Kretingos sporto mokyklos lengvaatlečių trenerio Juozo Pelionio auklėtiniai, sėkmingai baigę žiemos sezono varžybas, gerus pamatus padėjo būsimiems sėkmingiems startams per vasaros varžybas.

“Nors treniruodamiesi lauko sąlygomis Kretingos bėgikai žiemą neturi pranašumo prieš miestų ir rajonų sportininkus, turinčius galimybę treniruotis uždaruose maniežuose, žiemos sezoną mūsiškiai sportininkai užbaigė įspūdingais pasiekimais: metų pradžioje įvykusiose Lietuvos rajonų jaunimo ir jaunių pirmenybėse Kretingos lengvaatlečiai iškovojo net septynis įvairių spalvų medalius”, - “Pajūrio naujienoms” teigė treneris.

Jaunimo grupėje, bėgant 3000 m nuotolį, nugalėjo Aurimas Pazdrazdis. Jo laikas – 9 min. 16,68 sek. Aurimo brolis Mindaugas tą patį nuotolį jaunių grupėje įveikė per 9 min. 41,75 sek. ir užėmė III v. Broliai mokosi Pranciškonų gimnazijoje. Kartenos vidurinės mokyklos moksleivė Rūta Narkutė 3000 m jaunių amžiaus grupėje nubėgo per 11 min. 14,67 sek. ir iškovojo sidabro medalį. Kitą varžybų dieną Rūta iškovojo III v., 1000 m nuotolį nubėgusi per 3 min. 22,54 sek. Sportininkės komandos draugas – Jurgio Pabrėžos gimnazijos gimnazistas Andrius Narmontas - tą patį nuotolį įveikė per 2 min. 50,88 sek. ir taip pat buvo trečias.

Broliai Pazdrazdžiai savo apdovanojimų kolekciją tose pačiose varžybose papildė dar dviem sidabro medaliais: Aurimas - 1000 m nuotolio rungtyje (2 min. 37, 69 sek.), o Mindaugas – 2000 m bėgimo su kliūtimis rungtyje (6 min. 31, 46 sek.).

Lietuvos jaunių pirmenybių finalinėse varžybose dalyvavo prieš tai zoninėse varžybose I-II vietas iškovoję rajono sportininkai. Tai – Mindaugas Pazdrazdis, Rūta Narkutė, Kristina Rašinskaitė (Simono Daukanto vid. m.), Valdas Valančius (Kartenos vid. m.) ir Andrius Narmontas.

Ši sportininkų grupė taip pat negrįžo be medalių: sidabro medalį iškovojo Rūta Narkutė (3000 m nuotolis, 11 min. 9, 29 sek.), bronzos – Mindaugas Pazdrazdis (2000 m nuotolis su kliūtimis, 6 min. 25,94 sek.).

Lietuvos lengvosios atletikos čempionate dalyvavo geriausi rajono ir Kretingos sporto mokyklos bėgikai. Rūta Narkutė 3000 m rungtyje, jaunimo amžiaus grupėje, nuotolį įveikusi per 11 min. 17, 27 sek., užėmė IV v., gi Aurimas Pazdrazdis, tą patį nuotolį nubėgęs per 9 min. 3,40 sek., jaunimo grupėje iki 20 metų iškovojo bronzos medalį.

Rūta Narkutė kartu su Lietuvos jaunių rinktine dalyvavo Baltijos šalių lengvosios atletikos mače ir užėmė III v.: 3000 m ji nubėgo per 10 min. 51,31 sek. ir asmeninį rezultatą pagerino 19 sek.

“Džiaugiuosi tuo, jog šiais metais sparčiai tobulėja ir Pranciškonų gimnazijos moksleivis bėgikas Paulius Balsys, Jurgio Pabrėžos gimnazijos moksleivis Vilius Kuktorovas, Baublių pagrindinės mokyklos moksleivis Šarūnas Karnauskas ir kiti jaunieji bėgikai. Vadinasi, medalininkų pamaina auga”, - kalbėjo Juozas Pelionis.