Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nori viešo švietimo klausimų sprendimo

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2006-03-14

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Kretingos susivienijimo pirmininkas Darius Petreikis ir Kretingos rajono Švietimo tarybos narys Vilius Adomaitis “Pajūrio naujienoms” išsakė nuomonę, jog švietimo klausimai rajone turėtų būti sprendžiami viešai.

“Bandysime inicijuoti rajono Tarybos Švietimo komiteto narių ataskaitą, kad už uždarų durų priimti sprendimai rajono švietimo bendruomenei nekeltų nereikalingų minčių”,- redakcijai sakė rajono švietimo bendruomenei atstovaujančių savivaldos institucijų nariai.

Jie teigė iki šiol nesulaukę rajono vadovų atsakymo į jiems pateiktus klausimus dėl švietimo įstaigų techninio personalo atlyginimų koeficientų didinimo bei dėl mokinio krepšelio rezervo skirstymo metodikos. Šie klausimai buvo aptarti vasario 20 dieną įvykusiame rajono Švietimo tarybos posėdyje, kurio protokolas su posėdyje išsakytomis šios tarybos narių mintimis buvo adresuotas rajono vadovams.

“Esame sunerimę dėl to, jog mokyklų techniniam personalui, formuojant šių metų biudžetą, nebuvo taikomas didžiausias galimas koeficientas. Žmonės, kurie sudaro sąlygas dirbti mokytojams ir mokytis mokiniams, gyvena ties skurdo riba, palieka darbo vietas, nes nenori dirbti už minimalų atlygį, - teigė D.Petreikis ir V.Adomaitis. – Tačiau iki šiol kalbama viena – nėra lėšų”.

Rajono Švietimo tarybos bei profsąjungos nariai pripažįsta, jog rezervas, kuris yra sudaromas iš mokinių krepšelio turimų lėšų atskaičiavus 3,5 proc., yra būtinas, tačiau jo paskirstymo metodika turi būti aiški. “Patvirtinta rezervo skirstymo metodika sudarytų sąlygas skaidrumui – mokykla, kuri gauna lėšų iš rezervo, būtų priversta atsiskaityti švietimo bendruomenei. Be to, žinant rezervo paskirstymo metodiką, būtų aišku, kas ir kam konkrečiai priklauso iš to rezervo, o ne tai, kad lėšų gaunama “gražiai” paprašius”, - įsitikinę D.Petreikis ir V.Adomaitis.

Rajono Savivaldybės administracijos direktorius Valerijonas Černeckis paaiškino, jog rajono Švietimo tarybos raštą Savivaldybės administracija gavusi vasario 21 dieną. “Pagal galiojančią tvarką į raštą turime teisę atsakyti iki kovo 21 dienos. Tačiau atsakymas jau parengtas”, - teigė administracijos direktorius. Rajono Švietimo tarybai adresuotame atsakyme dėl švietimo įstaigų techninio personalo atlyginimų koeficientų rašoma: “Darbo užmokesčio fondas darbuotojams, kuriems atlyginimas mokamas iš aplinkos lėšų, planuojamas, vadovaujantis Kretingos rajono savivaldybės tarybos 2004 12 23 sprendimo Nr. T2-407 “Dėl Kretingos rajono savivaldybės švietimo įstaigų pareigybių ir etatų skaičiaus nustatymo metodikos” 2.3 punktu: “Darbo užmokesčio fondą planuoti, vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos 1998 m. gruodžio 17 d. įsakymo Nr. 1565 “Dėl švietimo įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos “6 priedėliu patvirtintų tarnybinių atlyginimų koeficientų (mokamų iš aplinkos lėšų) atitinkamoms pareigoms aritmetiniais vidurkiais”. Taip pat norime informuoti, kad duomenis apie iš Savivaldybės biudžeto finansuojamose įstaigose paslaugų tarnautojams mokamą darbo užmokestį ir lėšų poreikį darbo užmokesčiui didinti š.m. vasario 24 d. esame pateikę Finansų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoms. Tikimės, kad šis klausimas bus sprendžiamas iš esmės, ir savivaldybėms 2006 metais bus skiriamos papildomos lėšos šių darbuotojui darbo užmokesčiui padidinti. Savivaldybė iš savo biudžeto 2006 metais skirti darbo užmokesčiui daugiau lėšų neturi finansinių galimybių, nes 2006 metų biudžete švietimo darbuotojams, kuriems darbo užmokestis mokamas iš aplinkos lėšų, jau yra patvirtinta 808,1 tūkst. Lt arba 10,4 proc. daugiau negu buvo 2005 metais”.

Kalbėdamas apie mokinio krepšelio lėšų skirstymą, perskirstymą ir sutaupytų lėšų naudojimą, V.Černeckis sakė, jog yra vadovaujamasi rajono Tarybos 2005 m. sausio 25 d. sprendimu. “Pagal biudžeto sandaros įstatymą procentą rezervui sudaryti galėtume padidinti iki 5 proc. Mūsų rajone nustatytas 3,5 proc., iš kurių susidaro 650 tūkst. litų rezervas. Jis visų pirma skiriamas ugdymo planui įvykdyti ir išlyginimui tarp atskirų mokyklų”, - teigė administracijos direktorius.

Rezervo pinigus, kaip teigė rajono Savivaldybės Ekonomikos ir biudžeto skyriaus vedėjas Gvidas Jonauskas, skirstyti bus galima nuo liepos 1 d. Kam ir kaip paskirstyti rezervo lėšas, nuspręs rajono Taryba. “Rezervo lėšos skirstomos pagal Vyriausybės nustatytą tvarką, ir Savivaldybei neprivalu tvirtinti atskiros metodikos. Tvarkos nustatytoje tvarkoje negali būti”, - savo nuomonę išsakė G.Jonauskas.

Administracijos direktorius V.Černeckis nesutiko su tuo, jog sprendžiant švietimo klausimus trūksta viešumo. “Į biudžeto svarstymą buvo pakviesti kiekvienos ugdymo įstaigos vadovai, visą informaciją pateikėme rajono Švietimo skyriui. Be to, mes, administracija, tam ir dirbame, kad padėtume išspręsti kilusius neaiškumus. Tik kodėl nei manęs, nei administracijos specialistų niekas nekviečia į Švietimo tarybos posėdžius?” – klausė V.Černeckis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas