Klaipėdoje įvyko Lietuvos jaunių U-15 badmintono pirmenybės. Labai sėkmingai jose varžėsi mūsų rajono lyderiai Edgaras Slušnys ir Daina Kairytė. Net keturis aukso medalius iš penkių iškovojo kretingiškiai. Buvo žaidžiama merginų ir vaikinų vienetų, dvejetų bei mišriose kategorijose.

Rajono badmintono žaidėjai – Lietuvos jaunių pirmenybių medalininkai – su savo treneriais: (iš kairės) Arnoldas Slušnys ir Edgaras Slušnys bei Daina Kairytė ir Rolandas Juknevičius.

Merginų vieneto varžybose trenerio Rolando Juknevičiaus treniruojama Darbėnų vidurinės mokyklos mokinė D.Kairytė 0:2 (5:15; 2:15) suklupo tik pusfinalyje prieš būsimą nugalėtoją, klaipėdietę G.Voitechovskają. Prieš tai ji be vargo įveikė varžoves aštuntfinalyje bei ketvirtfinalyje. Kovojant dėl trečios vietos jos varžovė iš Kauno E.Liočaitė pasidavė be kovos, nes gavo traumą žaisdama mišrų dvejetą ketvirtfinalyje prieš mūsų dvejetą.

Vaikinų grupėje favoritu buvo laikomas trenerio Arnoldo Slušnio auklėtinis Edgaras Slušnys, turintis aukščiausią reitingą. Edgaras nenuvylė. Kaip ir Daina, be vargo įveikęs pirmus du etapus, pusfinalyje jis sulaukė kauniečio L.Litvino rimtesnio pasipriešinimo. Varžovas nugalėtas 2:0 (15:9; 15:11). Atkakliausia dvikova laukė finale su vilniečiu Alanu Plavina. Ji tęsėsi net 44 min. Pirmą setą 15:7 laimėjo varžovas. Bet Edgaras nepasimetė, lengvai 15:3 atsirevanšavo antrame sete. Na, o trečiame 17:8 palaužė varžovą ir susitikimą laimėjo 2:1.

Merginų dvejeto varžybose D.Kairytė žaidė su klaipėdiete G.Voitechovskaja. Nugalėjusiai visas varžoves Dainai buvo įteiktas aukso medalis. Dar vieną aukso medalį Daina iškovojo, žaisdama mišrų dvejetą su Edgaru Slušniu. Edgarui tai buvo jau antrasis auksas. Atkakliausia kova vyko finale, kur kretingiškiai susitiko su vilniečiais O.Jaciuk ir A.Plavina. Rezultatu 2:1 (9:15; 15:8; 15:5) pelnytą pergalę šventė mūsiškiai. Trečiąjį auksą Edgaras kartu su klaipėdiečiu V.Česnavičiumi iškovojo vaikinų dvejeto varžybose. Rimtesnio pasipriešinimo jie sulaukė pusfinalyje, kai žaidė su tauragiškiais P.Bartušiu ir A.Maskaliūnu. Varžovai nugalėti 2:1 (15:5; 17:15; 15:4) po trijų setų kovos. Finale Edgaras su Vaidotu gražiu stilumi 2:0 (15:2; 15:7) įveikė vilnietį A.Plaviną bei kelmiškį Ž.Eismontą. Tad iškovojęs tris aukso medalius Edgaras Slušnys tapo absoliučiu Lietuvos jaunių pirmenybių nugalėtoju.

Šį savaitgalį Tauragėje įvyks Baltijos šalių jaunių komandinis mačas. Į Lietuvos rinktinę pakviesti ir kretingiškiai Daina Kairytė ir Edgaras Slušnys.