Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sugrįžo ne kaip mokiniai, o mokytojai

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kuprinė
  • 2007-03-30
Pradinių klasių mokiniai jaučiasi laisviau, kai pamokas veda jauni praktikantai. Nuotr. centre - Diana Dirmeikytė ir Marius Žvinklys.

Geras mokytojas turi būti supratingas, nuoširdus, bet tuo pačiu ir griežtas. Jis privalo išmanyti savo darbą, būti kantrus ir entuziastingas. Taip mano buvę Jurgio Pabrėžos gimnazijos mokiniai Diana Dirmeikytė ir Marius Žvinklys, grįžę į mokyklą ne kaip svečiai, o kaip mokytojai praktikantai.

Ketvirtakursiai Klaipėdos universiteto Pedagogikos fakulteto studentai praktikai atlikti turi aštuonias savaites. Nors pirmąją dieną jautėsi šiek tiek išsigandę, jie džiaugėsi sugrįžę į savo gimnaziją. Jiems čia viskas pažįstama, mokytojai geranoriški ir visada pasirengę padėti.

Pirmąsias dvi savaites būsimieji mokytojai tik stebėjo pedagogų darbą ir viską užsirašinėjo. “Mums praktika – puiki proga susipažinti su mokytojo darbo specifika. Suvokiau, kad tai atsakingas darbas, reikalaujantis daug pastangų, bet be galo įdomus“, - sakė M. Žvinklys. Tačiau abu studentai, paklausti, ar savo ateitį susies su mokytojo darbu, sakė dar nežinantys. „Be to, manau, kad mokytojui labai sunku rasti darbą, ypač čia, Kretingoje. Visos vietos - užimtos“, - įsitikinusi D. Dirmeikytė, mananti, kad mokytojo darbui reikalingas ir pašaukimas. Abu praktikantai puikiai sutaria su vaikais, šie džiaugiasi jaunaisiais mokytojais.

„Kai į klasę ateina praktikantas, vaikai pasijaučia laisviau, jiems įdomus naujas žmogus. Dirbančiam mokytojui praktikantas - dviguba įtampa ir darbas, tačiau tokiais atvejais prisimeni pats save. Juk reikia kažkur įgyti praktinių žinių. Be to, kai dirba praktikantas, turiu puikią progą stebėti savo auklėtinius iš šalies ir pasimokyti iš savo jaunųjų kolegų“, - džiaugėsi pradinių klasių mokytoja Sigita Tamošaitytė.

Būsimieji mokytojai stengiasi parengti kuo daugiau ir įvairių edukacinių programų. Praktikantai vedėsi savo klases į policijos komisariatą, gaisrinę, vyks į baseiną, molio dirbtuves. „Norime, kad vaikams būtų įdomu, kad išvykos nesikartotų. Klausomės jų nuomonės. Kai kurie renginiai yra bandomieji, jų stebėti atvyksta svečiai iš Klaipėdos universiteto“, - pasakojo M. Žvinklys.

Be pamokų vedimo, studentai turi įvairių užduočių. „Rašome pamokų planus, kurie bus vertinami. Per visą praktikos laikotarpį stebime vieną vaiką, kurį reikia įvertinti psichologiškai. Turime parengti išsamią vienos pamokos analizę, pildyti praktikos dienoraštį, kuriame žymime visą klasės veiklą“, - vardijo D. Dirmeikytė.

Pasak pradinių klasių mokytojos Laimos Kurklietienės, mokytojo darbas nesibaigia nuskambėjus skambučiui. „Mokytojas turi gyventi savo auklėtinių gyvenimą. Net grįžęs namo nenustoji galvoti apie renginius, naujas pamokas“, - sakė pedagogė.

D. Dirmeikytė ir M. Žvinklys tikino neišsigandę mokytojo darbo, radę savo profesijoje ir pliusų, ir minusų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas