Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Visuomenės požiūris į psichologinę pagalbą keičiasi

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2017-01-24

Kretingos Pedagoginės psichologinės pagalbos tarnybai tapus Kretingos rajono švietimo centro skyriumi, tarnybos funkcijų nesumažėjo. „Atvirkščiai, jų padaugėjo ir dėl Švietimo įstatymo pataisų, ir dėl visuomenės poreikio gauti kokybiškas mūsų specialistų teikiamas paslaugas“, – teigė Pedagoginės psichologinės pagalbos skyriaus vadovė Vaidota Vaišienė, vadovaujanti 10 specialistų komandai.

Kretingos rajono švietimo centro Pedagoginės psichologinės pagalbos skyriaus specialistės (iš kairės) specialiosios pedagogės Renata Galdikienė ir Elena Šlušnytė, psichologė Rimantė Gedrimienė, logopedė Raminta Staškauskienė, vedėja Vaidota Vaišienė, socialinė pedagogė Dainora Kalniškienė, psichologės Renata Kupšytė, Monika Pranauskienė, Rima Gruožaitė-Serepinienė ir Eglė Deksnienė.

Ši pasirengusi teikti ne tik pedagoginę psichologinę pagalbą – įstatymo pataisos specialistus įpareigoja savo žinias pasitelkti kovai su smurtu bei patyčiomis, išmokti dirbti su autistais, tobulintis darbe su elgesio bei emocijų sutrikimo turinčiais vaikais bei kt. Skyriaus vadovė V. Vaišienė bei specialistės psichologė Eglė Deksnienė, specialioji pedagogė Eglė Šlušnytė, logopedė Raminta Staškauskienė neslėpė: daugėja patyčių mokyklose, kibernetinėje erdvėje, vaikai, kaip ir suaugusieji, išgyvena nerimą, baimę, vienišumą, nepasitikėjimą savimi, juos jaudina santykiai šeimoje, vadinasi, visuomenei reikia padėti sveikti.

„Rengiame konsultacijas tėvams bei vaikams ir kartu, ir atskirai, skyriuje laukiami tie, kurie savo problemų nenori atskleisti mokykloje. Nuo šių mokslo metų pradžios kartą per savaitę į didesnius darželius – tuos, kuriuose yra ugdoma per 200 vaikų, – vykstantys mūsų tarnybos specialistai pedagoginę psichologinę pagalbą teikia vietoje, kas antrą savaitę jie dirba mažesnėse ikimokyklinio ugdymo įstaigoje. Jie stebi vaikus, kuriems sekasi sunkiau bendrauti, valdyti savo emocijas, ir vietoje suteikia pagalbą“, – vieną iš naujovių pristatė V. Vaišienė, o Kretingos rajono pedagogų šveitimo centro direktorė Adelė Mazeliauskienė šią naujovę pavadino išskirtine – kretingiškiai yra vos ne vieninteliai šalyje, rengiantys specialistų išvykas į ugdymo įstaigas.

Pedagoginės-psichologinės pagalbos skyriaus specialistai, tėvams sutikus, turi galimybę atlikti ir mobilųjį vaiko vertinimą, kurį specialistų komanda atlieka vaiko įprastoje aplinkoje.

Pedagoginės psichologinės pagalbos skyriaus specialistų pastangomis intensyvinama ir švietėjiška veikla, kurios sklaida mokymo įstaigose, dalijimasis žiniomis su specialiaisiais, socialiniais pedagogais, mokymo įstaigų psichologais vėlgi veda visuomenės tobulėjimo link, o įvairūs mokymai, tarkim – streso valdymo, pozityvios tėvystės kursai, relaksacijos grupės, – padeda spręsti konkrečias problemas.

„Žmonės nebebijo kreiptis pedagoginės psichologinės pagalbos. Visuomenės požiūris pastebimai keičiasi, o psichologas nebetapatinamas su gydytoju psichiatru. Tas pats ir dėl vaikų autistų – ar jų daugėja, sunku pasakyti, bet greičiausiai šį sutrikimą išmokome geriau atpažinti, o žmonės mokosi tai toleruoti. Mūsų darbas taipogi pakeisti visuomenės požiūrį į negalią, į psichikos sutrikimų ar specialiųjų poreikių turintį visuomenės narį“, – pastebėjo skyriaus psichologė E. Deksnienė, atkreipusi dėmesį, jog mokymo įstaigose didžiausia problema kyla dėl vaikų su elgesio ir emocijų sutrikimu, tad Pedagoginės psichologinės pagalbos skyriaus specialistai pasirengę visais įmanomais būdais padėti ir mokytojams, ir tėvams, ir vaikams.

Siekti užsibrėžtų tikslų skyriaus specialistėms padeda ne tik pastebimai pagerėjusios darbo sąlygos bei materialinė bazė, bet ir galimybė kryptingai tobulinti turimas žinias. Logopedė R. Staškauskienė pasidžiaugė galinti gilintis į DISC metodiką, pagal kurią atliekamas vaiko raidos vertinimas ankstyvajame amžiuje, o psichologė E. Deksnienė Egzistencinės psichologijos centre gilinasi į krizių įveikimo metodiką.

Šiuo metu Pedagoginės psichologinės pagalbos skyriaus specialistės atlieka tyrimą, kaip rajono švietimo įstaigų mokytojams sekasi dirbti su elgesio ir emocijų sutrikimų turinčiais vaikais.

„Laukiame rezultatų. Šis tyrimas padės nusistatyti darbo kryptis ar rengiant programas, rezultatai atskleis problemas, kurias bus galima spręsti konkrečiai, – pasidžiaugusi sustiprėjusiu tarpinstituciniu bendradarbiavimu su Vaiko teisių apsaugos tarnyba, rajono Švietimo skyriumi, Psichikos sveikatos centru bei kt., kalbėjo Švietimo centro direktorė A. Mazeliauskienė. – Skyriuje pastebiu ryškų komandos susitelkimą, gebėjimą išspręsti įvairias situacijas. Ir įstatymu lygiu pedagoginei psichologinei pagalbai teikiama didesnė reikšmė, tad šis dėmesys mus įpareigoja keistis, plėstis taip, kad keistųsi ir visuomenė“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas