kvalifikuoto mūsų techninio personalo pastangomis, senesni autobusai dar tarnauja ne vienerius metus“, – teigė R. Vilčinskas. Anot jo, pastarąjį kartą 2016-aisiais už beveik 74 tūkst. Eur su PVM bendrovė įsigijo 2009 m. pagamintą 25 sėdimų ir 12 stovimų vietų autobusą „MB Daimler Kowex“.

„Kretingos autobusų parke“ šiuo metu dirba 29 vairuotojai, jų amžiaus vidurkis siekia 55 metus.

Praėjusiais metais įmonė dirbo pelningai, bet tas pelnas buvo uždirbtas iš kitos veiklos: automobilių stovėjimo aikštelės, garažų nuomos, technikos remonto, autobusų stoties rinkliavos. Neaudituotas bendrovės pelnas siekia 21, 4 tūkst. Eur.

Už suteiktas lengvatas rajono Savivaldybė autobusų parkui sumokėjo 129 tūkst. Eur; už mokinių vežimą – 201,2 tūkst. Eur; dotacijų už nuostolius maršrutuose – 453,8 tūkst. Eur.

Atsakymo dar neturi

Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Virginijaus Domarko, anksčiau keleivių pervežimo sutartis su bendrove „Kretingos autobusų parkas“ buvo pasirašyta 10 metų, o dabar ruošiamasi pratęsti šešeriems. Gali būti, kad per šį laikotarpį keleivių pervežimo paslaugai reikės skelbti konkursą, kurio svarbiausi kriterijai – moderni technika, paslaugos kokybė ir kaina.

„Kad ir kaip priešinamės, būtent tokią tvarką reglamentuoja Lietuvos konkurencijos taryba, skatinanti kuo didesnę konkurenciją tarp keleivių pervežimo paslaugos teikėjų. Kiek žinau, Lietuvos savivaldybių asociacijos nariai, daugelis merų susitikime su Premjeru Sauliumi Skverneliu nuogąstavo, jog rajonuose įsitvirtins keleivių pervežimo veiklą vykdantys didieji transporto „rykliai“, tuo atveju vietiniai vežėjai būtų nustumti į šoną“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė V. Domarkas.

Kad su Premjeru problemą aptarė, patvirtino ir rajono meras Juozas Mažeika.

„Be abejo, kėlėme klausimą, kodėl ir toms savivaldybėms, kurios turi savo įmones ir šiuo metu pačios gali diktuoti sąlygas, vežėjus reikia parinkti konkurso būdu? Mūsų autobusų parkas pasitarnauja sprendžiant ir socialines problemas rajone: veža socialiai remtinus bei nuolaidas gaunančius keleivius, moksleivius. Atėjus privačiai įmonei, įtakos daryti nebegalėtume. Atsakymo iš Premjero dar laukiame“, – sakė J. Mažeika.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas